Про які нові правила варто знати власникам та орендарям ділянок?

Про які нові правила варто знати власникам та орендарям ділянок?

Про які нові правила варто знати власникам та орендарям ділянок?За інформацією, отриманою від юриста КПМГ України Артема Устюгова, в 2017 році формат оплати земельного податку в певній мірі змінений. Для початку варто відзначити введення невеликих пільг для певних прошарків українського населення, які мають у своєму розпорядженні кілька ділянок. Яким змінам піддалися податкові ставки, і які нововведення не варто пропустити повз уваги?

Першочергові зміни

З першого дня 2017 року урядом України встановлено мінімальний податок на сільгосп ділянки, і становить він 0,3. Таким чином, органи місцевого самоврядування обмежені в своїх можливостях щодо встановлення майже «0-го» податку, в зв'язку з чим надходження в державний бюджет повинні зрости.

Кого стосуються реформи?

Нові пікові та мінімальні межі плати «зачіпають» як звичайних власників землі, так і тих, хто орендує комунальну і державну власність. Будь-які винятки відсутні.

До початку 2017 року плата за оренду повинна була дорівнювати або ж перевищувати три відсотки від нормативної грошової оцінки. При цьому ставка, яка прописана в орендному договорі, не враховувалася. Однак в новому році впроваджені градації, за допомогою яких всі податкові земельні ставки підведені до єдиного знаменника. Прив'язка до особи-власника ділянки відсутня.

Як економлять орендарі таких земель?

Ті, хто володіє ділянками комунальної або ж державної власності, мають можливість більш раціонально формувати розмір плати за оренду, яка буде визначатися не за діючими нормативами, а з урахуванням поточної економ. ситуації. Тепер більше немає необхідності в коригуванні орендних договорів після внесення змін до розміру мінімальної плати за оренду.

Чи буде можливість встановити однакову ставку на декілька років наперед?

Так як плата за оренду землі має безпосереднє відношення до нормативно-грошової оцінки ділянки, зійтися на єдиній платі можна буде хіба що за податковими відсотками. Раніше виникало чимало дискусій з приводу того, яким документом має керуватися особа, що орендує землю – податковим кодексом або ж орендною угодою. На даний момент ця проблема усунена, і економія для орендарів полягає хоча б у тому, що відсутні будь-які судові позови. Де дізнатися нормативно-грошову оцінку власної ділянки? Її можна замовити в Центрі адмін. послуг.

Нові податкові пільги на землю для фізичних осіб

У січні 2017 року були впроваджені нові пільгові умови для власників більш, ніж 2-х ділянок землі. Якщо раніше у тієї чи іншої фізичної особи в розпорядженні знаходилося кілька земель, податкова служба сама вибирала, яка ділянка буде мати пільги по оподаткуванню. Виникало безліч суперечок щодо правомірності такого факту, в зв'язку з тим, що податок на землю має пряму залежність від площі ділянки. У будь-якому випадку, власник декількох земель може заощадити більше, якщо ж податкова пільга буде застосована до більшої ділянки.

Пільгова категорія включає в себе жертв чорнобильської катастрофи, інвалідів перших двох груп, громадян, які виховують 2+ неповнолітніх дітей, ветеранів війни та учасників антитерористичних операцій, пенсіонерів.

Оформлення документів для звільнення землі від оподаткування

Щоб отримати пільги по своїй ділянці, необхідно до першого числа травня місяця подати відповідну заявку в податкову. Подібна заява може бути подана у вільній формі, будь-які суворі вимоги щодо цього документу відсутні. Після дачі заявки фізична особа може користуватися своїми пільгами по оплаті податку за вказану ділянку землі.

Отримання пільг після 1 травня

Якщо не вдалося встигнути вчасно подати заявку на отримання пільг, далі доведеться звертатися до судової інстанції і пояснювати причини запізнення. На законних підставах після 1 травня податкова служба виставить повідомлення-рішення щодо податкових плат по всім земельним ділянкам, і вийде так, що власник ділянки по факту не зміг своєчасно скористатися своїм правом на пільги.

До 1 липня інстанції відправляють фізичним особам, які володіють власними ділянками, повідомлення, яке протягом шістдесяти днів необхідно буде сплатити. У разі якщо оплата не надходить до вказаного терміну, сума буде представлена в якості податкового боргу та може бути стягнута через судову установу. Більш того, передбачено навіть нарахування пені.

Про форми орендної угоди

Раніше в рамках чинного законодавства не була прописана форма договору, якою варто керуватися при оренді земельної ділянки. Деякі громадяни використовували документ від КМУ за 2004-й рік, але не всі, так як чітка вимога до ПК відсутнє. У 2017-му році така вимога виникла, але оскільки принципово нового в собі воно нічого не несе, для багатьох орендарів, по суті, нічого не змінилося.

Судові суперечки та повідомлення необізнаним

Податкові відрахування мають безпосередню прив'язку до права володіння майном. В обов'язки особи, яка володіє певною ділянкою землі, входить оплата податку, без будь-якої залежності від її взаємовідносин з орендарем. Вони – договірні, і вирішуються у відповідних судових установах.

Що цікаво, громадяни, які, припустимо, отримують спадщину у вигляді земельної ділянки, можуть не бути проінформовані про необхідність проведення тих чи інших податкових платежів. Яким чином податкова служба повідомляє своїх майбутніх платників? Чіткий приклад: якщо у людини є київська прописка, а ділянка, припустимо, розташовується в місті Винники Львівської області, то інспекція з Винників відправляє до Києва повідомлення-рішення, де буде вказана сума до сплати, а також № рахунку.

Що робити в разі незгоди з нарахованою сумою?

У випадку, коли власник земельної ділянки не згоден зі справедливістю або коректністю зазначених сум, може бути подана заява з його боку з проханням проведення звірки відомостей. Процес звірки повинен бути виконаний протягом десяти днів, і вже за її підсумками буде виписуватися нове повідомлення. Це також входить в список інновацій 2017 року.

Пошук повідомлення при зміні місця проживання

Сповіщення зі сторони податкових служб можуть направлятися як за місцем розташування земельної ділянки, так і за реєстраційною адресою його власника, але, якщо той не отримував повідомлення в зв'язку зі зміною місця проживання або ж находячись не в курсі стосовно принципів роботи податкових, необхідно перевірити, чи є у фізичної особи будь-які борги. Для цього варто лише пред'явити ІПН.

Як уникнути штрафів в разі утворення заборгованості?

Податки за землю не сплачувалися вже кілька років? Вам загрожує штраф до 120 відсотків облікової ставки Національного банку України. Звичайно, і без нарахування пені не обійдеться. Зверніть увагу: якщо повідомлення не висилалися власнику ділянки, всіх цих проблем можна уникнути. Як крайній варіант, варто спробувати свою фортуну в суді, вивчивши практику подібних справ і обставини винесення того чи іншого рішення. Адже в останні роки в судовій сфері багато чого змінилося ...

Не вистачає коштів для оплати боргу, покупки будь-якого товару, або ж потрібно допомогти матеріально близькій людині? Користуйтеся кредитними пропозиціями від компанії «КЛТ КРЕДИТ». Прозорі умови, адекватні процентні ставки, регулярні акції – визначні переваги даної мікрофінансової онлайн-організації.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X