Правильне фінансове виховання дітей

Правильне фінансове виховання дітей

1. Яку модель поведінки в питаннях фінансів діти копіюють у батьків?

Не секрет, що діти часто прагнуть наслідувати звичкам і переконанням батьків. За словами психологів та експертів, зневажливе ставлення самих батьків до грошей, невміння грамотно розпоряджатися ними, на жаль, успадковується і дітьми. Але не тільки і не стільки генетично, скільки банальним копіюванням звичок, міркувань та вчинків.

Увагу приділяти варто рівною мірою як думкам і словам, так і вчинкам. Особливо погано, коли перші розходяться з другими. Наприклад, заява батьків про те, що потрібно вміти накопичувати гроші в поєднанні з повністю протилежними діями на практиці призведуть хіба що до подиву дитини, яка, швидше за все, скопіює неправильні дії батьків, ніж правильні слова. Оформляйте онлайн позику з 18 років швидко і легко!

2. Які ігри з дітьми допоможуть їм досягти успіху в майбутньому?

Ігри, в які батьки грають з дітьми, повинні подобатися обом сторонам. Хорошим варіантом буде гра, що набирає популярність, під назвою «Грошовий потік». Втім, тут все залежить тільки від фантазії батьків. Ніхто не забороняє придумати свою гру на фінансову тематику або внести якісь корективи в уже наявні популярні ігри.

Звісно, грати з дитиною потрібно не тільки в ігри, що відповідають фінансовій тематиці. Ігри — один із головних способів, за допомогою яких дитина знайомиться з навколишнім світом. Оскільки світ навколо різноманітний, ігри повинні відповідати йому. Не обмежуйте дитину грошовими іграми, але й не забувайте про них. Все добре в міру.

3. Винагороди за успіхи в навчанні. Чи потрібні вони?

На це питання складно відповісти однозначно, адже серйозні аргументи наявні у прибічників обох думок. Головний аргумент супротивників грошового заохочення — необхідність показати дитині, що навчається вона заради себе, а не заради батьків, а отже, вони не повинні винагороджувати її.

Прибічники фінансової винагороди за хороші оцінки наводять аргумент про існування стипендій, грантів та інших форм заохочення з боку навчальних закладів і держави. Так чому ж батьки не можуть наслідувати їхній приклад і заохотити здібну дитину?

4. Чи є сенс витрачати гроші на репетиторів?

Відповідь на це питання можна дати з огляду на два чинники — рівень мотивації дитини та суть цілей, які ставлять для неї батьки. Наприклад, дитина хоче поступити в університет на бюджет. Батьки теж явно будуть не проти, оскільки платити за роки навчання їм не хочеться. В такому разі найнятий для підняття успішності репетитор — це хороша інвестиція для батьків, оскільки він однозначно обійдеться дешевше, ніж навчання у ВНЗ на контракті.

Звичайно, без належного рівня старанності, працьовитості та бажання чогось навчитися (або хоча б підтягнути середній бал) з боку дитини нічого з цієї витівки не вийде, яким би кваліфікованим не був репетитор.

5. Як підліток може накопичувати заощадження?

Відповідно до Цивільного Кодексу, з 14 і до 18 років (до настання повної цивільної дієздатності, яка, до речі, може настати й раніше — з 16 років, якщо підліток, наприклад, працює за трудовим договором) неповнолітні громадяни мають неповну цивільну дієздатність. Це означає, що вони можуть не тільки самостійно розпоряджатися доходами (стипендією чи заробітком), а й самостійно відкривати банківський рахунок, керувати ним, вносити туди кошти.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X