Курс долара падає. Чи призведе це до зниження цін в українських магазинах?

Курс долара падає. Чи призведе це до зниження цін в українських магазинах?

Курс долара падає. Чи призведе це до зниження цін в українських магазинах?У січні поточного року за американську валюту банки виставляли невблаганно високі ставки, які доходили до 28 грн за долар. Але вже з квітня гривня зміцнилась у своїх позиціях, і тепер вартість валюти в українських банках в середньому становить 26,5 грн / $. Незважаючи на явний спад долара, ціни в вітчизняних маркетах стабільно високі або ж і взагалі продовжують рости. Чому ж українські підприємці не квапляться знижувати ціни?

Експерти повідомляють: серед головних причин невтішної тенденції фігурує нестача кваліфікованих кадрів у вітчизняному трудовому просторі та підвищення середньої заробітної плати. Економіст Ерік Найман підкреслює, що бізнес піднімає заробітні плати, аби залучити до роботи нових кваліфікованих кадрів. Люди отримують більше грошей, а значить, в змозі оплачувати високі цінники у магазинах.

Незважаючи на те, що гривня вже досить зміцнилась, продавці закладають у вартість свого товару курс до 30 грн / $. Таким чином чимало підприємців намагаються компенсувати витрати, які понесли раніше. Хтось із них протягом довгого часу працював у збиток через різке падіння курсу гривні. Багатьом довелося зазнати краху через девальвацію, що сталася ще в 2014–2015 роках.

Експерти уточнюють, що курс долара дійсно може сприятливо вплинути на зниження вартості певних видів продуктів виробництва. Але цей процес вимагає часу. Спочатку бізнес розпродасть товар, куплений за старим курсом, і лише після цього знизить ціни на нову продукцію. До того ж кожен бізнесмен повинен бути впевненим у стабільності валютних ставок. Закуповуючи товар, продавці зараховують у його вартість частину коштів, необхідних для придбання наступної партії товару.

Іван Нікітченко, один із українських фінансових експертів, розглядає принцип розрахунку цін з дещо іншого боку. У багатьох країнах бізнесу надаються різні способи страхування курсових меж, які нівелюють виникнення можливих збитків від зміни курсу валюти (біржові угоди, ф'ючерсні контракти і не тільки). Україна, на жаль, поки що не впровадила дані технології в обіг.

Вітчизняні продавці знають, що кожної осені в Україні спостерігається зростання курсу долара. В очікуванні цього вони закладають майбутні ризики в уже сьогоднішню вартість свого продукту.

Чого очікувати простим українцям?

Наближається літо, і українські громадяни можуть розраховувати на досить низьку вартість сезонних продуктів. Зміна розцінок на інші товари не прогнозується. Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, підмітив: на даний момент українська зовнішня торгівля залишає бажати кращого, а цінові ставки в просторі світового ринку як і раніше стабільно високі. Тому «закордонна» енергія та інші виробничі матеріали надходять в Україну по дійсно високій вартості, внаслідок чого очікувати істотного здешевлення будь-яких товарів або послуг українцям не варто.

Ярослав Солтис, в минулому заступник голови НБУ, незважаючи на перераховані вище аргументи, переконаний, що до кінця майбутнього літа українцям все ж поталанить побачити більш лояльні цифри на цінниках у вітчизняних магазинах. Подешевшають всі види товарів, включаючи незаконно ввезені в країну текстильні вироби, взуття й оргтехніку.

Фінансовий експерт Іван Нікітченко прогнозує: якщо закордоном ціна на нафту не зросте, то вже зовсім скоро в Україні можна очікувати здешевлення не тільки одягу, продуктів і техніки, а й бензину (на 3–5%).

Аналітики вважають, що до середини серпня курс валюти залишиться стабільним, можливе зміцнення гривні до 25–26 грн / $. Восени ж, згідно з торішніми тенденціями, ставки на гривню дещо знизяться. Очікуваний до кінця року курс становитиме 27 грн / $.

Ерік Найман додає, що можливий провал українських реформ (в сегменті пенсійного та земельного законодавства) до кінця року призведе до курсу до 30 гривень за долар. Також громадянам слід остерігатися економічної кризи, яка цілком може початися в Сполучених Штатах або Китаї. Адже в цьому випадку курс долара підніметься ще більше — до 35 грн / $. Експерти застерігають, що такі події можуть спровокувати суттєве підвищення цін на всі товари та послуги всередині країни. Як би там не було, а подальше зміцнення гривні призведе лише до незначного зниження цін.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» надає швидкі грошові позики в режимі онлайн! Завітайте на головну сторінку нашої МФО та оформляйте кредит всього за 15 хвилин. Забудьте про збір документів та тривалі черги — тепер для отримання грошової допомоги Вам необхідний лише доступ в Інтернет та кілька хвилин вільного часу!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X