Прострочення по кредиту: все варіанти розвитку подій

Прострочення по кредиту: все варіанти розвитку подій

Про кредит чули всі, і практично кожен третій знайомий з ним на практиці. Ні для кого не секрет, що маючи гарну фінансову репутацію, взяти позику не важко буде, а от як його погашати – питання, про яке багато або взагалі не думають, або думають недостатньо ґрунтовно. Адже сьогодні ви співробітник процвітаючої фірми, а завтра – прийшов новий начальник і понизив на посаді або взагалі примусив звільнитися.

Борги віддавати нема чим, суми зростають, прострочення по кредиту звучить вже не так віддалено й чужо, що буде далі? Наступає момент, коли знову потрібні гроші, а кредит із чорним списком ніхто не прагне надавати. Як такого уникнути, яку дію зробити, що робити якщо прострочення по кредиту все-таки торкнулася споживача.

Незначні прострочення

Скрутний стан може виникати в кожного. Коли прострочення по позиці не перевищує 1-5 днів – чекайте смс-повідомлень із нагадуваннями. Це незначне порушення й при своєчасному його усуненні інформація не буде занесена в чорні списки. Іноді за несвоєчасне внесення платежу банк може нарахувати пеню. Який відсоток прийдеться заплатити в цьому випадку? Невисокий, однак, однаково приємного мало.

У наступному місяці знову забули вчасно внести плату? Швидше за все, біля вашого прізвища банкіри зроблять позначку, і раптом відбудеться повторення історії – шлях до чорного списку відкритий.

Щоб уникнути регулярних затримок з оплатами, звикайте вносити їх за кілька днів до призначеної дати. Уважно прочитайте пункти договору. Довідайтеся розміри штрафних санкцій при простроченнях, строк яких не перевищує трьох-п'яти днів. Заздалегідь відомо, що не вийде сплатити в намічений день – сповістіть про це банкіра. Лояльний підхід до клієнта допоможе уникнути можливих неприємностей.

Прострочення кредиту: від 2-х тижнів до 1 місяця

Раз так трапилося, що ви затримали виплати – знайте, що штрафів, швидше за все, уникнути не вийде. Головне, щоб вони не накопичувалися. Певнені, що зможете скоро розрахуватися з боргом – попередьте про це свого менеджера в банку. Хоч докучати дзвінками не будуть. Що робити, щоб не допускати такого? Коли спереду чекає відрядження або відпустка – дайте рідним інструкції, як платити. Пускай зроблять це за вас.

Не ігноруйте оповіщення, розмовляйте без агресії й конкретизуйте дати. Спрямовуйте лист, у якому поясніть причину затримок. На цьому етапі напевно будуть надходити часті дзвінки від персоналу фінансової установи.

Прострочення по кредиту від 1-го до 3-х місяців: це вже реальна проблема

3 місяця несплати рахунку свідчать про те, що позичальник чітко визначив для себе чому так робить: тимчасово немає фінансової можливості або ситуація вийшла з-під контролю. Треба розуміти, що тісні ділові відносини з банком зможуть поліпшити обстановку й не збільшити її.  Проблемні заборгованості передаються у відділ, який веде боротьбу зі злісними неплатниками. Вам доведеться вести переговори з людьми, що звикли добиватися свого, тому озбройтеся знаннями законодавства. 

Розмовляючи зі співробітниками, не варто проявляти невитриманість і агресію. Можливо, коректна бесіда з детальними роз'ясненнями про причини невиплат по боргових зобов'язаннях посприяє тому, що на якийсь час клієнта залишать у спокої.

Намагайтеся щомісяця особисто приходити в банк і вносити хоч якусь суму в рахунок закладеності. Якщо справа дійде до суду, можна буде довести благі наміри. Позичальників залякують і їм загрожують. Мало того, знаходять родичів і ведуть неприємні бесіди з ними. Так що не варто запускати ситуацію. Просіть про відстрочку, реструктурування, продовження угоди зі зменшенням платежів.  Часто банкіри йдуть на поступки боржникам і проявляють лояльність. Мирно спілкуючись із ними, є ймовірність, що проблема не доведе до суду.

Що робити якщо прострочення по кредиту більш 3-х місяців

Взаємини з банком переходять на юридичний рівень. Починається підготовка до судових позовів, кредитори роблять попередження в письмовій формі.  Тут проста бесіда з фахівцем не допоможе, однак не варто думати, що всі якось саме собою розв'яжеться. Звичайно, іти на контакт із банком потрібно, але тільки всі розмови необхідно вести письмово. У відповідях, які будете одержувати, перевіряйте мокру печатку й підпису відповідальної особи.

Навіть якщо велика заборгованість – можна ще намагатися щось організувати. Пишіть листа на ім'я конкретного співробітника, детально описуйте причини несплат, при наявності чеків, квитанцій – прикріплюйте копії. Запропонуєте свої варіанти наступних графіків і розмірів платежів. Помніть, все повинне бути підтверджене письмово та документально.

Кредитори можуть запропонувати продати предмет застави, якщо така існує. Клієнт має право відмовитися. Але іноді такий хід є вигідним. Наприклад, при автокредитуванні заставним майном є автомобіль. Зрівнявши розмір боргу й вартість машини на сьогоднішній момент, оцінивши цінність застави, можна вийти з положення. Приміром, при значному первісному внеску й за умови, що виплачена половина (або більше) позики, реально покрити сам кредит і штраф.

Уважно читайте договір, вишукуйте лазівки. При необхідності підключите юристів, адже якщо вже є прострочення по кредиту, наслідки можуть бути жалюгідними.

Чим загрожує прострочення по кредиту: гірший розвиток

Нескінченні дебати із кредиторами не дали ніякого результату, строк зобов'язань збільшується щодня – є дві схеми подальших ходів. Кредитор перепродує борг колекторським організаціям або передає справу в судову інстанцію, чиє рішення напевно буде не на користь боржника. В рахунок погашення боргу у вас можуть відібрати майно, призначити відрахування з офіційної заробітної плати. Не допускайте такого розвитку, вчасно погашайте заборгованість і реально оцінюйте фінансові можливості.

«КЛТ КРЕДИТ» пропонує швидкі позики під вигідні відсотки. Тисячі клієнтів переконалися в благонадійності та чесності компанії. Заповнюйте заявку на сайті та одержуйте потрібну суму, яку можете витратити на свій розсуд.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 2.7/5
От 2 голосов
2.7
5
1
2
Читайте також
20.03.2017
Про які нові правила варто знати власникам та орендарям ділянок?
07.12.2017
Відберемо останнє — чим обернуться для українців заборгованості за податками
31.05.2018
Гроші в борг під заставу майна
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X