Новий вид криптовалюти — біткоїн. Курс зростає не по днях, а по годинах

Новий вид криптовалюти — біткоїн. Курс зростає не по днях, а по годинах

Криптовалюта викликала величезний інтерес серед «акул» фінансових ринків, як один із найвигідніших варіантів вкладення фінансових коштів. У той же час скептично налаштовані громадяни стверджують, що біткоїни — це ще один «фантом», який можна порівняти з ринком нерухомості в 2007–2008 рр.

Однак, що б не говорили навкруги, з початку поточного року вартість цієї віртуальної грошової одиниці зросла в чотири рази. Якщо в першому місяці цього року курс долара до біткоїна дорівнював одній тисячі доларів за ВТС, то вже в серпні за нього просять чотири тисячі доларів. Чому стався такий злет ВТС? Експерти стверджують, що для цього було безліч сприятливих передумов.

Нове — значить цікаве

Одним із факторів, який посприяв різкому стрибку вартості даної грошової одиниці, став підвищений інтерес масштабних організацій, що займаються колективними інвестиціями й не мали справ з такими активами раніше. Як пояснив менеджер з розвитку бізнесу організації Hotmine А. Момот, ціновий стрибок ВТС на початку цього року стався через вкладення інституційних коштів від кількох нових фондів, які дають можливість вкладати гроші в даний вид валюти серйозним учасникам фондових ринків.

«Класичні інвестори розглядають ВТС як новий напрямок і новий спосіб заробітку грошей. Велика інвест-компанія і банк США — Goldman Sachs і JP Morgan — вже займаються аналітикою по новій валютній одиниці, а група західних інвестиційних фондів уже робить в неї вкладення», — розповідає менеджер Adamant Capital Ю. Созінов.

Також біткоїн стає дорожчим, тому що криптовалюта отримує законний статус у різних державах.

Учасники ринку також знаходяться в пошуках коштів, що дають вкладникам можливість здійснювати інвестування в ВТС, безпосередньо не маючи з ним справи. Як розповідає А. Момот, для здійснення таких планів слід створювати спеціальні індексні фонди, діяльність яких не буде розходитися з законодавством держави. Тобто буде дозволено робити капвкладення в криптовалютні гроші за допомогою придбання вторинних інструментів фінансового характеру, уникаючи особливих витрат і ризиків.

У технологічному бізнесі, який займається вкладенням коштів у розвиток наукових і дослідницьких компаній, включаючи сюди й початкові проекти, теж тривають пошуки шляхів застосування біткоїнів. «Венчурні фонди займаються розробкою моделей, що дозволяють перевести частину фондів у криптовалюту. Це дасть можливість здійснювати вкладення не тільки в потенційних гігантів з мільярдною капіталізацією, але й в невеликі дохідні фірми технологічного характеру, які виплачують дивіденди», — стверджує виконавчий директор Української асоціації венчурного капіталу О. Афанасьєва. Вона вважає, що у даному випадку ризикованість технологічного інвестування знизиться, а кількість таких угод зросте, і в Україні також.

Крім біткоїна як фінансового інструменту, фінансистів цікавить технологія функціонування даної криптовалюти. «Велика кількість організацій займається вивченням потенційних способів застосування технології blockchain, яка є базисом криптовалюти. Але грошовий бік blockchain — це всього лише один спосіб його використання, і, можливо, не найкращий для сторін-учасниць фондових ринків», — поділився фахівець-аналітик CFA Institute С. Росов.

Легалізація

Збільшення вартості біткоїна пов'язане також і з тим, що країни визнають легальність криптовалюти. Головний аналітик FOREX CLUB А. Шевчишин зазначає: коли Японія визнала легальність криптовалюти, її вартість за два місяці збільшилась в 2,5 рази. В результаті таких подій, особливо якщо мова йде про розвинені країни, вартість біткоїна може продовжувати зростати протягом трьох місяців.

«Легалізація біткоїна у вигляді платіжного засобу державами або використання його великими компаніями сприятиме подорожчанню криптовалюти», — зазначає Шевчишин.

Ще однією причиною збільшення ціни криптовалюти є геополітичні проблеми. Адже в нестабільній ситуації цікавість до незалежної від регулюючих інструментів криптовалюти викликатиме зниження довіри до державних інституцій.

До речі, інші види криптовалюти в поточному році демонстрували ще більш позитивну динаміку зростання, ніж ВТС.

Майнер — важлива складова

Чергова причина, що збільшує вартість ВТС — використання спеціальних технологій розширення Мережі. «До Нью-Йоркського договору про масштабування Всесвітньої мережі чимало користувачів поставились позитивно. Це дасть можливість здійснювати більше операцій в секунду та приверне більше користувачів», — пояснює А. Момот. Як він стверджує, це й стало однією з причин підвищення ціни віртуальної валюти, оскільки попит почав перевищувати пропозицію.

Обробленням даних про операції з ВТС займаються майнери, які за свою діяльність отримують нові біткоїни. Раніше встановлений блок в blockchain мав розмір в один Мб, але цього стало замало для оброблювання нової інформації. Тоді було вирішено збільшити блок до двох Мб.

«У листопаді цього року відбудеться збільшення блоку. Як це позначиться на вартості біткоїна, багато в чому буде залежати від поведінки майнерів — чи прийме більшість новий протокол. Якщо ні, то для криптовалюти настануть складні часи», — стверджує фахівець з маркетингу ВТС-агентства KUNA В. Попов. Але навіть з урахуванням таких явищ біткоїн має хороші перспективи. Мережа й інфраструктура прогресують постійно, і все більше країн легалізують біткоїн.

Світло в кінці тунелю

Зростання курсу ВТС щодо звичайних коштів викликане також і розвитком ринку криптовалют. «Обсяги файлів, обмінюваних на ВТС, збільшуються, що сприяє зростанню ціни. З початку поточного року зріс обсяг всіх криптовалют в цілому — більш ніж тисяча активів стала обмінною», — зазначає О. Афанасьєва.

Слід зауважити, що інші види криптовалют в поточному році отримали різку динаміку зростання, більшу, ніж у біткоїна. Були зафіксовані випадки зростання на тисячі відсотків. Хороший потенціал мають такі криптовалюти, як ripple, litecoin, DASH та ін.

Але подальші прогнози щодо ситуації з біткоїном робляться обережно, оскільки його висока прибутковість в минулому має ймовірність не повторитися в майбутньому.

Фінансові «ринковики» посилено спростовують чутки про сумнівність операцій з біткоїном. «Піраміда» завжди передбачає наявність творців та власників, які є головними одержувачами коштів, що з біткоїном, в принципі, неможливо», — зазначає А. Момот. Тобто тут настільки все роз'єднано, що ніхто не може просто взяти й забрати гроші, а потім, говорячи простою мовою, втекти з ними на Мальдіви. Ретельне вивчення правил роботи з криптовалютою та розуміння самих технології знімуть підозри у скептиків.

Інвестування в ВТС включає в себе великі ризики, які проявляються у вигляді різкої зміни в ціні й великих коливань за короткий проміжок часу. За один день курс криптовалюти може коливатися в межах двадцяти відсотків і навіть більше. Для активів у класичному вигляді такі ситуації не властиві. В. Попов списує таку мінливість на молодість ринку криптовалют, де ВТС вважається найстарішим і при цьому більш стабільним, ніж інші види електронної валюти.

«Постійні зміни курсів пояснюються тим, що ціна біткоїна та інших валют встановлюється під впливом попиту й пропозиції. Якщо традиційний актив має інструмент регулювання, то біткоїн таких регуляторів не має», — розповідає А. Момот.

На ринку криптовалют відсутність інструменту регулювання підсилює ймовірність роздування й схлопування «мильного» пузиря. «У біткоїна може бути встановлена занадто висока ціна, але ринок відразу ж реагує на це, знижує курс і прибирає зайвий оптимізм», — розповідає В. Попов. Пузир — це умова, яка може виникнути на будь-якому ринку. Однак, якщо він лопає, це не означає, що актив «помирає», як трапляється з банкрутством піраміди. У цій ситуації валюта знецінюється, проте її ціна може бути відновлена в перспективі.

Можна додати, що учасники ринку криптовалют не повинні відмовлятися від оптимістичного настрою. Виходячи з усіх перерахованих вище позитивних факторів, можна припустити, що ціна біткоїна буде зростати й надалі. Деякі фахівці активно прогнозують стійке зростання курсу ВТС — буцімто навесні наступного року вартість біткоїна досягне п'яти тисяч доларів. При найгіршому розкладі нижче трьох тисяч баксів ціна за ВТС не опуститься.

«КЛТ КРЕДИТ» — український фінансовий портал, що надає користувачам Мережі саму свіжу та докладну інформацію про мікрофінансових послуги. На нашому сайті представлені кращі умови позик. Тут Ви можете знайти саме такі умови одержання кредиту, які будуть максимально вигідні для Вас. На сайті Ви можете почитати найсвіжіші фінансові новини, аналітичні статті й отримати корисні поради від досвідчених «гуру» в сфері кредитування. Слід зазначити, що «КЛТ КРЕДИТ» займається безпосередньою видачею швидких грошей. Наша основна функція — донести необхідну інформацію до Вас в максимально стислі терміни!

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X