На що звертати увагу при оформленні угоди позики?

На що звертати увагу при оформленні угоди позики?

Легкість отримання мікропозик онлайн нерідко призводить до легковажного ставлення позичальників щодо підписання угоди. Далеко не всі клієнти МФО читають пункти цього документа, вважаючи цей процес простою формальністю при отриманні кредитних коштів. А тим часом ретельне вивчення договору може вберегти позичальника від необачних кроків чи неправомірних дій, які можуть стати причиною виникнення боргу перед кредитором.

Як оформити договір позики, на які пункти звернути особливу увагу, щоб не потрапити в боргову кабалу до кредитної компанії?

Розмір і періодичність виплат

Розмір кредиту клієнт МФО вибирає самостійно, виходячи зі своїх потреб, а ось розмір виплат повинен бути узгоджений з кредитором. Одні компанії встановлюють одноразову виплату позики з відсотками, інші ж пропонують оплачувати кредит частинами, зазначаючи періодичність виплат і суми, які необхідно виплачувати в обумовлені терміни. Неуважність клієнта може призвести до порушення умов кредитування та до нарахування додаткових відсотків, навіть якщо позичальник виплатить всю вартість позики до закінчення терміну дії угоди.

Нарахування комісійних

Зазвичай мікропозики видаються під відсотки без будь-яких додаткових комісій чи страховок. Пересвідчитись у відсутності прихованих платежів можна за допомогою онлайн-калькулятора, який розраховує вартість кредиту. Проте перед остаточним оформленням угоди позичальникові варто переконатись, що у договорі немає згадки про такі виплати. По-перше, вони здатні збільшити остаточний розмір кредиту, а по-друге, незнання клієнта про їх нарахування призведе до тих самих штрафних санкцій, що й невиплата кредитних коштів.

Термін дії договору

Оформлення угоди позики не ймовірно без установлення строку її дії. Клієнт МФО має можливість вибрати термін погашення кредиту виходячи з умов, пропонованих конкретною компанією. Здавалося б, у цьому пункті не може бути ніяких розбіжностей. І все-таки слід переконатись, що у договорі проставлена саме та дата, яку Ви початково обрали для повернення кредиту. Запізнення навіть на добу загрожує нарахуванням пені й штрафів, а також негативними наслідками у вигляді зіпсованої кредитної історії.

Окрім того, слід звернути увагу на наступні моменти:

- Можливість дострокового повернення кредиту. Наявність такого пункту дуже бажана — чим раніше позичальник поверне позику, тим меншу суму він заплатить кредитній компанії. Однак варто простежити, щоб у договорі не згадувалося про додаткової комісії за дострокову виплату позики.

- Можливість продовження терміну дії угоди. Завжди слід враховувати можливість виникнення непередбачених обставин, які можуть перешкодити своєчасно виконати свої боргові зобов'язання. Тому наявність пункту щодо продовження терміну кредитування допоможе Вам уникнути порушення умов угоди.

Розмір процентної ставки

Цей пункт — один із найважливіших при виборі кредитора. Перед тим, як оформити позику, переконайтесь, що розмір відсоткової ставки, прописаний у договорі, відповідає зазначеній величині відсотків на сайті компанії. У разі виявлення відмінностей зв'яжіться з менеджером і уточніть, у чому причина невідповідності. Можливо, на сайті вказані відсотки у період дії якоїсь акції, стався технічний збій, а можливо, Вам попались недобросовісні кредитори.

У будь-якому випадку, Ви повинні будете виплачувати відсотки, зазначені у договорі. Саме цей документ, підписаний обома сторонами, визначає розмір остаточної відсоткової ставки.

Штрафні санкції

Навіть якщо Ви впевнені у своїй готовності повернути кредит у строк, варто ознайомитися з тими штрафними нарахуваннями, які загрожують Вам у разі несплати. У договорі зазвичай вказуються два види таких нарахувань — пеня і штраф. Пеня — це додаткові відсотки, що нараховуються на неповернутий залишок кредиту за кожен день прострочення. Штраф — одноразова виплата через затримку чергового платежу. У договорі обов'язково повинна бути наявна інформація про розмір цих штрафних виплат.

Способи отримання та повернення кредиту

Оформлення позики в МФО дозволяє отримувати кредитні кошти готівкою, переказом на банківську карту або через систему електронних платежів. У договорі має бути зазначений той спосіб, який найбільш зручний для клієнта, тим більше, що від цього залежить швидкість отримання фінансових коштів.

Способи повернення кредиту не менш важливі для позичальника. Чим більше варіантів оплати доступні для клієнта, тим зручніше йому буде проводити виплати. Більшість МФО приймають оплату банківськими картами через систему Інтернет-банкінгу, за допомогою платіжних терміналів або грошових переказів за вказаними в договорі реквізитами. Переконайтесь, що способи оплати кредиту, вказані в угоді, доступні та зручні конкретно для Вас.

Метою кредитної компанії «КЛТ КРЕДИТ» є надання екстреної допомоги у вирішенні Ваших фінансових труднощів. Мінімальні вимоги до позичальника, висока швидкість опрацювання заявок, можливість цілодобового отримання необхідних грошових коштів, ігнорування кредитної історії та прийнятні відсотки за користування кредитом — такі неймовірно привабливі умови ми пропонуємо кожному клієнтові.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X