Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся
Верховна Рада України внесла поправки до закону "Про ЖК послуги", які набули чинності 1 травня поточного року. Згідно з новою редакцією, населенню після укладення договорів на поставку послуг доведеться, додатково до тарифів, сплачувати ще й абонентську плату.
Як розрахувати розмір абонплати
Кабінет міністрів України розробив формулу розрахунку абонплати, рівень якої безпосередньо залежить від мінімальної зарплати. Тобто тепер будь-яке підвищення мінімалки супроводжуватиметься зростанням комунального навантаження на населення. Водночас абонентська плата нараховуватиметься незалежно від того, чи користувався конкретний громадянин цією послугою, чи не користувався. І навіть якщо показники лічильників залишилися незмінними, платіжки з абонплатою все одно будуть надходити. Щоб бути впевненим у завтрашньому дні оформьте мікрокредити до зарплати і не страшні ніякі відсотки!
Куди підуть виручені гроші
У законі чітко зазначено, на які цілі повинні витрачатися додаткові фінансові надходження. Зокрема, цими грошима відшкодовуватимуться витрати, пов'язані з розподілом обсягу послуг між усіма споживачами, укладенням угоди, обслуговуванням приладів обліку, а також стягненням боргів з населення за комунальні послуги.
Так що тепер у комунальників з'явиться можливість коштом самих споживачів оплачувати судові витрати, пов'язані з подачею позовних заяв на боржників. Крім того, компанії-постачальники централізованого опалення матимуть додаткові кошти навіть у літній період, коли їхніми послугами ніхто не користується.
Чи вплине це нововведення на якість послуг, що надаються, питання риторичне, оскільки в законі не прописано жодного зв'язку між абонплатою та отриманим обслуговуванням.
Попереду — абонплата за газ
Абонентська оплата газу передбачена в законі "Про комерційний облік газу". Методика його розрахунку вже розроблена, але наразі введення абонплати призупинене через занадто велике обурення, яке було викликано в суспільстві у зв'язку зі значним збільшенням сум у платіжках. До речі, впровадження такої абонплати передбачене не тільки українським законодавством, а й відомим меморандумом з Міжнародним валютним фондом.
Щоправда, як відзначають експерти, українцям вже давно нараховують абонплату, оскільки ця сума закладена в тарифи. Але замість фіксованої суми споживачі оплачують приховані платежі, прив'язані до обсягів споживання, адже всі витрати, перелічені в законі, оплачувалися населенням і раніше. Однак з 1 травня абонплата буде виведена в окремі платіжки і не залежатиме від показань лічильників.
Передбачається, що впровадження абонентської плати сприятиме конкуренції серед постачальників компослуг. Зміни в законодавчих актах дозволять підключатися до розподільних мереж різним компаніям, які й стягуватимуть абонплату з населення. Але за використаний обсяг води чи тепла нам як і раніше доведеться платити постачальникам.
Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов