Митники блокують товари підприємців і посилки простих українців

Митники блокують товари підприємців і посилки простих українців

Митники блокують товари підприємців і посилки простих українцівПрості громадяни бояться українських митників. Небагатьом вдається без труднощів і затримок провезти через митницю покупки, здійснені за кордоном. Такі ж проблеми виникають в українців і з отриманням посилок від іноземного продавця.

Який товар затримує митниця

Товар може затримуватися на кордоні з таких причин:

- митний ліміт ваги або вартості товару перевищено (більше 50 кг або дорожче 150 євро);

- посилка, оформлена на фізичну особу, наповнена однаковими речами і кваліфікується як комерційний вантаж;

- в посилці знаходяться товари, заборонені законодавством;

- вартість вмісту посилки вказана невірно.

Вирішити проблему, що склалася, можна кількома шляхами. Громадянин може добровільно сплатити мито, якщо ліміт в 150 євро був перевищений, або довести митникам, що вміст його посилки дійсно коштує менше 150 євро.

Експерти з компанії Allebay радять громадянам не викидати чеки на закордонні покупки. Хорошим доказом для митниці послужать скріншоти, інвойси та банківські виписки. Проблеми з митниками у фізичних осіб можуть виникнути абсолютно несподівано. Наприклад, українцю напевно прийдеться доводити митнику, що куплений закордоном планшет дійсно коштує менше зазначеного ліміту.

Чергова порада від юристів для простих українців: замовляти посилку із-за кордону слід на фізичну особу. Товар, який замовлений на юридичну особу, буде підданий більш ретельній перевірці. Також слід відмовитися від замовлення одних і тих же товарів у великій кількості — такого роду дії будуть розцінюватись як спроба незаконного розмитнення комерційного вантажу.

Від митних порядків страждають не тільки звичайні громадяни, а й бізнесмени. Експерти виявили, що кожному четвертому експортеру і кожному третьому імпортеру доводилося вступати в конфронтацію з українськими митниками.

Компанії, що займаються експортом та імпортом, серед головних проблем української митниці відзначають недосконалість законодавчої бази та її мінливість. Державні органи, на думку представників українського бізнесу, навмисно завищують митну вартість товарів. Черговий недолік української митниці — надмірна корумпованість.

Серед ТОП-проблем вітчизняних митних органів експортери виділяють найістотніші: нестабільність валютного регулювання, заплутаний та недостатньо прозорий механізм відшкодування ПДВ, необхідність збору експортерами великої кількості документації. Українців хвилює прогресуюча бюрократія. Експортери часто не в змозі розібратися із правилами, що визначають походження товару.

Імпортери виділяють дещо інший спектр складнощів, із якими вони стикаються на митниці. Більшість підприємців скаржаться на заплутаність митних та податкових законів. Підприємців турбують валютні ризики.

Андрій Немирівський, народний депутат, зазначає, що український бюджет в 2017 році вже недоотримав від митних органів величезну суму грошей. Від міської митниці Києва і поста «Столичний» державний бюджет недоотримав приблизно 9 мільйонів доларів, і це всього лише за два місяці. Складно уявити, яких збитків держава може зазнати за весь рік.

Чим корисно реформування

Уряд планує найближчим часом реалізувати митну реформу. Влада вже анонсувала деякі нововведення, першим із яких буде реформування організаційної структури митниці. Зміни набудуть сили вже 1 травня 2017 року.

Представники Мінфіну очікують, що дана реформа дасть змогу скоротити чисельність адміністративних співробітників і збільшить кількість оперативних працівників. Районні державні пости будуть володіти набагато більшим спектром повноважень, ніж зараз. Планується впровадження єдиної методики розрахунку митної вартості товару (на яку зараз скаржаться українці). У Мінфіні очікують, що після реформування кількість контрабанди і рівень корупції на митниці знизиться в рази.

Юристи ж вважають, що майбутні реформи не зможуть запобігти виникненню проблем між підприємцями та митниками. Роблячи такі заяви, експерти керуються аналізом тих реформ, які вже були введені в дію та виявилися абсолютно невиправданими. Так, наприклад, конкретні заходи «щодо полегшення життя» бізнесу швидше ускладнюють, аніж полегшують роботу підприємців.

Анна Дерев'янко, керівник асоціації ЕВА, також заявляє про недоліки українських реформ. Наприклад, система «єдиного вікна», що вже стартувала на багатьох митних пунктах, не прискорила, а лише ускладнила процес розмитнення товару. Проблеми полягають в тому, що електронна подача документації в митні органи не виключає необхідність їх «паперового» дублювання.

Недостатньо високий рівень технічної бази таких контролюючих органів, як Держспоживінспекція, фітосанітарна і радіологічна служби, також призводять до додаткових витрат у часі при розмитненні.

Проходження товару через кордон може навмисно затримуватися і самими митниками. Єдине вікно передбачає оформлення вантажу на протязі 4-х годин і не довше. На огляди ж інколи відводиться ціла доба. На жаль, офіційні дозволи та будь-які сертифікати не можуть захистити підприємців від тривалих перевірок.

Директор з питань зовнішньоекономічних зв'язків компанії «Лекхім» Ольга Печаєва ділиться власним гірким досвідом співпраці з українською митницею. Ольга розповідає, що «Лекхім» завжди надає митникам повний пакет необхідних документів, що підтверджують вартість товару. Але всі зібрані сертифікати, аналізи та пакувальні документи безсилі перед митниками. Так відбувається, якщо ліки, які перевозить компанія, вже були зареєстровані на митниці декілька років тому назад, але за іншою вартості.

В такому випадку "Лекхіму" доводиться збирати ще більше додаткових документів, що підтверджують вартість товару. Зібрати всі довідки та підтвердження за чотири години неможливо, про що стверджує Печаєва.

Юристи вважають, що майбутні реформи ДФС, в тому числі й митниці, не приведуть до зниження рівня корупції серед працівників держорганів. Обсяги контрабанди, на думку експертів, як і раніше, залишаться високими.

Арсеній Салалайко, партнер ЮК «НАКАЗ», пояснює: митні органи, виявляючи факт заниження вартості вантажу, уповноважені самостійно розраховувати відсоток податку для оплати громадянином. Як правило, цей відсоток виявляється необґрунтовано високим.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» видає позики в режимі онлайн всім бажаючим! Вже протягом 15 хвилин Ви можете отримати гроші на свій банківський рахунок. При цьому не потрібно збирати документи та підшукувати поручителів — миттєві кредити тепер доступні практично будь-якому українцеві.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X