Навіщо потрібна і чим зручна онлайн-реєстрація SIM-карт для українців?

Навіщо потрібна і чим зручна онлайн-реєстрація SIM-карт для українців?

Уже не перший рік українська влада говорить про наближення обов'язкової реєстрації абонентів стільникового зв'язку. Це вважається необхідним і важливим кроком для поліпшення національної безпеки, особливо в умовах військових наступів з боку сусіда-агресора і почастішавших внутрішньодержавних кібератак.

Уваги вартий той факт, що масова реєстрація номерів згадувалася українськими політиками ще в дореволюційні часи, коли Крим цілком і повністю належав Україні, а на Донбасі було тихо й мирно. І тільки минулого літа НКРЗІ (національна комісія) прийняла рішення про схвалення цього законопроекту, із внесенням деяких поправок.

Згідно з документом, клієнти стільникових операторів отримають право самостійно вибирати форму укладення договору, але в той же час телекомунікаційні компанії зобов'язані формувати базу даних з особистої інформації про кожного користувача.

Законопроект відновлює практику ідентифікації мобільних пристроїв за допомогою кодів IMEI, яку було відмінено ще в 2014-му.

Кожен новий і діючий абонент мобільного зв'язку буде зобов'язаний проходити реєстрацію протягом трьох місяців з дня прийняття закону. Однак документ все ще не розглянутий парламентом. Очікуємо новацій восени 2018-го року.

Характер змін

Нацкомісія вирішила не чекати, поки Верховна Рада прийме новий законопроект, і почала діяти самостійно. Таким чином, була впроваджена реєстрація «телекомунікаційних» абонентів на добровільній основі, із заохоченням за ініціативність у вигляді додаткових привілеїв.

На офіційному веб-сайті відомства розміщене відповідне повідомлення, в якому сказано, що принцип добровільної реєстрації без письмових договорів зареєстрований в Мінюстиції України і набуває чинності після закінчення 9 місяців із дня його офіційної публікації. Таким чином, з вересня 2018-го року набуває чинності новий Порядок реєстрації, за умовами якого абоненти зможуть реєструватися без зайвих паперових тяганин.

Спрощення процедури реєстрації та присвоєння їй добровільного характеру свідчить про інтерес НКРЗІ у зменшенні чисельності «знеособлених» користувачів послуг зв'язку. Представники відомства вірять, що розширення спектру послуг, що надаються — ефективна мотивація для реєстрування за власним бажанням.

Про які саме послуги йде мова? Наприклад, зареєстрований абонент отримає можливість повернути свої кошти, якщо відмовиться від уже проплачених послуг. Також він зможе перенести свій абонентський номер при переході до послуг іншого оператора, і не тільки...

Національна комісія проявляє впевненість, що таким чином можна усунути шахрайство з абонентськими номерами, підвищити якість роботи поліції та підняти рівень нацбезпеки в цілому. Існують передумови вважати можливим впровадження електронної торгівлі та платіжних розрахунків з використанням SIM-карт уже в недалекій перспективі.

Як я можу зареєструвати свою SIM-ку через Інтернет?

Новий Порядок реєстрації абонентів передбачає можливість електронної подачі заяви, за допомогою особистого кабінету на офіційному веб-сайті постачальника послуг, або через додаток для смартфона. Вказувати доведеться наступні дані:

 • ПІБ;
 • Серія та № паспорта / номер ІПН — на вибір;
 • Номер абонента / IMEI пристрою — на вибір.

Для корпоративних абонентів вимагається надання наступних відомостей:

 • Найменування юридичної особи;
 • Локалізація та ідентифікаційний код юрособи (згідно з ЄДРПОУ);
 • Номер абонента / мережевий ідентифікатор / особовий рахунок — на вибір.

Підтвердження документа здійснюється за допомогою цифрового підпису або системи BankID. Оператор зобов'язується розглянути цю заяву протягом одного робочого дня і після цього проінформувати клієнта про те, що його дані успішно внесені в базу. Процедура реєстрації не супроводжується якими-небудь платежами і змінами умов тарифів для абонента без попереднього узгодження.

Розміщення інформації про абонента в довідниках і базах даних різних служб допускається тільки при наявності згоди від абонента.

Причини не реєструвати SIM-карту

Незважаючи на переконання представників влади про те, наскільки необхідні й важливі ці зміни, особливого ажіотажу серед населення це не викликало. Національна комісія стверджує, що тільки 1 із кожних 10 абонентів стільникового зв'язку в Україні не є знеособленим. З чим це пов'язано?

До сьогоднішніх днів процедура реєстрації відбувалася з обов'язковим укладанням письмового договору, і тільки в офісі постачальника послуг. Серед українців побутує думка, що обов'язкова «паспортизація» клієнтів мобільних операторів є своєрідним проявом диктатури, що обмежує права і свободи людини. Більш того, існують побоювання, що в один момент люди залишаться без засобів зв'язку за чиїмось розпорядженням...

Практика інших держав

Обов'язкове реєстрування абонентів із пред'явленням посвідчення особи — нормальний процес для багатьох цивілізованих держав (таких більше 50-ти у всьому світі). Першими до цієї практики звернулися німці і швейцарці у 2003-му році.

На сьогоднішній день придбання SIM-картки без пред'явлення паспорта офіційно не дозволено в Індії, Австралії, Перу, Еквадорі, Росії, практично у всіх африканських країнах і не тільки. Втім, в деяких країнах від цієї ініціативи воліли відмовитися: Чехія, Румунія, Канада, Нова Зеландія.

Головні причини відмови світових держав від паспортизації пов'язані з:

 • Появою «чорного» ринку торгівлі SIM-картами з використанням даних підставних осіб;
 • Утисками свободи слова і права на приватність;
 • Додатковими витратами стільникових операторів на шкоду фінансування розвитку інфраструктури та впровадження нових послуг;
 • Втратою зв'язку через невчасність реєстрації абонента.

На противагу всім зазначеним недолікам, обов'язкова паспортизація дозволить:

 • Розширити доступ до:
  • електронної комерції за рахунок застосування мобільних гаманців;
  • послуг електронного уряду за допомогою аутентифікації за номером телефону;
  • Запобігати шахрайству в галузі електронної комерції;
  • Зберігати абонентські номери при зміні постачальника послуг;
  • Відкрити нові можливості для субсидування громадян, які мають проблеми з відкриттям традиційних рахунків у банках.

Потрібно терміново поповнити рахунок чи сплатити послуги? У будь-якій ситуації, коли невідкладно потрібна невелика сума — до 10 000 грн — Вас виручить «КЛТ КРЕДИТ». При першому зверненні — знижка 50%, при наступних — збільшення кредитного ліміту.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
17.05.2017
Як оплатити кредит. Як погашати кредит без проблем?
24.05.2017
Взяти в кредит ноутбук в інтернет магазині: швидко і економно
24.11.2016
На яких умовах видаються позики на карту без відмови?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X