Оплата за комунальні послуги істотно зросте. Як бути українцям?

Оплата за комунальні послуги істотно зросте. Як бути українцям?

На даний момент в уряду України немає грошей на компенсацію "знижок на комуналку", в зв'язку з чим Мінфін збирається подати запит до парламенту щодо пошуку додаткових бюджетних коштів у розмірі 15 млрд. грн. Уже відомо, яким чином здійснять перерахунок доходів українських громадян, та чому майбутній сезон опалення стане дорожчим для тих, хто отримує державну допомогу.

Доходи будуть вираховуватись по-іншому

Доходи за квітень 2016 — березень 2017 рр. стануть базою, на основі якої буде визначатися величина дотацій. З початку 2017 року мінімальна оплата праці збільшилася в два рази, тому держдопомога у вигляді доплат для багатьох буде зменшена. До того ж якщо сім'я отримує дві "середні" заробітні плати, то на державну допомогу їй сподіватись не слід.

Як це буде виглядати? Сім'я, що складається з трьох осіб, та з доходом цієї зими в розмірі двох мінімалок, оплачувала комунальні рахунки (з урахуванням дотації) в сумі не більше 270 гривень / місяць. Цієї весни розмір комунальних рахунків для таких сімей не перевищував 375 гривень. У 2018-му році держпідтримка буде розрахована виходячи із суми доходу за весь 2017-й рік. Цій же сім'ї доведеться виплатити за всі комунальні послуги (з урахуванням наданої знижки) вже 630 гривень.

Чиновники вважають, що поліпшення добробуту співвітчизників дасть можливість зменшити витрати на субсидіювання. Мінфін розраховує на економію в 5 млрд гривень під кінець року в результаті зростання мінімальної зарплати на 200 відсотків.

Очікуваний опалювальний період стане "золотим" за своєю вартістю для тих, хто міг розраховувати на держдотації. В кінці весни в документ щодо отримання субсидій були внесені поправки: для тих, хто обігріває власні будинки, користуючись теплоресурсами, "теплий" період став коротшим на місяць. Тепер субсидіювання опалювальних витрат буде здійснюватися з другої половини жовтня по першу половину квітня, а не як в попередні періоди — з 1 жовтня по 30 квітня. Дані зміни не торкнуться тих, у кого центральне опалення — рішення про початок опалювального періоду, як зазвичай, буде приймати місцеве управління.

Очікується зміна розміру субсидії. Нещодавно показники її розрахунку були значно знижені: в межах 5 кубів газу в цьому році проти 5,5 кубів газу в минулому періоді. Якщо в минулий сезон субсидіювалось 330 кубів газу для опалення приміщення в 60 кв.м., то цієї зими знижки будуть визначені тільки на 300 кубів. Відповідно, якщо витрати залишаться такими ж, 30 кубів необхідно буде оплачувати із власного гаманця за повною вартістю, а це близько 204 гривень.

Для квартири, що має центральне теплопостачання, з тими ж параметрами дотація покриє лише 2,5 Гкал тепла (проти 3,28). Отож, якщо не економити посилено, доведеться оплачувати повну вартість кожного 0,7 Гкал тепла. В столиці України витрати можуть скласти до 1 411 гривень за таку кількість тепла.

Хто не отримає субсидію

Доплати не отримають боржники "по комуналці". Залишаться без підтримки люди, які здійснили придбання на суму понад 50 000 гривень, або ті, у кого зріс дохід.

Пошуками "недобросовісних" громадян займається спецвідділ Мінфіну. Основна мета — порівняти дані з різних джерел-реєстрів. Завдяки отриманій інформації можна дізнатись, чи купувала людина нерухомість або інше майно на суму від 50 000 гривень.

Часто в Мережі можна зустріти оголошення про здачу житла в хорошому стані та із правом на субсидію. Міністерство економіки стверджує, що сім'я, яка здає в оренду квартиру, може претендувати на субсидію тільки для тієї квартири або будинку, де проживає сама. До того ж оформлення субсидії передбачає облік отримання прибутку від здачі житла в оренду. Службовці міністерства вважають, що люди, які здають субсидійовані приміщення, приховують кошти, отримані від орендарів.

Грошове субсидіювання на вихідній позиції

Приблизно 50% українських домогосподарств отримують субсидії. Видаткова частина на "комунальну" допомога була запланована на рік в розмірі 47 млрд. гривень. Але більший відсоток вже витрачений. Виходить, що уряд винен постачальникам ресурсів величезні суми, і на чергові дотаційні вливання коштів немає.

Мінфін вже зробив попередні розрахунки розмірів держдопомоги на цей рік. Сума вийшла чималенька — 75 млрд гривень. Для отримання коштів Кабмін в екстреному порядку зобов'язаний вирішити це питання та внести зміни до бюджету. Рішення повинно бути винесене на голосування до канікул, або в гіршому випадку постачальники послуг будуть не готові до опалювального сезону через брак коштів.

Прем'єр-міністр В. Гройсман стверджує, що додаткова сума на дотації буде виділена. Плюс 10 млрд гривень, які були не використані в минулий опалювальний період, будуть повернуті в бюджет. Загальна сума, запланована на субсидійовані виплати, складе 72 млрд гривень.

"Загальна сума дотацій повинна бути збільшена обов'язково. Необхідний розмір визначений, але дискусії тривають. Найголовніше — вирішити всі ці питання до парламентських канікул. Якщо будуть проблеми, їх можна вирішити. Головне, щоб не стало гірше. Є ж приплив коштів і в дохідній частині по деяких сферах, наприклад, з імпортного ПДВ", — прокоментував міністр фінансів О. Данилюк.

Візьміть мікропозику в «КЛТ КРЕДИТ» і вирішіть свої екстрені фінансові проблеми. Компанія займається нецільовим кредитуванням. А це означає, що отримані кошти Ви зможете витрачати на власний розсуд. Окрім того, довідки про доходи не потрібні!

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X