Посилення контролю податкових служб за дорогими покупками громадян

Посилення контролю податкових служб за дорогими покупками громадян

Вже зараз можна сміливо заявляти про те, що українські чиновники серйозно розглядають можливість повного контролю різноманітних витрат українців. Безумовно, на даному етапі часу не варто приймати нові ініціативи та реформи як тоталітарний тиск, але невідомо, чим це може обернутися в майбутньому. На даний момент активно просуваються пакети законодавчих умов, згідно з якими податкові служби України отримують ширші повноваження зі збору інформації про придбання громадян.

Цілком недавно представники уряду внесли на розгляд Верховної Ради законопроект №6667, за яким передбачається передача повноважень контролю за сплатою пенсійних відрахувань Державній фіскальній службі. Разом з цим знижуються функції Пенсійного фонду в даному питанні.

У тексті законопроекту також зазначається, що під контроль податкових служб повинні бути передані, окрім іншого, й державні підприємства, які здійснюють пробірний контроль, таврують ювелірні та інші коштовні вироби. Подібні організації за своєю сутністю виконують функції податкового агента для фізичних та юридичних осіб-клієнтів. Таким чином, 10%-й податок від вартості дорогоцінного металу вони передають до Пенсійного Фонду. Надалі сума податку визначає кінцеву вартість проданого готового виробу, через що сплата збору лягає на плечі кожного громадянина, який здійснює придбання.

Чинна схема призводить до певної плутанини, оскільки фінансова звітність надходить до Пенсійного Фонду, а контроль повинна здійснювати безпосередньо Державна фіскальна служба.

Розширення повноважень податківців

У пояснювальній записці до даного законопроекту зазначено, що Кабінет Міністрів вважає можливим і необхідним передачу всіх повноважень податковим службам. Це й не дивно — в дійсності у них більше можливостей збирати гроші й контролювати проведені платежі. Тепер ці можливості доведеться застосувати на практиці.

Швидше за все, пробірні підприємства стануть лише первинним експериментом, на якому випробуванню піддадуть новаторську модель. У поданих документах згадано, що Кабмін залишає за собою право затверджувати форму звітної документації, регламентувати терміни її подачі, а також встановлювати процедуру сплати зборів не тільки при тавруванні ювелірних виробів, але й при купівлі легкового автотранспорту, нерухомості, а також послуг мобільного зв'язку.

Переваги можливої реформи

Передача під загальний контроль та створення єдиної бази податкових відрахувань дозволить податковим службам виконувати великі завдання, підвищивши при цьому їх ефективність. Правильність сплати пенсійного збору буде контролюватися ще на перших етапах. З огляду на те, що чимало великих придбань українців (квартири, машини та інші) фіктивно проводилися по заниженій вартості, країна недоодержувала податкові відрахування, які Пенсійний Фонд просто приймав, але не контролював. Фіскальна служба тепер направить тіньові потоки податків у державну казну.

Крім цього, дана законодавча ініціатива дасть можливість отримання структурованої інформації про реальні покупки та витрати громадян. До переліку контрольованих процедур потрапить також покупка б/у автотранспорту та вторинного житла. Поки що достеменно невідомо, яким чином податківці будуть розпоряджатись цією інформацією, але цілком вірогідно, що в майбутньому це вплине на оподаткування в різних сегментах ринку.

На думку експертів, можливо, ініціатива з часом пошириться на контроль пенсійних відрахувань всіх громадян. Це цілком очевидно, якщо врахувати проведену державою пенсійну реформу.

Прийдешні спрощення

Згідно із запевненнями Оксани Кнейчук, яка спеціалізується на податковому плануванні, в разі прийняття законопроекту процедура подання фінансової звітності спроститься для кожного підприємця, оскільки дані будуть безпосередньо надходити у Фіскальну службу, минаючи посередництво Пенсійного Фонду. Важливо, що процедура сплати зборів жодним чином не змінюється. Її слова підтвердив і юрист Арсен Бучковський, який заявив, що такі реформи цілком логічні та давно очікувані.

У глобальному плані зміни для підприємств матимуть лише незначний характер. На практиці спроститься внутрішнє адміністрування та відпаде необхідність підготовки подвійних звітів. Разом із цим знизиться й кількість можливих перевірок.

Арсен Бучковський також зазначив, що в даний час малий та великий бізнес ці ініціативи не торкнуться, але вони можуть стати передумовою для всеосяжного реформування функцій Пенсійного Фонду. Думка всіх експертів єдина в тому, що початок таких процесів позитивно позначиться на наповнюваності бюджету та спрощенні ведення звітності. Крім того, цілком вірогідно, що часткова чи повна передача функцій між тими чи іншими органами контролю й влади буде відбуватися й надалі, за прикладом інших країн ближнього й далекого зарубіжжя. Як показує практика, ефект від таких законів не змушує себе довго чекати, а також цілком виправдовує затрачені зусилля й кошти.

В умовах мінливої фінансової ситуації та проведених реформ держави в економічній сфері, важливо завжди зберігати фінансову стабільність та незалежність. Компанія «КЛТ КРЕДИТ», що пропонує вигідні мікропозики, допоможе Вам впевнено себе почувати в будь-якій ситуації, незалежно від запланованих витрат. Мінімальний пакет документів, швидке оформлення та відмінні умови отримання й виплати кредиту — найкращий симбіоз пропозицій, який дозволяє втілити Ваші бажання в життя.

За матеріалами Finance.UA 

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X