Осучаснення пенсій: що приховують політики за численними обіцянками?

Осучаснення пенсій: що приховують політики за численними обіцянками?

Час, коли пенсійна реформа отримає повну юридичну силу, вже близько. Не так давно парламент схвалив законопроект №6614, який кабінет міністрів подав на розгляд ще в червні. Прем'єр-міністр України запевнив, що цей документ дозволить забути про дефіцит Пенсійного фонду в досить стислі терміни.

Відповідно до проекту, вже із 1.10.2017 пенсійна система буде змінена в кардинально кращу сторону. Саме починаючи із цієї дати українські пенсіонери з «мінімалкою» отримуватимуть 1 373 грн замість звичних тисячу двісті сорок сім гривень. Саме це підвищення здається незначним, але автори законопроекту запевняють: попереду чекають істотні зміни в пенсійній системі України.

Головна перевага реформи, на думку експертів та уряду — осучаснення пенсій. Нововведення відчують на собі дев'ять мільйонів вітчизняних пенсіонерів. Тобто зміни торкнуться більше половини громадян, які перебувають на заслуженому відпочинку.

Крім осучаснення, існують ще чотири новації, на які політики покладають, прямо скажемо, великі надії:

  1. Відмова від специфічних умов виходу на пенсію.
  2. Зняття обмежень на нарахування виплат працюючим пенсіонерам.
  3. Підвищення пенсійного віку громадянам з недостатнім рівнем трудового стажу.
  4. Індексація пенсій, яка буде здійснюватись щороку з метою ліквідації наслідків інфляції.

Безперспективність нововведень для простих українців

Віктор Колбун, колишній заступник голови ПФ, заявляє: перерахунок пенсій — абсолютно нескладна маніпуляція, яку можна здійснити в найкоротші терміни. Наприклад, якщо законопроект набуде чинності на початку вересня, то вже до жовтня пенсії будуть підвищені.

На думку експерта, це вірне та результативне вирішення проблеми диспропорцій у розмірі пенсій. Відкладання проблеми на потім лише збільшує витрати на її повну ліквідацію. Уряд, в свою чергу, стверджує: у держави є кошти на оплату перерахунку.

Українці вже не перший раз чують обіцянки держави про індексацію, але вже з жовтня всі розмови будуть втілені в реальність. Перерахунок здійснюватиметься за показником середньої заробітної плати. Цей коефіцієнт використовується при розрахунку пенсії в поточному році та становить 3 764,4 гривень. Раніше такий показник не перевищував 1 197,91 гривень. Нескладно помітити, що цифри зросли буквально в три рази.

Тепер вираховувати розмір пенсій будуть за єдиними правилами. Нововведення допоможе вирівняти виплати українців, які перебувають на заслуженому відпочинку вже багато років, і тих громадян, які лише недавно долучились до числа пенсіонерів. На даний момент пенсійні виплати для цих двох категорій населення істотно різняться.

Колбун обнадіює: введення нового показника середньої зарплати дозволить істотно збільшити пенсійні виплати. Експерт визнає: не всім громадянам доведеться відчути на собі істотні зміни щомісячних виплат. Але деякі з них отримають надбавку на одну, а то й на півтори тисячі гривень. Підвищення виплат буде залежати від індивідуальних чинників, таких як стаж роботи та обсяг заробітку.

Андрій Рева, міністр соцполітики, пояснює: перший крок держави на шляху до покращення пенсій — збільшення виплат громадянам, які стали пенсіонерами в проміжку між 2008 і 2014 роками. Через два роки виплати будуть збільшені тим, хто змінив роботу на пенсію в 2015–2016 роках. При цьому рівень зарплат буде враховуватися не за поточний рік, а за 2018. Так пенсії будуть «оновлюватися» до 2021 року.

Модернізація обіцяє бути успішною та повинна допомогти всім категоріям пенсіонерів, окрім військових. Для цього сегмента планується підготовка нового законопроекту. Дізнавайтесь подробиці осучаснення цих пенсій з 1.10.2017 року.

Уже з 2018 року зміниться принцип нарахування пенсій. Нова формула буде містити тільки три аспекти: кількість пропрацьованих років, середню зарплатню в державі, заробітну плату, яку отримував працівник.

Раніше, до 2008 року, при розрахунку пенсії враховувалась середня заробітна плата за минулий рік. До отриманої суми додавали по одному відсотку за кожен відпрацьований громадянином рік. Після 2008 року державою було прийнято рішення замість одного відсотка за кожен рік нараховувати трохи більше — 1,35%. Показник зарплати також змінився. Враховувати будуть оклад не за попередній рік, а відразу за три минулі роки. На цьому моменті останні ілюзії про корисність майбутніх реформ розвіюються.

Віктор Колбун, в свою чергу, пояснює: коефіцієнт заробітної плати буде дійсно зменшений. Але такі зміни просто необхідні, адже бюджет ПФ потребує якнайшвидшого збалансування. До того ж нововведення підкріплюється індексацією — вона й компенсує негативні наслідки від зменшення коефіцієнта. Більш того, індексація додасть до пенсії набагато більше, чим все той же коефіцієнт.

Колбун заспокоює українців обіцянками про швидке збалансування системи пенсійного фонду. За його словами, зміни в кращу сторону відбудуться вже через декілька років.

Придбання стажу за власні гроші

Чимало громадян похилого віку не зможуть вийти на пенсію в шістдесят, їм доведеться почекати до шістдесяти трьох чи навіть шістдесяти п'яти років. З чим це пов'язано? На самому початку 2018 року наберуть чинності нові умови. Щоб в шістдесятирічному віці оформити пенсію, громадянину доведеться надати державі мінімум двадцять п'ять років стажу (на даний момент потрібно тільки п'ятнадцять років). Протягом усіх наступних років ця цифра буде зростати на один рік, поки не досягне тридцяти п'яти.

Таким чином, в наступному році зі стажем п'ятнадцять-двадцять п'ять років на відпочинок вдасться вийти лише в шістдесят три роки, а у кого стаж менше 15 років — взагалі в 65. Без страхового стажу на пенсію претендувати не доведеться, таким громадянам буде надана соціальна допомога, і то лише з шістдесяти п'яти років. Розмір допомоги індивідуальний для кожної сім'ї та буде розраховуватись відповідно до її доходів.

Держава вважає, що проблему зі стажем вдасться згладити. З цією метою вводиться система внесків з боку громадян за відсутні роки трудового стажу. Таким чином, щоб не чекати настання глибокої старості та отримання мізерної соцдопомоги, громадянин може докупити декілька років трудового стажу. Хоча й тут не все гладко, адже придбати можна не більше п'яти років.

Олена Бєлан, головний економіст Dragon Capital, вважає, що підвищення стажу дозволить людям усвідомити цінність легального працевлаштування. Люди почнуть працювати довше й доходи ПФ будуть з кожним роком помітно зростати, а витрати, навпаки, зменшуватись.

Пільги тепер доступні лише обраним

З першого січня наступного року будуть скасовані спеціальні умови для виходу на заслужений відпочинок. Таким чином держава планує ліквідувати соціальну несправедливість, яка на даний момент процвітає серед українських громадян. Пенсії за вислугу років більше не будуть призначатися лікарям, педагогам, соціальним працівникам і не тільки. Дане нововведення не зачепило лише:

  • робітників на шкідливих виробництвах з важкими умовами праці;
  • чорнобильців;
  • громадян, яким довелося брати участь в бойових діях;
  • ліліпутів та інших людей, які страждають від диспропорційної карликовості.

Держава планує зобов'язати роботодавців, які надають «небезпечні» й «шкідливі» умови праці, сплачувати єдиний внесок у збільшеному розмірі. Планується ліквідація будь-яких скороминущих підвищень пенсій, надбавок до виплат і так далі.

Осучаснення торкнеться й спецпенсій. Вони також будуть перераховані за єдиним принципом. Якщо пенсія, яка видається за спеціальним законом після індексації, виявиться меншою наявної, виплату залишать колишньою, а якщо більшою — пенсію підвищать.

І головна приємна новина — працюючим пенсіонерам більше не доведеться платити 15%-й податковий збір на пенсію.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» не залишає українських пенсіонерів у біді й надає миттєві позики на суму до 10 000 гривень! Щоб отримати гроші, не потрібно виходити з дому, збирати стопи довідок і документів, оскільки позики оформляються в режимі онлайн. Швидко й вигідно, чи не так?

За матеріалами UBR.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
11.09.2017
Наближаються нові зміни по оплаті за водопостачання та опалення
26.09.2017
П'ять нових технологій для покращення життя у великих містах
18.11.2016
Де оформити гроші швидко за паспортом?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X