Працевлаштування в Ісландії — нові можливості для українців

Працевлаштування в Ісландії — нові можливості для українців

Далека Ісландія вже давно стала затребуваним напрямком для українців-туристів. Але все більше наших співгромадян шукають можливості для отримання роботи в даній державі. Що може запропонувати ця невелика скандинавська держава нашим співвітчизникам, і які шанси відшукати тут підходящу вакансію?

Ісландія розміщена на маленькому острові в північній частині Атлантичного океану. Незважаючи на таке географічне положення, країна славиться м'яким кліматом і надзвичайно гарними природними ландшафтами. Туристи з усього світу прагнуть ознайомитися з цією самобутньою країною, їх кількість постійно зростає, і вже зараз перевищує тутешнє населення в 3, а то і в 4 рази.

Ще зовсім недавно вся економіка країни крутилася довкола риболовецьких промислів, проте в наші дні ця країна може похизуватися розвиненими IT-технологіями, біотехнологіями, гідроенергетикою та іншими галузями національної економіки.

Не відстає вона від інших європейських держав і за рівнем соцзабезпечення, а розмір зарплати є одним із найвищих в Європі, поступаючись лише декільком державам, наприклад, Швейцарії, Данії чи Франції.

Грамотна соціальна політика призвела до того, що рівень безробіття становить тут всього 3%, що є одним із багатьох чинників, які забезпечують гідний рівень життя всіх громадян країни. Зрозуміло, що такі умови привертають до Ісландії не тільки мандрівників, але й трудових мігрантів, в тому числі з України.

Що запропонує гастарбайтерам Ісландія?

Перш за все, слід сказати про високу конкуренцію, в якій громадяни України напевно програють. Першочергове право зайняти вакансію є у жителів Ісландії та громадян інших країн ЄС. Тільки в тому випадку, якщо ніхто з них не відгукнеться на заклик роботодавця, той може запропонувати роботу вихідцям з інших країн.

Тобто роботодавець має подати до Міністерства праці свідоцтва того, що його вакансія не знайшла відгуку серед жителів Європи. Якщо працівників міністерства задовольнить подана інформація, вони дадуть «добро» на працевлаштування іноземця.

Після цього роботодавець повинен відправити рішення разом з трудовим контрактом своєму майбутньому працівникові, який на підставі цих документів звертається до Посольства Ісландії за отриманням робочої візи класу D. Наявність робочої візи дозволяє претендувати на отримання виду на проживання та громадянства.

Виходячи з такого порядку, починати пошук роботи варто з організації, яка зможе надати Вам контракт та зможе обґрунтувати необхідність оформлення на роботу іноземця.

Збір документів

Для оформлення дозволу на працевлаштування іноземному громадянинові необхідно підготувати наступні документи:

• заяву з підписами роботодавця та працівника;

• трудову угоду;

• копію закордонного паспорта;

• фотознімок розміром 3,5 х 4,5 см;

• медстраховку;

• довідку про відсутність судимості;

• документально підтвердити наявність власного житла в Ісландії.

Список документів може бути розширений за вимогою місцевої влади. Заява подається в міграційне Управління, до неї прикладають трудову угоду, без якої неможливо отримати ВНП. Майте на увазі, що розгляд подібних заяв може тривати до 3-х місяців.

Оплата праці та можливі вакансії

Як уже згадувалось, заробітні плати в Ісландії досить високі. Мінімалка становить тут 1880 євро, а середня зарплата після сплати податків сягає 3 000 євро. Рівень заробітної плати в Рейк'явіку дещо перевищує оплату праці в менших містах, але слід враховувати, що винаймання маленької квартири в столиці обійдеться Вам приблизно в тисячу євро. У невеликих населених пунктах можна знайти дешевше житло. Деякі компанії пропонують своїм працівникам оплату житла та харчування. Зарплата в цьому випадку буде трохи нижчою, але Ви все одно залишитесь у виграші через явну дорожнечу оренди квартир.

Знання іноземних мов багато в чому полегшить пошук роботи, причому це стосується не тільки екзотичної для нас ісландської мови — для працевлаштування достатньо знати англійську чи німецьку мови. З таким «багажем» можна влаштуватись працювати перекладачем, викладачем, гідом, розробником ПО чи лікарем. Найбільше в припливі робочої сили з України потребують такі галузі як рибне господарство, біотехнології, аграрний сектор, будівництво та туризм.

Найбільша різноманітність робочих місць, звичайно, в столиці. У провінції можна спробувати влаштуватись в фермерські господарства, ресторани чи готелі.

Рівень життя в столиці та в провінції відрізняється незначно, але в маленьких містах є можливість знайти сезонну роботу, збирати врожай чи ловити рибу, попрацювати на будівництві, влаштуватись покоївкою чи офіціантом в розпал туристичного сезону.

Де шукати?

Пошук легальної роботи можна почати на сайті Держслужби зайнятості. Також в Ісландії існує чимало інших веб-порталів з працевлаштування, де можна знайти багато цікавих пропозицій, наприклад, job.is, reykjavik.is чи eures.is. Нерідко про доступні вакансії можна дізнатися з місцевих ЗМІ, а розвиток Інтернету дозволяє залучити до пошуку роботи соціальні мережі, наприклад, Facebook чи Linkedin.

Якщо Ви є висококваліфікованим фахівцем, скористайтеся можливістю заявити про себе шляхом розсилки резюме безпосередньо компаніям, зацікавленим в таких фахівцях. Знайти роботу в Ісландії можна й за допомогою кадрових агентств, як українських, так і місцевих. Використовуйте різні способи пошуку роботи, і Вам неодмінно вдасться знайти цікаву та високооплачувану роботу в одній з найкрасивіших та найзаможніших країн Євросоюзу.

Скільки грошей потрібно людині для щастя? Компанія «КЛТ КРЕДИТ» надасть Вам відсутню суму. Подорожі та приємні покупки роблять наше життя більш захоплюючим, так навіщо відмовляти собі в задоволеннях? Низькі відсотки й численні бонуси дозволять повернути мікропозику без всяких проблем, зате спогади про реалізовані бажання залишаться з Вами надовго. Варто тільки заповнити заявку, й отримані гроші стануть першим кроком до змін. Поспішайте наповнити життя новими емоціями та радісними відчуттями.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.5/5
От 11 голосов
3.5
5
1
11
Читайте також
17.05.2017
Як оплатити кредит. Як погашати кредит без проблем?
31.05.2017
Мікрокредит онлайн заявка. Правильне оформлення при отриманні
22.05.2017
Літній відпочинок без сюрпризів — до яких підводних каменів готуватись?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X