Напружена осінь в українському парламенті. Прийдешні нововведення здивують всіх!

Напружена осінь в українському парламенті. Прийдешні нововведення здивують всіх!

Осінь обіцяє бути сенсаційною. Українські депутати залишили на дощову пору найбільш спірні й скандальні реформи. Кожен народний слуга бачить свій шлях вирішення наболілих проблем держави. У суперечці народжується істина. Що ж, подивимось, що, на думку депутатів, може врятувати український народ від лиха, в якому на даний момент «потопає» наша держава.

Пенсія вже не буде такою, як раніше ...

Прем'єр Володимир Гройсман заявив, що на поточну осінь парламентарії підготували одразу п'ять важливих законопроектів. Політик пообіцяв, що всі нововведення будуть позитивно відображатися на житті громадян. Отже, зміни наближаються в:

• сфері бізнесу;

• міжнародних стандартах ведення фінансових звітів;

• пенсійній галузі;

• медицині.

Гройсман зазначає, що у нього в пріоритеті знаходиться реформа про нарахування пенсій. Ще до літніх відпусток парламент прийняв низку нововведень, які викликали чимало дискусій та навіть обурення серед громадян і депутатів. Консенсусу з цього приводу не можуть досягти навіть в коаліції.

Нардепи пропонують все більше й більше поправок до пенсійної реформи. Існує думка, що проект знаходиться під загрозою закриття. Гройсман вважає, що страховий стаж, необхідний громадянам для виходу на заслужений відпочинок, потрібно підвищити.

Критики в обуренні — на їхню думку, це не що інше, як підвищення пенсійного віку. Таким чином, вже з наступного року українці ризикують стати справжніми заручниками настільки незрозумілої реформи. Оформити пенсію в шістдесят років зможуть лише громадяни з двадцятип'ятилітнім страховим стажем (ця цифра буде зростати, і до 2028 року складе вже тридцять п'ять років).

Спеціальні пенсійні виплати будуть повністю ліквідовані для:

• суддів;

• українців на державній службі;

• різних вчених і прокурорів.

Ця новина точно не втішила українців. Більше пощастило військовим, до яких нововведення поки що не дібрались. Позитивна сторона скандального законопроекту — скасування податків на пенсію для активних українців, які, перебуваючи на заслуженому відпочинку, продовжують працювати на офіційній посаді.

Головний акцент законопроекту — загальний для всіх верств населення механізм нарахування пенсій. Осучаснення допоможе збільшити щомісячні виплати в середньому на 200–1 000 грн. При цьому їхній мінімальний розмір сягатиме 1373 грн. Автори нововведень впевнені: перерахунок обсягів сприятиме зменшенню дефіциту Пенсійного Фонду.

Скептики, коментуючи реформу, поспішають відзначити, що в ПФ не вистачає понад сто мільярдів національної валюти. А це, на хвилиночку, далеко не декілька тисяч гривень. Невже простий перерахунок пенсій зможе покрити недостачу?

ЗОШ втратили актуальність, діти вчитимуться в гімназіях і ліцеях!

Більшість нововведень, які депутати готують для сфери освіти, викликали безліч суперечок в Раді та навіть в Міністерстві фінансів. Комусь не до вподоби сама концепція проекту, а хтось турбується щодо питання фінансування реформи. Де українській державі взяти близько трьох мільярдів гривень, щоб спонсорувати нововведення?

Прем'єр вважає, що без реформи обійтися не можна, але в той же час на швидку реалізацію запланованих планів у країни немає грошей. Тому всі зміни в освітній сфері будуть повільними, та, можливо, розтягнуться на декілька років.

Що ж депутати хочуть поміняти? Насамперед, навчання в старшій школі стане профільним. Виходячи з цього, заняття схожих тематик будуть об'єднуватися воєдино. Це допоможе виділити більше часу на вивчення профільних дисциплін.

Усі ЗОШ стануть рівноправними. Заклади середньої ступені будуть називатися гімназіями. Старшим школам присвоять статус ліцеїв. Таким чином вдасться позбутися від зловживань статусом, які часто спостерігаються з боку навчальних закладів.

Окрім усього іншого, дітям доведеться вчитися в школах по 12 років. Грубо кажучи, дванадцятий рік в ліцеї буде заміною одного року у вищому навчальному закладі. Це означає, що для отримання ступеня бакалавра українська молодь буде навчатись у вузі всього три роки.

Після цієї реформи лікарні ризикують залишитися без лікарів!

Проект про реформи в сфері медицини від Уляни Супрун зазнає краху. Реформи були беззастережно підтримані в першому читанні, але на даний час нововведення збирають все більше опонентів, аніж союзників.

Учасники АТО повинні отримати ряд додаткових грошових виплат. При цьому пільги, які існують для них, на даний момент не повинні відмінятися. Не забули автори проекту і про створення зручного електронного обліку всіх документів.

Але найбільш суперечливими, і можна сказати, скандальними аспектами реформи є:

  1. Фінансування з боку держави деяких медичних послуг для звичайних громадян. Так, у Кабміні повинні створити для кожного українця фіксований пакет грошової допомоги, яку можна отримати для розрахунку з невідкладною допомогою, оплати паліативної (допомога людям, що страждають від смертельних захворювань) та першої допомоги. Звертаємо увагу громадян: прийоми у профільних лікарів, хірургічні втручання та стаціонарне лікування проводитимуться як і раніше за рахунок хворих.
  2. Зміна механізму нарахування оплати для медпрацівників. Тепер лікарні та лікарі отримуватимуть гроші не за кількість місць у стаціонарі, а за реалізовані послуги. Міністерство охорони здоров'я вважає, що так державі удасться розвинути між лікарнями здорову конкуренцію. Як наслідок, медустанови будуть активно підвищувати рівень своїх послуг. Критики не згодні з очікуваннями відомства та вважають, що висококласні фахівці почнуть масово покидати установи в пошуках більш оплачуваної роботи.

Звільнити людину стане ще простіше

Депутати хочуть розширити перелік приводів для звільнення працівників. Серед основних причин будуть:

• проблеми зі здоров'ям виконавця;

• низький рівень кваліфікації, підтверджений атестацією;

• втрата робітником можливості працювати;

• небажання проходити обов'язковий медогляд або вакцинацію.

Остання причина може розцінюватись як підстава для усунення працівника від виконання його прямих обов'язків.

Є в нововведеннях і позитивні сторони. Тепер робітники зможуть швидше звільнитися з роботи. Про своє рішення працівники повинні будуть повідомити начальство всього за три дні до звільнення. Щоб написати відповідну заяву, не обов'язково приходити в приймальню до директора. Громадянин має право відправити такий документ поштою.

Реформація торкнулася й розмірів випробувального терміну. Депутати вважають, що цей період не повинен перевищувати трьох місяців. Неповнолітні, демобілізовані та вагітні й зовсім не повинні проходити випробувальний термін. Також парламентарі планують збільшити розмір оплачуваної відпустки. Тепер українець щороку зможе відпочивати 24–28 днів.

Більшу частину українських підприємств потрібно продати закордон

Восени Рада повинна прийняти проект, що стосується приватизації державних підприємств. Прем'єр упевнений, що така реформа допоможе ліквідувати збиткові активи. В країні діє безліч неприбуткових організацій, які тягнуть економіку України в прірву. Із трьох з половиною тисяч держпідприємств тільки 400 приносять прибуток (підрахунки можуть бути неточними).

Процедуру приватизації треба спростити, а інтереси закордонних інвесторів - підтримати. Планується скорочення терміну підготовки підприємств до продажу (великі організації мають рік на підготовку, а дрібні — 6 місяців).

Якщо об'єкт нікого не зацікавить, його ціна буде знижена від двадцяти п'яти до п'ятдесяти відсотків. Допускається можливість заперечування приватизації. Для цього суб'єктові необхідно звернутись тільки в міжнародний арбітраж, і не пізніше, ніж протягом 3-х років.

Про масову приватизацію в Україні говорили в усі часи, зокрема на самому початку становлення незалежної держави. Але розмови не підкріплюються належними діями. Продаж припортового заводу в Одесі — яскраве тому свідчення. Проблема українського законодавства — відсутність чітко визначених стандартів на встановлення цін для державних об'єктів.

Державні нововведення можуть негативно відобразитись на фінансовому благополуччі деяких українців. «КЛТ КРЕДИТ» знає, де знайти гроші на навчання дитини, покупку побутової техніки чи оплату лікування! Швидкі онлайн-позики — гідна заміна рутинному банківському кредитуванню. Гроші нараховуються на рахунки клієнтів протягом 15 хвилин! Зацікавила пропозиція?

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
29.03.2017
Вітчизняні виробники годують українців неліквідними товарами!
08.03.2017
Чому відрізняється позика на невідкладні потреби від цільових кредитів
30.10.2017
Як вигідно оформити кредит в Інтернеті: особливості мікрокредитування
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X