Постити тепер не кожному по кишені, або як злетіли ціни на продукти!

Постити тепер не кожному по кишені, або як злетіли ціни на продукти!

Постити тепер не кожному по кишені, або як злетіли ціни на продукти!Не встигли українці підготуватися морально і духовно до посту, як відразу були приголомшені новиною про нові розцінки на запаси для пісного столу. Як відомо, в 2017 році Великий піст стартував 27 лютого, в той період, коли зазвичай всі ціни після новорічних свят повинні трохи стабілізуватися. Але довгоочікувана пора, коли більшість громадян України строго дотримується всіх канонів посту, стала для підприємців ще одним приводом набити свій гаманець. Цінова політика на продовольство зросла настільки, що навіть при великому бажанні постити це не кожному по кишені. Більшість українців відмовилися від традиції оздоровлювати свій організм і очищатися духовно тільки через те, що фінансово не зможуть дотримуватись цих звичаїв.

Нова вартість риби і грибів настільки шокувала віруючих, що вони звернулися до засобів масової інформації з проханням будь-яким чином вирішити це нюанс. Подорожчання б'є всі рекорди, стандартний набір продуктів для посту в порівнянні з новорічним сезоном виріс на 70%. Крім того, експерти відзначили, що ціна зростає ще й на цукор, сир і навіть «молочку».

Аналітик Української аграрної конфедерації Дмитро Дейна пояснив причину подібних змін у вигляді різкого подорожчання продовольства. Фахівець стверджує, що головним чином різко зросла вартість грибів, і така поведінка ринкового підприємця взята не з «пальця», а внаслідок того, що на цей продукт виріс попит. В період посту м'ясні продукти стали купувати в рази менше, і, відповідно, постачання грибів та інших продуктів для посту зростає з кожним днем.

На жаль, подібна ситуація непоправна, адже Великий піст став істинно вагомою причиною для підняття цін. На довгоочікуване здешевлення сподіватися поки немає сенсу, дорого буде ще як мінімум 2 місяці. Що стосується риби, то варто розуміти, що майже 70% цього делікатесу надходить на полиці ринків та магазинів шляхом імпорту, а це ще один привід підняти вартість, яка також залежить від курсу валюти.

Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж, пояснив українцям і той момент, що в цей період часу риба подорожчала навіть не в зв'язку з Великим постом, а через льодоходи. Навесні завжди стартують поставки імпортної риби, ціна якої залежить від зростання курсу валюти. Вартість української риби в цей час теж не з дешевих. Наприклад, кілограм карася, який до початку посту коштував в межах 50 грн, в період посту можна придбати не дешевше, ніж 60 грн за кілограм. Українці можуть розраховувати на здешевлення, але станеться це не раніше кінця квітня-початку травня. Якраз в цей час починається вилов щуки, товстолобика, лина, отже вартість карася і коропа знизиться майже в 2 рази.

З приводу овочів і зелені турбуватися не потрібно, в цьому випадку поки все більш-менш стабільно, подорожчання спостерігається в межах 10%. Борщовий набір також продовжує триматися стабільно, тому під час посту можна більше налягати на їжу такого типу. А ось ситуація з молоком і кисломолочними продуктами куди критичніша. Громадяни скаржаться на чергове серйозне підвищення вартості молока та сиру. Але це, як виявилося, ще не межа. Даний продукт ще не раз "порадує" українців своєї підвищеної ціною. Пояснюючи подорожчання, українські виробники молочних продуктів запевнили споживачів в тому, що це вимушений захід. Причиною такого рішення стали внутрішні та зовнішні економічні аспекти.

Головним чином, відбувається колосальне подорожчання на сировину, і постійне коливання курсу долара. Цей момент – основоположний щодо вимушеного підняття цін на продукцію. Крім того, подорожчала закупівля на упаковку, вітаміни і компоненти квашення. Українцям варто підготуватися. Багато людей вже помітили, що навіть звичайний сир "Український" подорожчав з 150 грн до 180 грн за кілограм. Дехто вже відмовився від вживання такої продукції.

А як справи з цукром?

Аналітик консалтингової компанії "ПроАгро" Ярослав Левицький заспокоює покупців, пояснюючи подорожчання цукру неврожаєм цукрової тростини по всьому світу. Втім, українцям не потрібно бігти в магазини і запасатися цукром на рік вперед, дефіциту поки не передбачається. Завдяки перехідним запасам і високому обсягу виробництва цукру вистачить для всіх. Його вартість незабаром стабілізується, і втримається на рівні 18 грн за один кілограм.

Настали часи, коли не вистачає коштів навіть на харчі? Зверніться по допомогу в «КЛТ КРЕДИТ». Візьміть в борг кілька тисяч гривень на зручний термін (до двох місяців). Ми лояльні до наших клієнтів – не вимагаємо ніяких довідок/поручителів.

За матеріалами segodnya.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X