Примарна надія на субсидії розбивається об реальні обставини

Примарна надія на субсидії розбивається об реальні обставини

Субсидування нарахувань за надані комунальні послуги є реальним рятувальним жилетом для більшості жителів країни й столиці зокрема. З їх допомогою тягар витрат за такі послуги зменшується, підвищуючи тим самим рівень життя. Однак реальна ситуація з субсидіями не настільки райдужна, як було обіцяно чиновниками.

Буквально недавно жителі Києва черговий раз отримали платіжки за комунальні послуги (за червень), в яких не вказані компенсовані суми, тобто без нарахування субсидій.

Представники Київської міської Адміністрації цілком перекладають провину за ситуацію, що склалася, на органи соціального захисту громадян. Так, за словами чиновників, соціальний захист продовжує обробку інформації, яка йде від постачальників послуг ЖКГ, податкової служби та Пенсійного фонду. Крім цього, зазначається, що причиною затримок є новий алгоритм нарахування компенсацій, а також збої програмного забезпечення, викликані регулярними кібератаками.

Нові правила нарахування субсидій

У столичній міській адміністрації заявляють, що співробітники органів соціального захисту громадян, у зв’язку із затвердженням постанови Кабінету Міністрів №300, просто не змогли розрахувати субсидії за травень по актуальному алгоритмові. Ця робота почалась лише в червні. Станом на даний момент оброблено інформацію вже 65% особових рахунків абонентів, які подали заявку на отримання компенсацій.

За заявами столичного департаменту соц. політики, основний обсяг даних для друку платіжних доручень передавався ще в кінці червня, але стороннє втручання хакерів перервало цей процес. На даний час робота здійснюється в штатному порядку, однак через кібератаки цілком вірогідні ситуації, при яких субсидії вже призначені, але просто не відображені в платіжках.

Показово, що нововведення постанови №300 передбачає призначення компенсацій на комунальні послуги не виходячи з даних минулого календарного року, а на підставі даних останніх 12 місяців до моменту нарахування допомоги. Більш того, тепер отримати субсидію не можуть люди, які мають заборгованість по комунальних платежах більше 2 місяців. Причому сума боргу не має ніякого значення (будь то 1000 гривень чи всього 50 копійок).

Субсидування розраховується таким чином, щоб кожна сім'я мала матеріальну можливість оплатити комунальні послуги. Таким чином, якщо заборгованість все-таки виникає, це безпосередньо вказує на свідомість даного факту або ж на тимчасові труднощі, пов'язані, наприклад, з необхідністю лікування.

Важливо, що немає єдиного встановленого розміру компенсації, з огляду на те, що розрахунок індивідуальний і ґрунтується на кількості приписаних жителів та їх сумарному доході. Так, деякі громадяни отримують компенсацію всього в 3%, а деякі — усі 60%. В середньому рівень столичної субсидії досягає реальних 1 400 гривень, але в літній період ця сума знижена.

Спосіб збереження права на субсидію

Чиновники Київської міської адміністрації, звертаючись до громадян, які претендують на отримання компенсацій, наполегливо рекомендують сплачувати всю суму, зазначену в платіжці. Це пояснюється тим, що причин незазначення компенсацій може бути безліч, а ігнорування платіжок спричиняє появу заборгованостей. Такої ж позиції дотримуються й компанії, що надають комунальні послуги. На їхню думку, краще мати переплату, сума якої буде дорівнювати нарахованій пізніше субсидії, чим мати заборгованість.

Як отримати право на компенсацію вартості послуг ЖКГ?

Слідуючи новим правилам розрахунку, в подовженні субсидій було відмовлено практично половині громадян, які подали відповідну заявку. Однак стан справ у різних комунальних підприємствах істотно різниться. Із 297 000 домогосподарств, які отримали субсидію, заборгованість є приблизно у кожного третього, через що вони поступово (після з'ясування причин та обставин) позбавляються цього права до повної сплати наявних заборгованостей. Слід розуміти, що факт прострочення та навіть одноразової відмови соціальних служб від подовження субсидування може бути реальною причиною і для повторної відмови.

Громадяни, які раніше не отримували подібну компенсацію, мають можливість скористатись цим правом. Для цього достатньо звернутися в органи соціального захисту та надати їм повний пакет необхідних документів. Процес розгляду заявки не швидкий, але фінансова компенсація від держави виправдовує час очікування.

Складнощі з нарахуванням довгоочікуваних субсидій неодмінно позначаються на фінансовому становищі українців. В обставинах, що склалися, на допомогу готова прийти компанія «КЛТ КРЕДИТ», яка пропонує мікропозики на оптимальних умовах (незалежно від цілей отримання кредиту). Оформлення позики зведене до кількох простих кроків, від клієнта вимагається мінімальний пакет документів. Немає нічого кращого за власну фінансову незалежність, тому «КЛТ КРЕДИТ» — саме те, що Ви шукали.

За матеріалами Finance.UA 

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
08.05.2018
Наскільки реально взяти мікропозику без паспорта?
09.12.2016
Як отримати кредит без надання поручителів та довідок про доходи?
06.04.2017
В Україні банки не зможуть утримувати під заставою нерухомість своїх штрафників
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X