Не дають кредит в банку: як швидко знайти і усунути причину відмови?

Не дають кредит в банку: як швидко знайти і усунути причину відмови?

Послугами з видачі позичок користується більш половини економічно активного населення і юридичних осіб. Зараз можна оформити кредит онлайн цілодобово навіть при мінімумі документів і з високою ймовірністю схвалення. Але якщо мова йде про звернення до банку, то із ситуацією, коли не дають кредит, зустрічається набагато більший відсоток здобувачів. Їм доводиться відповідати на запитання: «А чому відмовили саме мені?». 

На що звертають увагу кредитори перед винесенням рішення

 При подачі заявки на одержання позички, потенційний позичальник в обов'язковому порядку надає всю необхідну інформацію про себе. В перелік документів може входити не тільки паспорт і код платника податків, але й папери з підтвердженням офіційного працевлаштування, доходів за останні 6 місяців і т.п. В урахування береться безліч критеріїв:

 • Наявність депозитів, нерухомості й транспортних засобів у власності;
 • Рівень заробітної плати, особливо проведеної через потенційного кредитора;
 • Вік і соціальний статус;
 • Характер зайнятості й стаж роботи на останньому місці;
 • Кредитна історія (КІ).

Останній пункт відіграє найбільш важливу роль у рішенні. Саме проблеми в рейтингу потенційного позичальника в БКІ й очолюють причини, по яких не дають кредит.

 Що таке КІ і як вона формується?

 При будь-якій активності по оформленню позички й навіть просто подачі на неї запиту, вносяться відповідні дані в загальну базу даних, наприклад, в УБКІ. Там же відображається докладна інформація про отримані й виплачені кредити. При цьому якість погашення, пунктуальність теж реєструються.

Зрозуміло, якщо в Бюро значаться непогашені заборгованості, є зареєстровані факти прострочення, то це впливає на рейтинг. Якщо ж усі позички виплачувалися акуратно, це підвищує позицію позичальника і його репутацію. До того ж ця інформація доступна всім фінансовим організаціям, які займаються видачею позик.

 Не варто вважати, що дострокове погашення сприяє поліпшенню картини. Такі позичальники попадають у так званий «сірий» список, що не самим сприятливим образом може позначитися на рішення й теж стати причиною, по якій не схвалили кредит.

 Чи є способи виправлення ситуації?

  Зрозуміло, коли через погану кредитну історію не дають позику, виникає необхідність це виправити. Цей процес швидким не назвеш. Для початку вам доведеться запросити свою КІ в бюро й вивчити її. Можливо, туди просто вкралася помилка, на яку просто потрібно вказати. Це може зайняти близько місяця.

Якщо ж зниження рейтингу було заслуженим, то для поліпшення ситуації необхідно реабілітуватися. Досить кілька раз взяти й успішно виплатити невеликий кредит у банку, а якщо там постійно відмовляють, завжди можна скористатися послугами МФО. Причому мікрокредитні компанії охочіше дають позички в порівнянні з більш вибагливими банківськими установами.

Важливо пам'ятати, що не варто довірливо ставитися до пропозицій виправити КІ швидко за грошову винагороду. Нерідко за ними можуть ховатися шахрайські схеми або спроби нав'язати дуже дорогу позику. Краще спробувати подати заявки в кілька компаній, нерідко це дає позитивний результат.

 Як довідатися, чому не дають кредит?

 Згідно із правилами роботи банку або МФО, співробітник не зобов'язано видавати вам позику або пояснювати свій негативне рішення. Експерти називають наступні найпоширеніші причини відмови:

 • Проблеми з історією. Краще запросите її до подачі заявки, іноді це допомагає заощадити час і вибрати відразу правильну тактику;
 • У вас немає КІ. Це теж не завжди сприймається як позитивний факт, оскільки не із чого робити висновки про вашу сумлінність. Якщо за іншими критеріями теж є питання, то ймовірність відмови підвищується;
 • Є діючі зобов'язання. При цьому вони необов'язково можуть бути проблемними. Кредитор може порахувати, що у вас уже є фінансовий тягар, і нову позику ви можете не подужати;
 • Низька зарплата, оскільки саме вона вважається основним джерелом погашення;
 • Невеликий стаж на останньому місці роботи. Це підвищує ризик втрати постійного доходу у зв'язку зі звільненням і ставить під сумнів вашу платоспроможність;
 • Вік. Хоча завдяки мікрофінансовим організаціям вік кредитування знизився до 21, а то й до 18 років, для більшості великих компаній цей поріг піднятий до 23-24;
 • Спроба надати недостовірну інформацію або підроблені (виправлені) документи. При цьому можуть навіть притягти до відповідальності за шахрайство;
 • Наявність непогашеної судимості або факти залучення до кримінальної відповідальності по економічних статтях. Також перешкодою можуть стати й більш дрібні порушення;
 • Статус «номіналу», тобто людину, на чиє ім'я оформляють фірми або організації, до яких він по факту не має відносини;
 • Люди з ознаками психічних розладів і підозрілою поведінкою. Банки віддадуть перевагу не ризикувати своїми грішми й не схвалять угоду, якщо є ймовірність, що позичальник несамовитий або перебуває під тиском третіх осіб.

Іноді причин, чому не дають кредит, відразу дещо, тому краще ознайомитися з ними заздалегідь і оцінити свої шанси. У кожному разі завжди є можливість звернутися в мікрокредитну компанію й одержати позичку там. Відсоткова ставка буде вище, але коли питання із грошима потрібно вирішити терміново, розбиратися, з яких причин можуть відмовити в позиці просто немає часу, це може бути реальною допомогою й вирішенням проблеми.

Компанія KLT CREDIT вже завоювала репутацію надійного фінансового партнера, того, хто здатний допомогти навіть тоді, коли інші коштів не видають. Комфортні умови, швидке оформлення – це основа турботи про клієнтів компанії.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X