Підвищення мінімальної зарплати – чи стали українці багатшими?

Підвищення мінімальної зарплати – чи стали українці багатшими?

Підвищення мінімальної зарплати – чи стали українці багатшими?

1 січня 2017-го року могло б стати знаменною датою для багатьох українців – дворазове збільшення мінімальної заробітної плати повинно було підвищити життєвий рівень і соціальні стандарти, привести доходи громадян у відповідність зі збільшеними цінами і комунальними тарифами. Але дослідження ринку праці свідчать про те, що деякі категорії трудящих відзначають навіть зниження рівня доходів в порівнянні з минулим роком.

Ріст "мінімалки" – падіння реальної зарплати. Чому це сталось?

Кадровий портал hh.ua провів масштабне опитування працюючих громадян, щоб з'ясувати, який вплив здійснило підвищення мінімального рівня зарплати на зростання їх доходів. Результати досить несподівані – тільки п'ята частина працівників відчула реальне збільшення зарплати. Три чверті працездатного населення взагалі не помітили жодних змін в оплаті своєї праці.

Багатьом працівникам підняли офіційну ставку до нового мінімуму, але при цьому значно скоротили неофіційні виплати, що призвело до скорочення загального розміру зарплати. Близько чверті опитаних відзначили, що їхні доходи скоротилися, так як фонд зарплати залишився незмінним, але відбувся перерозподіл коштів на користь низькооплачуваних працівників.

Як зазначає експерт порталу rabota.ua, таке положення справ характерно насамперед для бюджетників, зарплата яких формується з урахуванням різних надбавок і премій. Тепер ці виплати значно скорочені, що призвело до вирівнювання доходу низькокваліфікованих працівників та профільних фахівців.

Розподіл доходу

Автоматичне зростання оплати праці після підвищення "мінімалки" очікує тільки офіційно працевлаштованих людей. Так звану "білу" зарплату, з якої, власне, і відбуваються відрахування в бюджет і Пенсійний фонд, отримують близько 94% працівників держсектора, понад 55% працівників, зайнятих на підприємствах енергетики і важкої промисловості, 66% медичних працівників. Саме ця частина працюючого населення найбільше виграє від підвищення мінімального рівня оплати праці, адже в 2016 році близько половини таких працівників отримували зарплату нижче 3200 грн.

Юристи та айтішники – самі «тіньові» професії, де «чорну» або «сіру» готівку отримує понад половини працівників. Але потрібно відзначити, що рівень доходів цих фахівців завжди був досить високим. В результати дослідження не увійшли працівники готельно-ресторанного бізнесу, не враховувалася ситуація з роздрібною торгівлею. Саме в цих галузях зайнята велика кількість людей, зарплата яких не відповідає законодавчим нормам.

Що чекає нас попереду?

Будувати будь-які прогнози щодо подальшого зростання добробуту населення досить складно, адже загальна економічна ситуація в країні далека від стабільності. Поки що можна очікувати поступового підвищення зарплат до мінімального рівня в середньому і малому бізнесі. До речі, багато експертів впевнені, що такий стан справ – наслідок процесів детінізації.

Влітку очікується кардинальна зміна ситуації – з'явиться велика кількість вакансій для сезонних працівників, що призведе до збільшення середньої заробітної плати по країні.

В цілому, експерти після проведення дослідження налаштовані оптимістично, зазначивши, зокрема, що роботодавці не ухиляються від приведення заробітної плати своїх працівників до встановленого мінімуму.

У нашому житті часто виникають непередбачені ситуації, що вимагають незапланованих витрат. Що робити, якщо терміново знадобилися гроші? Перекладіть рішення своїх проблем на нас – звертайтеся за допомогою в "КЛТ КРЕДИТ"! Ми проводимо миттєві виплати на банківські карти або готівкою, щоб позбавити Вас будь-яких фінансових труднощів.

За матеріалами segodnya.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X