Банківський кредит. Основні відомості про кредит: функціональні особливості і принципи

Банківський кредит. Основні відомості про кредит: функціональні особливості і принципи

Знання основних відомостей про кредит дозволить кожному бажаючому оформити позику без зайвих питань, перебуваючи в курсі його основних принципів функціонування.

Позика персоніфікує собою відносини економічного характеру. Вони здійснюються між кредитоотримувачем і кредитором. Ці відносини стосуються руху ціни зворотного характеру, як у формі грошей, так товару. На сьогоднішній день банківський кредит користується більшим попитом серед людей, що бажають терміново отримати необхідну грошову суму або ж придбати дорогий товар, автомобіль або ж нерухомість. Суб'єктами є фізичні особи, що являються дієздатними, і самостійні з юридичної точки зору особи. Учасники кредитних відносин беруть на себе відповідальність матеріального характеру, що стосується зобов'язань по позиці.

Функції позики

Банківські кредити виконують наступні головні функції:

  • Перерозподільна.

Позика дозволяє передавати на певний час вільні грошові суми або товари, які належать одним суб'єктам кредитних відносин, для користування іншим. При цьому дана операція припускає дотримання таких умов, як терміновість і обов'язкова зворотність разом із платністю.

  • Заміщення готівки за допомогою кредитних операцій.

Банківська позика забезпечує економію різних витрат обігу. Це здійснюється завдяки користуванню коштами, створеними на основі кредиту. Дана функція виділяється за рахунок існуючої специфіки організації обороту грошей, адже зараз безготівкові розрахунки значно переважають. Банки головним чином надають послуги кредитування. Також існує безліч мікрофінансових організацій, що пропонують позики. Останні проводять більш лояльну політику для клієнтів, однак їх відсоткові ставки помітно вище.

Принципи

Як отримати банківський кредит? Цим питанням задаються багато бажаючіх отримати додаткову суму в найкоротший термін. При оформленні позики варто знати ключові принципи кредитування, зокрема:

  1. Зворотність.

Даний принцип описує характер надання позики, яка в обов'язковому порядку позичальник повинен повернути кредитній організації на зафіксовані в кредитному договору умовах.

  1. Терміновість.

Даний принцип передбачає, що видані кошти повинні бути повернені в певний термін, що вказується в кредитному договорі, який підписується кредитоотримувачем.

  1. Платність.

Надання кредиту є платною послугою, надається банківським або мікрофінансовим установою. Це означає, що за використання кредитних коштів нараховується певна процентна ставка, яка також зафіксована в кредитному договорі.

  1. Цільовий характер.

Виділяючи кредитні кошти, кредитна організація враховує їхнє призначення.

  1. Матеріальна забезпеченість.

Даний принцип відображає необхідність із боку позичальника витрати коштів на ті витрати і цінності, під які видана кредитна сума. Кредитоотримувач зобов'язаний здійснити про кредитований проект або ж придбати заявлену в заявці на кредит продукцію. У певних випадках позика видається під майбутні витрати, включаючи розвиток комерційної або підприємницької діяльності, а також виготовлення товарів. Тоді кредитори вимагають надання застави, поруки або інших гарантій, що забезпечують зворотність кредитних засобів.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
05.04.2018
Чи варто брати гроші в борг?
20.12.2017
Вигідний і безпечний варіант купівлі б/у авто — машина після лізингу
22.11.2016
Кредитна історія - як поліпшити кредитну історію?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X