Митниця ускладнила процес ввезення в Україну Apple, Аdidas та інших торгових марок

Митниця ускладнила процес ввезення в Україну Apple, Аdidas та інших торгових марок

Митниця ускладнила процес ввезення в Україну Apple, Аdidas та інших торгових марокМало хто знає, що з 25 травня цього року в нашій країні затвердили новий список предметів, що відносяться до об'єктів інтелектуальної власності. Тепер при проходженні митниці імпортери повинні надавати контролерам спеціальний дозвіл від власника ТМ на ввезення його продукції в Україну. Вимога поширюється на багато торговельних марок. В тому числі:

- Соні Ерікссон;

- Еппл;

- Адідас;

- Браун;

- більше тисячі інших фірм.

Чому заборонили?

Олександр Плохотник, розмірковуючи з позиції досвідченого юриста, пояснює: вже на протязі багатьох років державною фіскальною службою ведеться спеціальний облік інтелектуальної власності. Це один із небагатьох способів, які дозволяють власнику ТМ позбутися від конкуруючого з ним контрафакту.

Як тільки в руки митних контролерів потрапляє продукція з тієї марки, що знаходиться в реєстрі, розмитнення призупиняється. Співробітники митниці звертаються до власника ТМ із запитом на дозвіл ввезення його продукції в країну. Тільки після того, як дозвіл власника буде отримано, товар пропустять.

Всього декілька днів тому назад список ТМ був істотно розширений. Ще 5 років тому цей перелік складався з більш ніж 200 найменувань компаній. На даний момент до реєстру внесено понад 1 100 торгових марок.

Юрист запевняє: дані зміни цілком зрозумілі, адже вони спрямовані на захист прав імпортних виробників. Розширення списку дозволить знизити в країні рівень піратства та реалізації контрафакту.

Що робити українцям, які здійснюють онлайн-покупки за кордоном?

Дані нововведення занепокоїли багатьох українців, які часто купляли одяг, взуття та техніку на іноземних сайтах. Консультанти митної служби в телефонному режимі пояснюють: замовивши закордоном продукт ТМ, зазначеної в реєстрі, українець отримає купівлю, але з невеликою затримкою.

Розмитнення такого товару буде призупинене на 10 днів. За цей час контролери зможуть звернутись до власника ТМ і отримати дозвіл на пропуск його продукції. Якщо ж цих 10 днів не вистачить на отримання відповіді, митники продовжать термін зберігання затриманого товару ще на 10 днів.

У кого придбати ліцензовану річ?

Не всім магазинам доведеться возитися з дозволами та стикатися з десятиденними затримками. Офіційні імпортери, які ведуть пряму співпрацю з ТМ, зможуть безперешкодно отримувати продукцію із-за кордону. Також українцям дозволяється здійснювати придбання не через посередників, а прямісінько у власника ТМ. В такому випадку власник ще швидше дасть згоду на ввезення товару в Україну.

Наслідки не за горами

Владислав Чечоткін, засновник популярного Інтернет-магазину Rozetka, вважає, що розширення списку ТМ вплине на обсяг асортименту в багатьох магазинах та призведе до зростання цін. Владислав підкреслює: для простого споживача всі нововведення виллються в небагатий асортимент магазинів і завищені ціни.

Олександр Плохотник вважає, що дані процедури не дозволять повністю позбутись контрафакту. Серйозно постраждають лише ті представники бізнесу, які чесно купляли закордоном речі та техніку, а потім перепродували все це в Україні.

Юрист стверджує: кількість випадків паралельного імпорту істотно зменшиться (коли фірмова продукція продається в будь-якій торговій точці, яка не є офіційним імпортером). Постачальникам, у яких в порядку всі папери, такі зміни лише будуть в нагоді. Але більшість онлайн-маркетів, якими так часто користуються українці — це представники все того ж незаконного імпорту.

Окрім розширення списку товарів, що підлягають серйозній перевірці, митниця вжила заходи щодо посилення контролю. Співробітники Нової Пошти скаржаться: кожна зарубіжна посилка підлягає ретельному огляду контролерів. Контроль полягає в огляді всіх посилок, несанкціонованому фотографуванні та відеозйомці процесу їх прийому з рейсів. Подібними діями контролююча служба створює штучні перешкоди, які гальмують роботу служби доставки.

На Новій Пошті додають: жодного факту порушення закону на даний момент не зафіксовано, та дій, що провокують таку пильну увагу контролюючих служб, не відбувалось.

Олексій Василенко, директор департаменту організації митного контролю Держ. фіскальної служби, заявляє: кожен новий вантаж, що надійшов до митниці, повинен в обов'язковому порядку ретельно перевірятись. При цьому правовласник може скористатись даною процедурою як ефективним способом визначення оригінальності товару. Але ці дії актуальні тільки для тієї продукції, походження якої визначити контролерам не вдалось, або ж з'явилися підозри, що вона є контрафактом.

Кредити без застави, поручителів і збору документів тепер доступні кожному українцеві! Компанія «КЛТ КРЕДИТ» надає миттєві позики в режимі онлайн. Поспішайте взяти участь в одній із вигідних акцій, щоб отримати знижку на відсотки по кредиту!

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X