Кредит для інвалідів. Може інвалідність стати перешкодою для отримання кредиту?

Кредит для інвалідів. Може інвалідність стати перешкодою для отримання кредиту?

Здоровій людині, яка бажає зробити будь-яке серйозне придбання, досить звернутися в банк, щоб отримати потрібну суму. Але інвалідам оформити кредит набагато складніше – не кожен банк погодиться видати гроші людині, яка має проблеми зі здоров'ям. Що ж заважає банкам без проблем включити інвалідів в ряди своїх клієнтів?

Ризики банку

Якщо звернутися до існуючих програм кредитування населення, ні в одній з них не знайдеться ніяких утисків прав інвалідів для надання їм кредиту. Проте на практиці відсоток відмови такій категорії населення надзвичайно високий. Звичайно, банки не вказують в якості причини відмови інвалідність, але не забувайте, що вони взагалі вкрай рідко пояснюють клієнтам причини свого небажання видати позику.

Кредит для інвалідів недоступний по декількох факторах:

- Порушення здоров'я, які привели до інвалідності, означають низьку працездатність людини та, відповідно, невисокий рівень доходів. Крім того, інваліди часто потребують досить дорогого лікування, яке віднімає більшу частину їх фінансової допомоги або зарплати.

- Проблеми із заставним майном. Якщо зазвичай банки з задоволенням приймають під забезпечення кредиту нерухомість позичальника, у випадку з інвалідами така застава не зможе покрити збитки банку в разі неповернення кредитних коштів. Закон забороняє позбавляти інвалідів житла навіть при наявності великих боргових зобов'язань.

- Вирішити проблему могло б страхування життя і здоров'я, але страхові компанії теж вкрай неохоче погоджуються співпрацювати зі свідомо хворою людиною.

Група інвалідності – вирішальний фактор

Тим не менш, не завжди питання про те, чи дають кредит інвалідам, має негативну відповідь. 3-тя група інвалідності, наприклад, не означає глобальних проблем зі здоров'ям. Такі люди зазвичай мають можливість працювати, а значить, їх дохід складається з двох джерел – зарплати та пенсії. В таких умовах банк цілком може дати згоду на кредит, бувши повністю впевненим у фінансових можливостях клієнта.

Інвалідам 2-ї групи доведеться нелегко – переконати банк змінити рішення на їхню користь зможе хіба що наявність поручителів, готових відшкодувати банку можливий збиток. Але навіть при таких гарантіях видати кредит інвалідам 2-ї групи готовий не кожен банк.

1-я група інвалідності не дає людині ніяких шансів на отримання кредиту. Як правило, ця група означає важку, часто невиліковну хворобу, і навряд чи хоча б один банк захоче мати в боржниках такого вкрай ненадійного клієнта.

На що може розраховувати людина з інвалідністю

Попри безліч обмежень і явну дискримінацію, отримати кредити інвалідам з 3-ю і 2-ю групою все-таки можна. Високий рівень доходу, поручительство третіх осіб, наявність заставного майна (наприклад, другої квартири або автомобіля) можуть схилити чашу терезів неприступних банків на Вашу користь. Звичайно, розраховувати на іпотеку чи інший вид довгострокового кредитування не доводиться. Інвалідам доступні наступні види кредитів:

- споживчі кредити;

- кредити готівкою;

- експрес-кредити;

- кредити під заставу.

Але і тут Вас можуть підстерігати труднощі. Якщо здоровій людині досить принести довідку про доходи, то платоспроможність інваліда повинна бути додатково розрахована. Розмір так званого "чистого доходу" визначається вирахуванням з зарплати, пенсії або інших допомог розміру комунальних платежів, вартості ліків або іншого необхідного лікування. Якщо залишок коштів буде виглядати для банку переконливо, він надасть Вам необхідний розмір позики.

На жаль, не існує жодної державної програми кредитування людей з обмеженими можливостями, а для комерційних банків інвалідність – аж ніяк не привід назавжди розлучатися зі своїми грошима. На жодні пільги по виплаті щомісячних платежів годі й сподіватися, тому перед оформленням кредиту ретельно розрахуйте свої сили й можливості. При виборі банку перевагу варто віддати тій організації, в якій Ви отримуєте пенсію або маєте депозит – в цьому випадку Ваші шанси на прихильність банку трохи збільшаться.

Тимчасові грошові труднощі підстерігають кожного з нас. Однак своєчасна допомога з боку вірного помічника дозволить легко і безболісно подолати такі проблеми. Надійна і відповідальна компанія "КЛТ КРЕДИТ" завжди готова стати Вашою фінансовою опорою, надаючи різні види онлайн-кредитування всім нужденним, незалежно від стану їх здоров'я.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3/5
От 57 голосов
3
5
1
57
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X