Нові «правила поведінки» в процесі банківських операцій

Нові «правила поведінки» в процесі банківських операцій

Відсутність чітких і зрозумілих правил здійснення грошових операцій стане неприємним сюрпризом для багатьох українців. Одну й ту ж операцію, дозволену в одному банку, можуть відмовитися здійснювати в іншому, посилаючись на вказівки НБУ. Як розібратися в нових правилах і бути впевненим у своїй правоті?

Менше грошей — менше проблем

Ніяких проблем не виникне у громадян країни при отриманні, переказі чи оплаті рахунків до 15 тис. грн. Для операцій з такими невеликими коштами не потрібні ніякі документи. Складнощі почнуться лише при перевищенні цієї суми. Хоч і для здійснення таких транзакцій українцям знадобиться лише паспорт, складність полягає в тому, що чимало клієнтів банків не готові навіть до такої вимоги.

Дійсно, 15 тис. грн — це всього лише близько 500 доларів, сума, порівнянна з вартістю недорогої туристичної путівки. Однак саме такий ціновий поріг встановив Нацбанк, вимагаючи ідентифікації кожного клієнта, який має в своєму розпорядженні такі кошти. Відсутність паспорта — основна причина відмови в проведенні будь-яких операцій з цими грошима, тому слід завести звичку відправлятися в банк з посвідченням особи, про що попереджає фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Як підтвердити джерело походження грошей?

Найбільші складнощі очікують на клієнтів, які зважилися на транзакції з сумами понад 150 тис. гривень. Банк в обов'язковому порядку повинен перевірити джерело достатків. На жаль, НБУ не надав критеріїв для оцінки такої перевірки, тому будьте готовими до невмотивованих відмов з боку банківських службовців.

Навіть маючи на руках довідку про зарплату або документ з податкової, не можна бути впевненим в отриманні згоди банку на проведення операцій. До того ж банк може вимагати додаткових доказів легальності Ваших грошей, але при цьому не уточнить, який саме документ зможе підтвердити Ваше право на володіння такою сумою.

У цій ситуації найпростіше — це знайти взаєморозуміння з банком, у якому Ви отримуєте зарплатню або маєте відкритий депозит. Але й тут багато що залежить від розміру Вашого доходу. Наприклад, отримуючи зарплату в 5–10 тисяч гривень, Вам буде досить складно пояснити бажання зробити купівлю квартири або автомобіля вартістю в десятки або сотні тисяч доларів, впевнена начальник служби фінансового моніторингу Банку Кредит Дніпро Н. Тимченко.

Збираємо доказову базу

Щоб уникнути виникнення складнощів, банкіри радять уважніше ставитися до всіх фінансових документів, які стануть в нагоді для надання в банку як беззаперечні докази. Василь Невмержицький нагадує, які саме документи слід зберігати як підтвердження «чистоти» своїх доходів. Наприклад, це можуть бути банківські довідки про наявність депозиту або отриманого кредиту. Також стануть в нагоді документи про отримання гонорару, лотерейного виграшу, страхових виплат, спадщини, доходу від підприємницької діяльності або продажу особистого майна. Втім, деякі банки можуть прийняти до відома, що таку суму Ви накопичили самостійно, але особливо розраховувати на це все ж не варто.

Найбільші зміни торкнулися проведення операцій з небанківськими терміналами, за якими Нацбанк прийняв спеціальне положення. Зокрема, для фізичних осіб встановлений ліміт на виконання операцій в межах 15 000 гривень, а також обмежена кількість операцій — не більше 5 транзакцій на добу.

Щоправда, в постанові обумовлені деякі винятки. Наприклад, без будь-яких обмежень можна оплачувати комунальні платежі, штрафи, податки, поповнювати рахунок мобільного телефону. Але чимало компаній, не бажаючи ризикувати та побоюючись викликати невдоволення НБУ, налаштували ПО терміналів на проведення не більше 4-х операцій від одного платника з ідентифікацією номера його мобільного телефону.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» — зручний і надійний онлайн-сервіс, який дозволяє миттєво отримувати мікропозики на кредитну карту. Якщо Ви шукаєте можливість позичити гроші, не варто обтяжувати своїх друзів чи родичів — в «КЛТ КРЕДИТ» Ви без проблем зможете вирішити свої фінансові питання, і при цьому заощадите при поверненні кредиту. Комфортні, вигідні та привабливі умови отримання мікропозик — тільки в «КЛТ КРЕДИТ»!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
23.03.2017
Державна допомога бізнесу: настав час серйозних перевірок
20.11.2018
Чи доступний кредит без перевірки кредитної історії?
02.09.2019
9 подій, які ви не побачите в життя легендарних людей
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X