Поручительство по кредиту в Україні

Поручительство по кредиту в Україні

Реалії життя такі, що людям все частіше доводиться вдаватися до послуг банку, купуючи товари, нерухомість, авто в кредит. Банки, не бажаючи нести фінансові втрати, захищають себе від можливих ризиків. Для цього збираються докладні дані про претендента на кредит і в деяких випадках укладається додатковий договір на заставу або на поруку. У другому випадку потрібно особа, яка погодиться стати фінансовим поручителем по кредиту.

Поручитель - це людина, яка бере на себе всі зобов'язання перед банком у разі несплати внесків боржником по кредиту. Практично поручитель, підписуючи договір, бере на себе вимоги кредитора і несе таку ж відповідальність за виконання умов договору по кредиту, як і позичальник. Відповідальність настає з моменту підписання документа по угоді, що підтверджено Цивільним кодексом України.

Існує поняття майнового поручителя, в ролі якого найчастіше виступають родичі боржника за кредитом, з якими він має спільне майно. В цьому випадку настає часткова відповідальність за кредитним договором. Зазвичай часткове поручительство оформляється при вирішенні банком, що фінансове становище клієнта дозволяє обслуговувати кредит, але у нього відсутня необхідна застава.

Отримати кредит під поручителя не складе труднощів. Складніше знайти того, хто погодиться взяти на себе таку відповідальність і буде при цьому відповідати певним вимогам, а саме:

 • відповідність віковій категорії - старше 21 років, але молодше 65-ти;
 • наявність українського громадянства;
 • реєстрація проживання в одному регіоні з банком-кредитором;
 • наявність рівня доходу не нижче, ніж у позичальника.

Претендент на роль гаранта кредитної позики позичальником повинен ще й підготувати необхідний і дуже серйозний пакет документів. Ось перелік необхідного:

 • паспорт і ІПН;
 • довідку про доходи;
 • декларацію про доходи;
 • документ правовстановлюючого характеру на нерухомість;
 • довідки про депозити або інші банківські рахунки;
 • довідка про відсутність психічних захворювань.

Наслідки для фінансового поручителя при невиконанні зобов'язань боржником

Відповідальність за дотримання кредитного договору для поручителя може бути, як повної, так і часткової, але частіше банки вдаються до першого виду, щоб виключити всі можливі ризики. Погоджуючись на поручительство по кредиту, людина повинна ретельно зважити всю міру прийнятих на себе зобов'язань, які роблять боржника і поручителя солідарними відповідачами перед банківською установою. Щоб це зробити, потрібно брати до уваги наступне.

Солідарна відповідальність передбачає пред'явлення вимог кредитором до всіх боржників спільно і окремо до кожного, що означає право банку вимагати виплату заборгованості, що виникла від поручителя. Людина, яка гарантувала виконання кредитних зобов'язань, що кредитується, несе відповідальність за сплату основного боргу, сум за процентними ставками і неустойки, а також за відшкодування інших можливих збитків, передбачених договором.

Якщо мова заходить про питання, в якому випадку поручитель виплачує кредит, то за ним слід найпростіша відповідь - якщо боржник з яких-небудь причин не виплачує використані кредитні кошти. Саме стягнення кредиту з поручителя, передбачає добровільне виконання або за рішенням суду. Крім перерахованих малоприємних подій, поручитель ризикує і своєю кредитною історією, так як безвідповідальність позичальника безпосередньо відіб'ється і на ній.

Зобов'язання поручителя по кредиту передбачають і певні дії при виниклих непорозуміннях. Якщо від кредитора співвідповідача прийшла вимога, то він повинен повідомити про це позичальника. Виконавши вимоги банківської установи без повідомлення боржника, гарант ризикує отримати претензії від останнього, які були до кредитору. Аналогічно позичальник зобов'язаний повідомити своєму поручителю інформацію про виконання вимог банком до поручителя, якщо такі мали місце.

У разі, коли банком пред'явлений позов поручителю по кредиту, що робити? Слід в обов'язковому порядку клопотати про участь боржника в розгляді. Якщо мало місце виконання гарантом кредиту зобов'язань боржника, які були вже виконані, але не доведені до відома гаранта, то поручитель має право вимагати повернення коштів від нечистого кредитора або зробити те ж по відношенню до позичальника.

Припинення поруки

Першою і основною умовою зняття зобов'язань за порукою є його припинення по хоча б однієї з причин:

 • повне виконання зобов'язань;
 • досудове рішення про компенсацію кредитору збитків;
 • перекредитування на більш тривалий термін з іншими умовами;
 • рішення про ліквідацію боргу;
 • смерть позичальника;
 • припинення діяльності кредитора, як юридичної особи;
 • недійсність кредитного договору.

При розширенні умов відповідальності гаранта за кредитом також виникає закономірне питання: «Чи повинен поручитель виплачувати кредит?» Якщо мова йде про збільшення процентної ставки або термін кредиту, перенесення виплат на пізні терміни та інші умови, що збільшують суму оплати, то поручитель має право відмовитися від своїх зобов'язань. Відповідальність поручителя по кредиту припиняється, в наступних випадках:

 • закінчення терміну виконання і відмова кредитора, по його закінченні, прийняти до виконання пропозиції позичальника і його гаранта;
 • переоформлення боргу на іншу особу;
 • закінчення строку поручительства, вказаного в договорі; якщо термін не згадано, то можуть виникнути спірна ситуація, вирішення якої в юридичній площині.

Найнадійнішим і безпроблемним способом отримати бажаний кредит, це подати заявку на сайті kltcredit.ua. Компанія KLT CREDIT дає можливість оформити онлайн-запит і отримати протягом найкоротших термінів рішення по запитуваному кредиту. Тут кожен може сам прорахувати свою суму по кредитній ставці на потрібний термін за допомогою кредитного калькулятора. Кожен перший кредит передбачає 50% -у знижку. Оформивши на сайті кредит, Ви вже через кілька хвилин станете щасливим власником потрібної суми на карті будь-якого банку України.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
11.01.2018
Наслідки кризи 2014–2015 років. Зростання зарплат як негативне явище
03.02.2020
Розмір відсоткової ставки - при оформленні кредиту
23.10.2017
Єдиний кредитний реєстр — усі кредитні історії в одній базі
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X