Посилилися заходи покарання за прострочений платіж

Посилилися заходи покарання за прострочений платіж

Позичальників, які спізнюються із внесенням платежів по іпотеці, чекають більш тверді заходи покарання. Українці отримали таки повідомлення поштою, і почалася хвиля обурень. Однак фінансові установи відповіли, що в застосуванні даних заходів винуваті, що несвоєчасно оплачують заборгованість за іпотечним кредитом клієнтом. Раніше велика кількість кредитоотримувачів вносили гроші із запізненням, оскільки діяло лояльне правило, що стосується пені. Штраф за прострочений платіж налічувався тільки після витікання тридцяти днів несплати. Знаючи, що є цілий місяць, позичальники вносили оплату із запізненням. У зв'язку із цим був вжитий спеціальний захід. Тепер з першого дня простроченого платежу кредитоотримувача буде налічуватися пеня. Розмір штрафної санкції буде складати 2 дисконтні ставки НБУ. В 2016 році Національний банк збільшив розмір ставки до 10%. Тому пеня складе 20%, які нараховуються на відсоткову ставку, разом з подвійною ставкою, що нараховується на кредитне тіло.

Три найбільш великі банки вже ввели дані зміни. Прийняття підвищених нововведень пов'язане з появою нових західних акціонерів у фінансових установах західні стандарти, що впроваджують, ведення бізнесов-діяльності. Спочатку банки проводили лояльну політику, що стосується позичальників, що спізнюються з оплатою іпотеки. До них не вживали тверді заходи, якщо тривалість прострочки не перевищувала 90 днів. На практиці це призвело до того, що послабленням почали користуватися численні неусвідомлені громадяни. Із цієї причини банкам довелося посилити заходи покарання.

Фінансові установи активно практикують такі нововведення. По-перше, вони намагаються мінімізувати власні ризики фінансового характеру. По-друге, це робить для того, щоб кредитоотримувачі стали серйозніше ставитися до погашення іпотечного кредиту. Приміром, у період першого півріччя 2007 року розмір штрафу за заборгованість становила 0,5% від щомісячного платежу. У другому півріччі розмір пені збільшився до 1%, а в деяких банках її розмір доходив до 2%. По оцінках експертів більш строгі заходи сприяли не тільки зниженню фінансових ризиків і збільшенню відповідальності позичальників, але й підвищенню доходів банківських установ. Потім багато банків знову стали вести більш лояльну політику по відношенню клієнтів, знизивши відсоткову ставку по іпотеці і підвищивши ставки по депозитах. Це призвело до зниження прибутки. Для компенсації збитків було вирішено збільшити розміри штрафів за прострочення. Річний звіт Національного банку України тільки підтверджує експертні оцінки. Прибуток банків від різних штрафних санкцій збільшилася практично в 3,7 рази. Однак у порівнянні з попереднім роком сума прибутку по відсотках зменшилася на 1,4%.

У кредитному договорі прописаний пункт, що передбачає нарахування фіксованого штрафу за недоплату в будь-якому розмірі, навіть мінімальному. Штраф буде зарахований у кожному разі, навіть якщо ви вчасно внесли платіж, але недоплатили 1 гривню. Серед недисциплінованих кредитоотримувачів переважають прості люди, які по різних причинах не встигнули внести оплату. Найчастіше ці причини досить банальні: відрядження, хвороба або здійснення платежу через пару днів після встановленого терміну.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X