Кредит без застави. Кому вигідне кредитування без застави: банку або клієнтові?

Кредит без застави. Кому вигідне кредитування без застави: банку або клієнтові?

Безстановий кредит має на увазі передачу певної грошової суми позичальникові, який, у свою чергу, не надає замість ніяких матеріальних цінностей, службовців гарантією повернення боргу. Таким чином, банк втрачає можливості забезпечити покриття збитку у випадку відмови боржника від своїх зобов'язань. Чи дійсно така серйозна організація, як банк, розстанеться зі своїми грішми без усякої надії на компенсацію?

Звичайно ж, немає! У банку залишається договір, скріплений підписом боржника. Цього документа цілком достатньо, щоб стягнути відсутню суму з недбайливого клієнта за допомогою судового позову або звернення до колекторської компанії. Крім того, при видачі такої позички фінансові установи, як правило, вимагають указати поручителя, який виступає гарантом повернення кредиту і, якщо буде потреба, буде зобов'язано сплатити борг позичальника.

Безстанові кредити сильно відрізняються від позик, які забезпечені нерухомістю, яким-небудь автотранспортним засобом або іншими реальними цінностями. Відносно невелика сума, завищена відсоткова ставка, короткий термін користування кредитними засобами – здавалося б, такі умови кредитування не занадто привабливі для клієнтів. Проте, ця послуга користується популярністю серед населення. У чому ж полягають причини такого широкого використання нібито зовсім невигідної для клієнтів послуги?

Чому безстанові позики настільки популярні?

Насамперед, більша частина клієнтів банка погано знайома з фінансовою грамотністю. Більшість позичальників навіть не намагаються розрахувати ту суму, яку вони переплатять за користування безстановим кредитом. Багато хто з них не мають вистави навіть про розмір щомісячних виплат і не замислюються, як ці витрати позначаться на сімейному бюджеті.

З іншого боку, не кожний клієнт банку, що потребує в кредиті, є власником квартири або автомобіля. До того ж, одержати позичку без застави можна набагато швидше, тому що не потрібно оформляти документи на передачу майнових прав. Та й невеликий розмір видаваних кредитних коштів не завжди є таким уже очевидним мінусом. Найчастіше кредит безстановий беруть на покупку побутової техніки або меблів, на лікування або на весілля, і тієї суми, яку може надати банк, цілком вистачає для здійснення задуманого.

Вигоди для банку

Якщо із запитами споживача все ясно, то в чому ж вигода банку, що видає безстановий кредит готівкою практично всім бажаючим? Відповідь, як завжди, очевидний. Високі відсотки, сховані комісійні, страхові внески служать банку необхідною компенсацією. Все-таки більшість позичальників сумлінно повертають узяті в банку гроші, а борги нечисленних безвідповідальних клієнтів відповідно покриваються з перерахованих вище джерел.

Не варто забувати, що банк у будь-який момент може зажадати повернення своїх грошей через суд або за допомогою колекторів. У цьому випадку борг клієнта по кредиту збільшиться ще на кругленьку суму, у яку ввійдуть судові витрати або оплата послуг колектора. А якщо додати сюди штрафи за несвоєчасне погашення боргу, те звичайний кредит перетворюється в малопривабливу, але дуже серйозну проблему.

Про кредитки…

До речі, кредитні карти, видаються деякими банками ледве не насильно, теж є формою безстанового кредиту. Багатьом людям такі карти дуже зручні, тому що дозволяють дожити безтурботно кілька днів до зарплати або зробити покупку, на яку складно виділити гроші із власних коштів. Використання кредитки має одну важливу перевагу, а саме – пільговий безпроцентний період. Повернувши зайняті кошти протягом застереженого терміну, Ви не переплачуєте ні копійки. А якщо раптом повернення грошей відбулося небагато пізніше, теж не страшно, – звичайно розмір відсотків для кредиток невисокий і їх виплата не відіб'ється на Вашому фінансовому стані. Чи є мінуси у кредитних карт? Хіба що величина доступних коштів – як правило, вона в кілька разів нижче Вашої щомісячної зарплати.

Компанія “КЛТ КРЕДИТ” завжди допоможе своїм клієнтам справитися з фінансовими труднощами. Швидке оформлення позики, ввічливість і професіоналізм менеджерів, цілодобова доступність оформлення заявки на онлайн-кредитування дозволять нашим клієнтам завжди мати у своєму розпорядженні потрібні кошти для тих або інших цілей.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
20.05.2017
Ануїтетна схема погашення кредиту. Переваги та недоліки
21.11.2018
Дешевих сигарет більше не буде. Виробники скаржаться на збитковість бізнесу
15.12.2016
Схвалюють кредити без відмови з поганою кредитною історією?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X