Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся

Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся

Верховна Рада України внесла поправки до закону "Про ЖК послуги", які набули чинності 1 травня поточного року. Згідно з новою редакцією, населенню після укладення договорів на поставку послуг доведеться, додатково до тарифів, сплачувати ще й абонентську плату.

Як розрахувати розмір абонплати

Кабінет міністрів України розробив формулу розрахунку абонплати, рівень якої безпосередньо залежить від мінімальної зарплати. Тобто тепер будь-яке підвищення мінімалки супроводжуватиметься зростанням комунального навантаження на населення. Водночас абонентська плата нараховуватиметься незалежно від того, чи користувався конкретний громадянин цією послугою, чи не користувався. І навіть якщо показники лічильників залишилися незмінними, платіжки з абонплатою все одно будуть надходити. Щоб бути впевненим у завтрашньому дні оформьте мікрокредити до зарплати і не страшні ніякі відсотки!

Куди підуть виручені гроші

У законі чітко зазначено, на які цілі повинні витрачатися додаткові фінансові надходження. Зокрема, цими грошима відшкодовуватимуться витрати, пов'язані з розподілом обсягу послуг між усіма споживачами, укладенням угоди, обслуговуванням приладів обліку, а також стягненням боргів з населення за комунальні послуги.

Так що тепер у комунальників з'явиться можливість коштом самих споживачів оплачувати судові витрати, пов'язані з подачею позовних заяв на боржників. Крім того, компанії-постачальники централізованого опалення матимуть додаткові кошти навіть у літній період, коли їхніми послугами ніхто не користується.

Чи вплине це нововведення на якість послуг, що надаються, питання риторичне, оскільки в законі не прописано жодного зв'язку між абонплатою та отриманим обслуговуванням.

Попереду — абонплата за газ

Абонентська оплата газу передбачена в законі "Про комерційний облік газу". Методика його розрахунку вже розроблена, але наразі введення абонплати призупинене через занадто велике обурення, яке було викликано в суспільстві у зв'язку зі значним збільшенням сум у платіжках. До речі, впровадження такої абонплати передбачене не тільки українським законодавством, а й відомим меморандумом з Міжнародним валютним фондом.

Щоправда, як відзначають експерти, українцям вже давно нараховують абонплату, оскільки ця сума закладена в тарифи. Але замість фіксованої суми споживачі оплачують приховані платежі, прив'язані до обсягів споживання, адже всі витрати, перелічені в законі, оплачувалися населенням і раніше. Однак з 1 травня абонплата буде виведена в окремі платіжки і не залежатиме від показань лічильників.

Передбачається, що впровадження абонентської плати сприятиме конкуренції серед постачальників компослуг. Зміни в законодавчих актах дозволять підключатися до розподільних мереж різним компаніям, які й стягуватимуть абонплату з населення. Але за використаний обсяг води чи тепла нам як і раніше доведеться платити постачальникам.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X