Наближаються нові зміни по оплаті за водопостачання та опалення

Наближаються нові зміни по оплаті за водопостачання та опалення

На початку цього літа Верховна Рада прийняла закон, який наказує обладнати всі багатоквартирні будинки загальнобудинковими лічильниками тепла та води для здійснення комерційного обліку послуг, що поставляються. Закон знаходиться у Президента, і якщо той його підпише, вже через рік індивідуальні лічильники води та тепла стануть безкорисними.

Керівник аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко пояснив, що саме показники загальнобудинкової системи обліку стануть основним джерелом отримання даних, які знайдуть своє відображення в платіжних квитанціях. Це означає, що всі внутрішньобудинкові втрати будуть оплачувати самі мешканці. Таким чином, різниця між показниками індивідуального лічильника та показниками, зазначеними в платіжці, можуть істотно різнитися, причому не на користь споживача.

Всі витрати — на мешканців

На сьогоднішній день розмір оплати за комуналку налічується, виходячи зі показників квартирних лічильників або норм споживання, затверджених на державному рівні. Але тепер законодавці радикально змінили підхід до комунальної оплати. Олександр Сергієнко стверджує, що квартирні лічильники знадобляться лише для визначення додаткової частки витрат між фактичним споживанням кожного мешканця і показниками загальнобудинкових систем обліку. На плечі власників квартир ляже оплата всіх втрат, що виникають на шляху від вузла комерційного обліку до порога їхнього житла.

Якщо раніше холодні батареї в квартирах були підставою для перерахунку плати за опалення, то тепер постачальник цієї послуги зможе отримувати повну оплату, посилаючись на втрати тепла всередині будинку. Та ж ситуація легко прогнозується і з поставками води. Навіть якщо Ви були у відпустці та цілий місяць не торкалися до кранів холодної та гарячої води у своїй квартирі, це не звільнить Вас від оплати, оскільки внутрішньобудинкові втрати, які не відображені в індивідуальних лічильниках, поділяться на всіх споживачів.

Тепер постачальники послуг не зацікавлені підтримувати інженерні комунікації в справному стані. Дійсно, навіщо витрачати чималі суми на ремонт або заміну труб, якщо вони все одно отримають оплату за весь витрачений ресурс. Так що, швидше за все, мешканцям доведеться брати і ці витрати на себе, щоб знизити внутрішньобудинкові втрати. І невідомо, що обійдеться їм дорожче — оплата втрат води чи ремонт комунікацій, які давно відпрацювали свій ресурс.

Фактично, держава самоусунулася від вирішення цієї проблеми, дозволивши монополістам отримувати додатковий прибуток без поліпшення якості обслуговування населення. Можливо, це спроба активізувати об'єднання мешканців в ОСББ, щоб вони самостійно вирішували проблеми, з якими не справляються постачальники комунальних послуг.

ОСББ — добровільно чи примусово?

Якщо звернутися до статистики, можна дізнатись, що у 2014 році в Україні вже існувало близько 16 тисяч ОСББ. Через рік, після набуття чинності закону про такі об'єднання, їхня кількість збільшилася ще на 3 тисячі. Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко заявив, що в 2016 році кількість об'єднань мешканців зросла ще на 8 тисяч. Таким чином, майже 23 тисячі ОСББ об'єднали приблизно 26 тисяч багатоквартирних будинків.

Але Олександр Сергієнко вважає, що таких темпів недостатньо. В Україні налічується не менше 155 тисяч таких будинків, так що ОСББ охопили всього 17% житлового фонду країни. Які ж чинники здержують населення? Звичайно, в першу чергу — низький рівень доходів, адже утримання будинків, особливо старого фонду, вимагає величезних капіталовкладень. До цього варто додати й відсутність чітких критеріїв для вибору керуючої компанії, так що говорити про якісь успіхи по об'єднанню мешканців рано.

Де найпростіше стимулювати утворення ОСББ? В першу чергу, в новобудовах. Мешканці вже інвестували свої гроші в будівництво житла, тому у них є серйозна мотивація підтримувати всі комунікації в справному стані й отримувати якісне обслуговування.

Можливо, якісь позитивні зміни між комунальниками й населенням з'являться після прийняття нового законопроекту, що передбачає права й відповідальність як споживачів, так і постачальників, а також встановлює більш жорсткі критерії щодо якості послуг. Поки що цей документ прийнятий тільки в першому читанні, тому говорити про його вплив на комплекс проблем, пов'язаних з житлово-комунальним господарством, ще рано.

Втім, жоден закон не може знизити розміри боргів населення за комуналку. Якщо у людей не вистачає грошей оплачувати збільшені тарифи, то будь-які нововведення в цій сфері не допоможуть утримувати будинки на належному рівні. Загальні борги українців вже досягли 14 млрд грн, і навряд чи додаткові витрати на внутрішньобудинкові втрати зможуть поліпшити ситуацію.

А Ви готові до блискавичного виконання своїх бажань? Саме з такою швидкістю компанія «КЛТ КРЕДИТ» надає фінансову підтримку своїм клієнтам. Відкрийте для себе нові можливості мікрокредитування — зайдіть на сайт компанії та переконайтеся в доброзичливому ставленні, професіоналізмі й найвищому рівні сервісу. Для кожного клієнта тут знайдеться чимало приємних сюрпризів, які дозволяють знизити остаточний розмір кредиту.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
02.08.2017
Як мігрантам з України знайти роботу в Нідерландах?
26.04.2019
Що таке список заборгованостей по кредитах
02.11.2016
Переваги кредиту без застави, або як взяти позику максимально швидко
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X