На зміну долару та євро можуть прийти крони, злоті і фунти

На зміну долару та євро можуть прийти крони, злоті і фунти

Безвізовий режим в Україні може відродити серед громадян популярність «екзотичної» валюти. Найбільшим попитом будуть користуватись гроші тих країн, в які українці найчастіше будуть їздити з метою заробітку і відпочинку, вважає Андрій Львов, директор АБ Експрес-Банк. Експерт підкреслює, що через введення безвізового режиму поїздки громадян закордон істотно почастішають, у людей з'явиться більше грошей з різних країн. Саме тому банкам вже зараз слід «приглянутися» до різних сегментів валюти. Прогнозується, що особливо популярним в Україні стане польський злотий. Андрій Львов вважає, що валюта з Польщі стане навіть більш затребуваною, ніж російський рубль.

Альтернатива долару

Польський злотий і зараз займає провідні місця в українських рейтингах «екзотичних» валют, саме його українці найчастіше обмінюють у вітчизняних банках. Крім польських грошей, громадяни віддають свою перевагу англійським фунтам і чеським кронах — так заявляє Ірина Гайдук, начальник управління пасивними операціями «Діамантбанку».

До початку фінансової кризи в 2014-му році українці активно користувалися фунтами, франками, кронами та японськими ієнами. Популярність фунта і франка обумовлювалася особливою політикою банків, які активно розробляють програми видачі депозитів саме в цій валюті. Криза змушувала людей розкуповувати ці гроші замість доларів та євро, які на той момент були практично недоступні.

Тепер же ж більшість банків, які вважали за краще працювати переважно з екзотичною валютою, виведені з вітчизняного фінансового ринку в зв'язку з неплатоспроможністю. Серед таких установ: банки «Хрещатик», «Фінанси і кредит», «Артем-банк» і «Національний кредит». Ті банки, яким вдалося залишитися на плаву, практично повністю припинили впровадження нових програм із залученням іноземної валюти, про що запевняє Андрій Львов.

Стверджувати, що тепер українські банки побоюються надавати послуги з обміну «екзотичних» валют, не варто. Банківські обмінники працюють в колишньому режимі, але частіше за все готівки в їх касах просто немає. Висловлюючись банківським сленгом, обмінники працюють «з коліс», а це значить, що вони обмежуються реалізацією лише тієї валюти, яку їм приносять самі українці. До кризи «екзотичні» гроші були більш затребуваними, ніж зараз. Це помітно на прикладі зниження валютно-обмінних операцій в порівнянні з докризовим часом, констатує Ігор Львов, директор «Кредит Оптима Банк».

Українці противляться валютній екзотиці

На даний момент українці не проявляють колишнього інтересу до іноземних грошей окрім долара та євро. Громадяни не поспішають зберігати в інших валютах свої заощадження. Банки ж не закуповують їх у зв'язку з несприятливими тенденціями зниження активності туристичного сегменту. В якості підтвердження цього Андрій Львов наводить приклад австралійського долара. За ним українці звертаються в банки не частіше ніж один раз на місяць. Такі гроші можуть залишатися незатребуваними в банківських касах занадто довго, тому автоматично переходять в розряд мертвих ресурсів.

Дані тенденції приводять до суттєвого звуження списку обмінних валют в українських банках. На сьогоднішній день обмінне табло скорочено в 2-3 рази. Якщо раніше банки пропонували своїм клієнтам від 12 і до 15 різновидів валюти, то тепер — не більше 6-ти. У пріоритеті для українців, як і раніше, долари і євро.

Повнота списку обмінної валюти залежить від місця розташування банку. У населених пунктах, які знаходяться ближче до кордону з будь-якою країною, цей список завжди ширший стосовно пропозицій регіональних або навіть столичних банків. У той час як в столичному банку за два тижні фіксується всього лиш одне звернення з метою купівлі / продажу «екзотичної» валюти, в банках Західної України здійснюється до 5-ти звернень за тиждень!

В останні роки українські підприємці, які утримували свій бізнес на території Росії, «переїжджають» в країни Азії та Європи. Завдяки такій тенденції в Україні відновлюється попит на польські та китайські гроші. Олег Курінний, відомий фінансист, нагадує про спрощення правил здійснення фінансових операцій по цих валютах. НБУ вивів юані і злоті в загальну групу класифікаторів.

Картка або готівка: чим розплачуватися за кордоном?

«Екзотичній» готівці важко витримувати конкуренцію з боку банківських карт. За допомогою карти одна людина може вивезти з країни до 10 000 євро! Комісії на платежі, що здійснюються банківською карткою закордоном, були істотно знижені. Українцям куди простіше користуватися саме картою, перебуваючи за межами країни, а не обмінювати готівку. Ще кілька років тому комісія на платежі за допомогою карти могла досягати 3%, а в деяких випадках — цілих 5%. Зараз же вона не перевищує і 1%.

Наприклад, курс продажу однієї з найдорожчих валют — британського фунта — в готівкових обмінниках відрізняється від курсу конвертації по карті всього лише на 50 копійок. Інші валюти можна обмінювати із ще меншою різницею.

Андрій Пономарьов, відомий фінансовий експерт, провів власний експеримент з обміну валюти. У Таїланді він особисто поміняв привезену з собою доларову готівку практично на тих же умовах, які банки Таїланду надають під час карточних транзакцій. Експерт зазначає, що в цій державі досить багато уваги приділяється сервісу та безпеці. Тим громадянам, які відправляються за кордон, Андрій Пономарьов дає просту пораду. Слід уважно поставитися до вибору виду розрахунків за межами рідної країни. Українцям варто остерігатися курсових коливань, адже розрив між котируваннями готівкового та безготівкового сегменту згодом може суттєво зрости.

При здійсненні будь-яких фінансових операцій слід керуватися особливостями своєї карти. Якщо курс міжбанку вищий, і у Вас є доларова картка, здійснюйте безготівкові розрахунки. Якщо Ви — власник гривневої карти, буде вигідніше розплачуватися готівкою.

«КЛТ КРЕДИТ» надає кредити українським громадянам на вигідних умовах. Потрібні гроші тут і зараз? Вам більше не потрібно вистоювати довгі черги і збирати цілі пакети документів. Відвідайте сайт нашої компанії для оформлення кредиту всього за 15 хвилин!

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
25.06.2018
Миттєва кредитна карта - вигідні пропозиції!
26.08.2019
Кращі способи вивчення англійської вдома
15.01.2018
Трудові мігранти з України — жертви нелегальних посередників
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X