Шахрайство з банківськими картами: як не стати учасником афери

Шахрайство з банківськими картами: як не стати учасником афери

На сьогоднішній день пластикова карта все частіше використовується в якості розрахункового засобу. Вона успішно змогла замінити готівку, ставши цікавою мішенню для злочинців. Махінації з банківськими картами стали привабливими через можливість зірвати найбільший куш при меншій відповідальності за вчинене.

Шахрайство із кредитними картами можна визначити, як незаконне заволодіння чужими коштами з використанням карт-дублікатів, або отриманих шляхом обману даних. Більш докладно зупинимося на особливостях подібних махінацій і на тому, як не стати їх учасником.

Особливості злочину

Схема шахрайства з банківськими картами полягає у використанні платіжної карти для виконання злочинного задуму, результатом якого є заволодіння чужими коштами у вигляді готівки або для оплати товару або послуги через мережу інтернет. Важливо те, що даний процес відбувається без насильства і людина сама віддає дані або переводить деяку суму шахраям.

Способи і види махінацій

Способи і види шахрайства із кредитними картами бувають різноманітними, і налічується їхня велика кількість. Обдурити, таким чином, вас можуть де завгодно, починаючи з використання карти в банкоматі, закінчуючи покупками в інтернеті або дистанційно при одержанні Смскі або дзвінка. Зупинимося на найпоширеніших схемах, які використовують карткові шахраї:

 • Шахрайство по телефону. При такому варіанті ви можете одержати на телефон Смску, яка спрямована вам від імені співробітника банку, де ви обслуговуєтеся. У ній може іти про те, що з вашої карти було зроблене списання великої суми, і з метою безпеки рахунок був заблокований. Для того, щоб скасувати цю операцію вам потрібно ввести Пін-код карти або які-небудь інші персональні дані. Така ж схема використовується при розмові по телефону. У результаті шахрай має необмежений доступ до ваших коштів.
 • Махінації в мережі інтернет. Приміром, для того, щоб оплатити товар або завантажувати інформацію програма пропонує вам внести дані кредитки. Після таких маніпуляцій на вас може оформлятися підписка, яка регулярно буде знімати певну суму.
 • Шахрайство по номеру банківської карти через банкомат. Це самий небезпечний спосіб, що відрізняється масою варіантів. Ви можете потрапити на накладки у вигляді клавіатури, які використовують шахраї і, таким чином, можуть зчитувати ваш Пін-код. Також установлюються мініатюрні відеокамери. Використання карт більшого розміру, які перешкоджаю доступу до карти клієнта і навіть установка несправжніх банкоматів, які використовуються для запам'ятовування інформації, а грошей при цьому не видають.
 • Шахрайство по кредитних картах проводиться шляхом зчитування інформації з використанням скімерів. Нерідко такий вид афери злочинці проводять разом із працівниками ТРЦ, де ви розплачуєтеся картою за товар і послуги.
 • Розсилання неправильних бонусів або лотерей, у яких говориться, що ви виграли деяку суму і для того, щоб її одержати, потрібно оплатити невеликий внесок зі своєї карти. У результаті подібних маніпуляцій жертва залишається не тільки без невеликої суми, але і втрачає всі свої заощадження, які були на картці.

Види шахрайства з банківськими картами з кожним роком стають все хитрішими, і ми просто зобов'язані розважливо і уважно користуватися своїми кредитками, щоб не потрапити в сітки аферистів.

Запобіжні заходи

Способи шахрайства з банківськими картами досить різноманітні і це далеко не повний їхній перелік, тому вам варто ознайомитися з основними правилами безпеки. Існує кілька важливих правил, які допоможуть вам припинити шахрайство по кредитних картах і зберегти свої нагромадження:

 • Дуже важливо стежити за тим, щоб Пін-код карти не став відомий третім особам. Варто пам'ятати про те, що ні працівники банку, і ніхто іншій не має права запитувати у вас код від карти та інші дані. Ніколи не пишіть на карті код і намагайтеся не показувати стороннім клавіатуру, коли його вводите. Помніть, що якщо співробітникам банку знадобляться якісь ваші дані або щось відбудеться з картою, вас обов'язково запросять у відділення. Ці дані ніколи не запитують по телефону!
 • Перш, ніж ви вставите карту в банкомат, огляньте його на предмет накладної клавіатури і інших неприродних для такого обладнання пристосувань. Самий вірний варіант – це користуватися банкоматом, установленим у відділенні банку або магазинах.
 • Шахрайство із кредитними картами в інтернеті найпоширеніший варіант афери, і щоб не попастися, найкраще користуватися перевіреними сайтами відомих компаній, які вже довгий час працюють на ринку. Помніть, що сумлінні компанії ніколи не приховують своїх даних, і вони завжди залишаються доступними відвідувачам сайту. Звичайно, найкраще буде, якщо є можливість оплачувати товар уже після його одержання.
 • Завжди ведіть облік руху коштів на вашій карті. Шахраї кредитні карти можуть знімати незначні суми, і при відсутності контролю ви можете цього споконвічно не помітити. Намагайтеся зберегти всі виписки по операціях, а також установити на своєму телефоні функцію, яка в режимі онлайн дозволить відслідковувати картковий баланс.
 • Якщо ви помітили, що втратили карту або її украли, відразу ж зверніться до співробітників банку. Таким чином, імовірність того, що ви залишитеся зі своїми грішми набагато вище.
 • Ніколи не залишайте свою карту без догляду і просіть співробітників ресторану або будь-якого іншого закладу проводити всі операції у вашій присутності.
 • Якщо ви часто проводите покупки через інтернет, то радимо вам завести карту спеціально для таких операцій. Приміром, коли вам потрібно оплатити товар або послугу ви переводите на спеціальну карту рівно таку суму, яка потрібна для оплати. У найгіршому випадку, ви просто втратите цю суму, а інші ваші заощадження залишаться цілими.
 • Установите денний ліміт на зняття готівки.

Що робити, якщо ви стали жертвою махінацій?

Якщо все-таки шахраї банківські карти змогли заволодіти, то вам потрібно, якнайшвидше звернутися у відділення банку і описати ситуацію, з якої ви зіштовхнулися. Номер гарячої лінії можна знайти на звороті банківської карти. При розмові з оператором вам потрібно буде пройти ідентифікацію особи і відповісти для цього на кілька питань. Після цієї процедури оператор банку блокує карту, і кошти залишаються недоступними для зловмисників.

Випадки шахрайства з банківськими картами частішають і для забезпечення безпеки приймаються заходи, але все-таки шахраям вдається знайти нові і більш витончені способи, щоб заволодіти коштами. Шахрайство з номером банківської карти не рідкість, але ви можете уникнути участі в цій афері, якщо скористаєтеся перерахованими вище порадами.

Кредитування від «КЛТ КРЕДИТ»

Будьте уважні при висновку фінансових угод, що припускають використання платіжної карти. Завжди користуйтеся перевіреними інтернет-ресурсами й не віддавайте третім особам свою карту або персональні дані. Щоб бути впевненим і почувати себе в безпеці звертайтеся за онлайн кредитами в мікрофінансову організацію KLT CREDIT, що має наступними перевагами:

 • Цілодобовий режим роботи;
 • Низькі відсоткові ставки;
 • Відсутність схованих комісій;
 • Безпека персональних даних;
 • Швидка обробка заявок;

Миттєве фінансування позичальника.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X