Пенсії будуть нараховуватись по-новому: чи готуватись українцям до гіршого?

Пенсії будуть нараховуватись по-новому: чи готуватись українцям до гіршого?

Держава обіцяє збільшити пенсії, але чому ніхто не говорить про проблеми, які обов'язково виникнуть після набуття чинності нововведень? Чи можна вважати справедливим придбання власного робочого стажу? Давайте розглянемо найпікантніші аспекти майбутніх змін в сфері пенсійних нарахувань.

Українські пенсіонери: на хлібі й на воді

Українські пенсіонери отримують мізерні виплати. Жахливо констатувати, але грошей не вистачає навіть на стандартну споживчу корзину. Пенсійний Фонд регулярно моніторить кількість громадян, які перебувають на заслуженому відпочинку. В поточному році ця цифра склала понад 11,7 мільйона чоловік. Щомісячний дохід восьми млн пенсіонерів становить близько однієї тисячі триста дванадцять гривень. Неймовірно мала сума, яка навіть не прирівнюється до фактичного прожиткового мінімуму. Нагадаємо, що середній обсяг пенсії в нашій країні офіційно дорівнює 1 886 грн.

Микола Шамбір, представник міністерства соцполітики, підвів підсумок: велика частина українських пенсіонерів (якщо точніше — дві третини) намагається прожити на гроші, які не покривають прожитковий мінімум. На допомогу таким людям нараховуються різні доплати з державного бюджету. Саме тому зараз настільки важливо підтримати пенсіонерів й підняти для них щомісячні виплати.

У Міністерстві фінансів згодні з думкою Шамбіра. Заради прийняття важливих реформ у відомстві готові не згадувати про дефіцит ПФ на протязі 4 років.

Заслужений відпочинок буде оплачуватися в набагато більшому розмірі!

Уряд вважає, що вже з початку жовтня поточного року необхідно почати перерахунок пенсій п'яти мільйонів шести тисяч чоловік. Для підрахунків буде враховуватися середня заробітна плата в розмірі 3 764,4 гривень.

Планується підвищення мінімального обсягу пенсії до 1 373 грн. Нововведення вигідне громадянам, які будуть виходити на заслужений відпочинок уже в поточному році. Всі українці з тридцятип'ятирічним стажем зможуть отримувати щомісячні виплати, що перевищують дві тисячі гривень.

Світлана Глушенко, представниця столичного управління ПФ, повідомляє: в Києві зарплати — одні з найвищих по країні, тому тут середня пенсія буде доходити до трьох тисяч гривень (за умови наявності в трудовій книжці громадянина великого стажу).

Уряд робить все, щоб знайти оптимальну формулу для нарахування гідного розміру пенсії. При розрахунку щомісячних виплат будуть враховуватися наступні фактори:

• середня заробітна плата застрахованого громадянина;

• кількість відпрацьованих на офіційній посаді років;

• середня зарплата по країні (враховується за три роки до моменту виходу громадянина на відпочинок).

Нові пенсії повинні прирівнятися до тридцяти п'яти відсотків від середньої заробітної плати суб'єкта (яку громадянин мав до оформлення на пенсію). Чимало критиків нагадують, що не так давно Україна приєдналася до СОТ. Нормативні документи цієї організації визначають розмір пенсійних виплат — не менше сорока відсотків від колишньої зарплати пенсіонера. Але українські депутати не хочуть обіцяти те, чого не зможуть зробити.

Ірина Ковпашко, директор департаменту пенсійного забезпечення ПФ, підкреслює: в країні не вистачає робочих людей, які б справно платили єдині соціальні внески. Підрахунки показують: на одного пенсіонера припадає практично один платник податків. Окрім цього, в ПФ спостерігається істотний дефіцит фінансів. Сподіватися на поліпшення демографічної ситуації в Україні не доводиться, що підтверджують статистичні підрахунки народжуваності в країні.

Хто збагатить скарбницю ПФ?

Уряд впевнений, що збагатити Пенсійний Фонд можна за рахунок звичайних громадян, які ухиляються від виплати соціальних внесків. Пенсійні відрахування не платить практично четверта частина від двадцяти шести мільйонів українських працездатних громадян.

Також допомогти ПФ має підвищення мінімальної зарплати, адже від цього безпосередньо залежить розмір пенсій. За вісім місяців поточного року завдяки підвищеним зарплатам у Пенсійному Фонді накопичилось уже дванадцять мільярдів «екстра-грошей», які тепер можна сміливо витратити на підвищення щомісячних виплат пенсіонерам.

Шамбір зазначає: сприятливі умови для підвищення щомісячних виплат у країні є. Коли ЄСВ був істотно знижений, в Україні зросла кількість застрахованих громадян (за рік їхня чисельність зросла на триста тисяч осіб). При тому, що раніше люди не поспішали виплачувати внески у ПФ.

Зарплати зросли набагато більше, ніж очікувалося. Окрім цього, чиновники планують наповнити бюджет ПФ за рахунок перевірок, які будуть здійснювати інспектори з питань праці.

Пенсійний Фонд, аналізуючи реєстр страхових осіб, визначає людей, які можуть бути потенційними й злісними неплатниками ЄСВ. Зібрану інформацію віддають в Держпрацю, щоб фахівці приступили до відповідних перевірок. Пильно аналізується, наприклад, робота керівників підприємств, які офіційно отримують мінімальний розмір зарплати.

Ірина Ковпашко заявляє: держава повинна стимулювати громадян влаштовуватися на офіційні роботи. Зараз же більшість людей ховається від вимог держави, оформляючи цивільно-правові договори.

Шамбір зауважує: не всі українці ховаються від виплат навмисно. Чимало роботодавців буквально змушують громадян працювати без оформлення. У таких випадках українець може самостійно підписати з ДФС спеціальний договір, що дозволяє індивідуально проводити виплати в ПФ. Таким чином звичайний робочий зможе накопичувати страховий стаж, працюючи практично нелегально.

Схема досить вигідна для простих українців. Але ніяк не для роботодавців. Злісний неплатник податків точно отримає безліч головного болю після того, як його співробітник звернеться в ДФС.

Чиновники запевняють, що для них головне — створити для українських робітників всі необхідні умови для стимуляції виплат в ПФ. Для цього важливо, щоб праця в Україні продавалась легально. Це можна зробити в першу чергу завдяки пенсійній реформі. Пенсійні виплати (в розмірі сорока відсотків від мінімальної заробітної плати) повинні отримувати громадяни зі стажем роботи тридцять років — для жінок, і тридцять п'ять — для чоловіків.

Кому уріжуть виплати, та скільки коштує трудовий стаж?

Застрахована особа має повне право докупити відсутні трудові роки (максимум двадцять чотири місяці). Вартість стажу до дванадцяти місяців розраховується наступним чином: визначається розмір мінімального страхового внеску (сімсот чотири гривні) та множиться на два. Якщо ж українець зважився «скупитись» ґрунтовно — придбати відразу два роки робочого стажу, множити мінімальний страховий внесок потрібно на 1,5.

Куплені місяці можна використовувати тільки для виходу на пенсію. На розмір виплат «придбання» не вплине. Ковпашко заявляє, що подібних громадян наразі в країні небагато (близько п'ятнадцяти тисяч осіб). При цьому середня кількість трудових років при виході на заслужений відпочинок досягає 36,6 років.

Фахівці нагадують всім студентам, і тим, хто навчався у вищому навчальному закладі починаючи з 2004 року: час, проведений у ВНЗ, не зараховується до трудового стажу. Всі, хто бажає записати ці роки в трудову книжку, повинні платити внески до ПФ самостійно.

Осіння реформа повинна ліквідувати всі додаткові виплати для пенсіонерів. Серед найважливіших змін:

1. Спецпенсії будуть нараховуватися на загальних підставах (для всіх, хто почав отримувати нестандартні пенсії після першого травня 16-го року).

2. Скоротиться перелік громадян, які претендують на дострокове оформлення пенсії.

3. Депутати переглянуть механізм розрахунку пільгових пенсійних виплат для працівників на шкідливих виробництвах. Окремі особи будуть сплачувати до Пенсійного фонду обов'язкові внески за підвищеною ставкою (тридцять сім і двадцять дев'ять відсотків).

Шамбір роз'яснює інформацію останнього пункту: після нововведень роботодавець буде відразу ж переводити в ПФ гроші для виплати пільгових пенсій. Зараз же українські підприємства винні Пенсійному Фонду одинадцять млрд грн. І це при тому, що ПФ вже виплатив пільговикам їхні пенсійні кошти.

Депутати планують, що в майбутньому кошти, отримані від підвищення ЄСВ, будуть зараховуватися на накопичувальні рахунки системи пенсійного страхування.

«КЛТ КРЕДИТ» — надійний помічник українців, які опинилися у складній фінансовій ситуації. Фінансовий ресурс допоможе відшукати оптимально вигідні умови кредитування, яка в режимі онлайн переведе гроші на Ваш рахунок, не вимагаючи довідок про доходи та інших документів.

За матеріалами Finance.U

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
10.04.2017
Ноутбук в кредит в інтернет-магазинах - швидко, вигідно, зручно
14.04.2017
Імпортний одяг і взуття вже не по кишені киянам
28.12.2016
Як отримати гроші, коли в них виникла термінова необхідність
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X