Основні положення чергової пенсійної реформи: чи є переваги?

Основні положення чергової пенсійної реформи: чи є переваги?

Пенсії українців будуть перераховані вже цієї осені. Практично кожен з 5,6 мільйона пенсіонерів отримає істотну надбавку до щомісячних виплат. Допомога будуть підвищуватися в різному обсязі:

  • 1,1 мільйона пенсіонерів отримають надбавку в розмірі більше 1 000 грн;
  • виплати для 487 тисяч збільшаться на 900–1 000 грн;
  • 460 000 українців отримають на 700–800 грн. більше;
  • решті пенсіонерів (понад 3,5 млн.) додадуть 50–700 грн.

При розрахунку пенсійних виплат враховуються: власний дохід громадянина та розмір середньої зарплати по Україні за 3 роки. На сьогоднішній день пенсії розраховуються з урахуванням середньої зарплати в 1 197,9 грн, хоча цей показник вже неактуальний. У зв'язку з цим планується облік середньої заробітної плати в розмірі 3 764 гривень.

Так, кожен українець може самостійно розрахувати розмір своєї майбутньої пенсії. Необхідно поточну середню зарплату помножити на коефіцієнт 0,47. Наприклад, громадянину, що одержував протягом 35 років середньостатистичний оклад, будуть щомісяця нараховувати 562,9 грн. Отримані цифри набагато нижчі за мінімальну пенсію, встановлену державою (1 312 грн). Тому суму, яка бракує, виплачує пенсійний фонд.

«Осучаснення» показників приведе до зміни формули розрахунку пенсії. Розмір середньої зарплати буде прирівнюватися до 3 764 грн, а коефіцієнт, на який буде множитись зарплата, зменшать до 0,35. Таким чином, розмір пенсії по зарплаті складе не 562,9 грн, а 1 317 грн. До отриманої суми так само, як і зараз, будуть додавати додаткові кошти з ПФ, аби прирівняти пенсію до 2 634 грн.

Пенсії будуть рахувати за новою формулою. Необхідний трудовий стаж підвищиться

Сьогодні кожен так званий трудовий рік українця множиться на коефіцієнт 1,35. Планується, що реформа знизить це число до 1. Фахівці підкреслюють, що такі перетворення призведуть до істотного зниження пенсій для громадян, які ще не встигли вийти на заслужений відпочинок. Виплати стануть меншими мінімум на 35%.

Окрім коефіцієнта змінять і вимоги до українців, які претендують на нарахування мінімальних пенсійних виплат. Тим, хто збирається виходити на пенсію в наступному році, слід приділити окремий час для підрахунку своїх трудових років. Щоб почати отримувати мінімальну суму виплат, в 2018 році українцеві доведеться надати державі довідку про 25 років робочого стажу. Але уряд готує громадян до ще більших труднощів. Даний стаж буде щорічно збільшуватись на дванадцять місяців.

Нескладно підрахувати: щоб «піти на відпочинок» в 2028 році, українець повинен мати у своєму розпорядженні 35 років робочого стажу. Варто відразу сказати, що багатьом людям такі цифри надати відповідним органам не вдасться. В такому випадку громадянин буде змушений купувати стаж, або працювати до тих пір, поки йому не виповниться 63 роки.

Кабмін прогнозує, що все в тому ж 2 028 році вийти в 60 років на пенсію зможе лише половина громадян пенсійного віку. 40% очікуватимуть виповнення 63 років, а ще 5% зможуть вийти на заслужений відпочинок лише в 65 років.

Кілька окремих слів про купівлю стажу. Даний варіант актуальний для українців, які не бажають допрацьовувати роки, яких бракує для виходу на пенсію. Щоб «придбати» один рік стажу, українцеві потрібно надати державній скарбниці 16 896 грн. Але й тут є обмеження: можна придбати максимум два роки й не більше.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що на даний момент реформування не порушує питання підвищення пенсійного віку. Незважаючи на це, факти складаються в зовсім іншу картину.

Як бути тим людям, які вже досягли пенсійного віку, але не заробили для пенсії необхідний стаж? Таким громадянам буде виплачуватись соціальна допомога. Виплати будуть нараховуватися з розрахунку 30% від прожиткового мінімуму (який розрахований на непрацездатних).

Даний вид соціальної допомоги становить всього 400 грн / місяць. На сьогоднішній день таку пенсію одержує не менше ста тисяч українців. Експерти вже будують прогнози: незабаром кількість пенсіонерів, які отримують такі невеликі виплати, істотно збільшиться.

Накопичувальна система пенсій: нововведення, яке зазнало невдачі

Накопичувальний рівень — нововведення, яке могло б набути чинності вже в цьому році. Але документ з певних причин не прийняли. Якби даний законопроект набув чинності, всім українцям, які не досягли 35 років, довелося б виплачувати державі додаткові 2% до єдиного соціального внеску. А через 5 років додатковий внесок міг зрости до 7%.

Це правило не торкнулося б тих, кому вже за 35 років. Громадяни, які входять у вікову групу 35–55 років, могли б добровільно здійснювати виплату накопичувальних внесків. Нововведення не поширювалися б на діючих пенсіонерів.

Планувалося, що українець, оформивши пенсію, зміг би отримувати виплати відразу з двох фондів. Таким чином сума пенсійних виплат могла суттєво збільшитися. Гроші, які осіли на накопичувальних рахунках, направлялися б на поліпшення економіки країни. Такі інвестиції могли б приносити хороші відсотки, тим самим компенсуючи інфляцію.

У Міністерстві соціальної політики пояснюють, що ввести накопичувальну систему в Україні поки що неможливо. Передусім необхідно ліквідувати дефіцит, що утворився в Пенсійному фонді. Зробити це, за припущеннями прем'єр-міністра України, вдасться лише через 7 років.

Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії й соціальних досліджень, заявляє: ризики, які несе в собі введення накопичувальної системи, при прийнятті законопроекту впадуть на плечі держави.

Отримувати пенсію і працювати стане ще вигідніше

На сьогоднішній день близько п'ятисот тисяч працевлаштованих пенсіонерів отримують пенсійні виплати в неповному розмірі (85% від повної суми пенсії). Український уряд будує грандіозні плани на цей рахунок і обіцяє в майбутньому виплачувати цій групі населення повну пенсію.

Скасування своєрідного податку для працюючих пенсіонерів — хороша новина. Адже в такому випадку вже цієї осені їм нарахують пенсії, які будуть на 17% вищі.

Лідія Ткаченко поспішає пояснити українцям: працюючі пенсіонери не платять додаткові податки в казну держави. Щомісячне стягнення 15% від пенсійних виплат — не податок, а недоплата.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» готова надати допомогу тим, хто потрапив у складну фінансову ситуацію. Можливо, необхідне лікування, а пенсії не вистачає? Звертайтесь по допомогу та оформляйте кредит за 15 хвилин. Всі етапи операції здійснюються в режимі онлайн.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
17.03.2017
Останні новації в сфері малого бізнесу: касові апарати
23.03.2017
Державна допомога бізнесу: настав час серйозних перевірок
21.11.2018
Дешевих сигарет більше не буде. Виробники скаржаться на збитковість бізнесу
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X