Петро Порошенко відмовляється підписувати новий законопроект

Петро Порошенко відмовляється підписувати новий законопроект

Петро Порошенко відмовляється підписувати новий законопроектПроект Трудового кодексу був прийнятий ВР України ще 2 роки тому. Після цього депутати створили ще один варіант законопроекту, в який були внесені різні поправки. Ознайомитися з цим документом можна на веб-сайті профільного парламентського комітету. Дедлайн створення остаточної версії документа закінчується в червні цього року. Народним депутатам буде складно встигнути до визначеного терміну, адже документ вимагає серйозних і численних доробок.

Депутатські суперечки

Між депутатами виникають серйозні розбіжності на рахунок нових канонів трудового кодексу. Наприклад, суперечкам піддавався список антидискримінаційних норм проекту. Спочатку одна з його статей передбачала заборону:

- будь-якої упередженості до робочих;

- нехтування принципу про рівні права і можливості трудящих;

- будь-якого утиску прав співробітників, незалежно від їх: раси, власних переконань, гендерної приналежності, кольору шкіри, стану здоров'я (у тому числі і необхідності наявності у трудящого ВІЛ/СНІД або підозри на захворювання), вагітності, необхідності в особливих умовах праці (інвалідності) , фінансового і сімейного стану, сімейних обов'язків і не тільки.

Перераховані вище вимоги повинні були задовольнити обов'язки, взяті на себе Україною при підписанні Договору про Асоціацію з Європейським союзом. Розроблені стандарти Трудового кодексу передбачаються і процесом прийняття безвізового режиму.

Європейські нормативи забороняють будь-яку трудову дискримінацію, і не важливо, ґрунтується вона на базі релігійних уподобань громадянина, його фізичної вади або віку.

П. Унгурян, український громадський діяч, поспішив внести поправку до частини законопроекту про антидискримінаційні норми. Депутат із фракції «Народний фронт» запропонував зробити європейські стандарти більш «досконалими». Він вирішив, що заборонити трудову дискримінацію слід в будь-яких її проявах. Тому створювати якийсь конкретний список правил і винятків немає необхідності.

У зв'язку з такою поправкою Унгуряна «Народний фронт» поспішив убезпечити себе від можливих нарікань з боку Європарламенту та опублікував на своєму сайті пояснення до поправки. Фракція заявляє, що комітет з питань соціальної політики не виключав з кодексу перелік обумовлюваних норм.

Наслідки невдалих правок

Архієпископ Євстратій, який на даний момент офіційно представляє Українську церкву Київського патріархату, висловлює щиру підтримку поправці Унгуряна.

Зорян Кісь, один з менеджерів представництва Freedom House в Україні, допускає, що скандальна поправка може відбитися на діях Європарламенту, який буде розглядати підписання безвізового режиму вже в квітні цього року. Зорян Кісь вважає, що це рішення можуть відкласти. План дій України активно реалізовується, і в кінцевому звіті про прогрес його виконання вказувалося, що в новому ТК зобов'язані прописуватися норми проти дискримінації.

У Верховній Раді невдалі правки коментуються критикою. Як заявляє прес-секретар голови держави, вилучення з проекту Трудового кодексу так званих дискримінаційних норм було помилковим і в якійсь мірі провокаційним. Петро Порошенко в особі всієї Верховної Ради не бажає допускати ревізії тих зобов'язань, які українська держава вже реалізувала. Такий настрій Верховної Ради може вберегти Україну від скептицизму з боку членів Євросоюзу.

Інші нововведення кодексу

У Трудовому кодексі передбачається безліч інших нововведень, які не так принципові для Європарламенту, як перелік ознак дискримінації. Хоча і ці норми викликають безліч суперечок і обурення серед депутатів. Найцікавіші зміни:

- роботодавцю дозволяється приймати в свій штат нових працівників по конкурсній системі. Вимоги, які повинні бути пов'язані зі специфікою праці, він встановлює самостійно;

- тривалість випробувального терміну не повинна перевищувати півроку для співробітників керівних посад і бухгалтерів. Для решти штату цей термін становить до 3-х місяців. У представників робочих спеціальностей даний період повинен тривати не більше місяця;

- співробітника можна звільнити під час його перебування на випробувальному терміні. Про це він повинен бути попереджений за 3 дні до звільнення;

- керівництву дозволяється самостійно переміщати співробітника на інше робоче місце. Його згода на переміщення необов'язкова, тільки якщо воно не передбачає істотних змін у його виді діяльності;

- трудовий договір може передбачати планування робочого часу самим співробітником;

- робочий тиждень має складати 40 годин. Кожен день працівник повинен мати мінімум 12 годин для власного відпочинку.

Останній пункт досить неоднозначний, адже в законі він позначається виразом «як правило». Це говорить про те, що кожен роботодавець має право по-своєму тлумачити вимоги нового закону. Швидше за все, саме цей пункт викличе чимало нових баталій серед депутатів. А поки що Верховна Рада повинна розібратися зі скандальними антидискримінаційними нормами і відсутністю їх переліку в новому Трудовому кодексі України.

Оформіть кредит, не виходячи зі своєї квартири! Щоб отримати гроші, Вам не потрібно збирати документи і довідки, шукати поручителів і сидіти в банківських чергах. Зайдіть на сайт компанії «КЛТ КРЕДИТ» і заповніть просту анкету. Через 15 хвилин гроші будуть на Вашому рахунку.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X