«Київводоканал» вимагає збільшити ціни на воду. Столицю чекають нові тарифи

«Київводоканал» вимагає збільшити ціни на воду. Столицю чекають нові тарифи

Не так давно в столиці були переглянуті тарифи на холодну воду. Якщо нововведення приймуть в НКРЕКП, то послуги «Київводоканалу» в наступному році будуть коштувати на 2,67 грн дорожче (на даний час ціна одного куба води дорівнює 15,79 грн).

Чим заслужили кияни підвищення тарифів?

«Київводоканал» скаржиться: вісімдесят відсотків фонду підприємства давно стало непридатним, а міняти труби нема за що. Тому в столичній комісії стверджують: у вартість послуг повинні зараховуватися розтрати, пов'язані з ремонтом та модернізацією інфраструктури.

Представниця столичного водоканалу Ірина Кирилюк аргументує необхідність в підвищенні тарифів наступним чином: половина труб, із яких складається водопровід, практично повністю зносилася. А щоб підтримувати їх в придатному стані, потрібні великі витрати грошей та робочої сили.

Не зайвим буде нагадати, що кожен підприємець надає послуги по індивідуальному тарифу. На формування ціни впливають економічні та технологічні особливості підприємства, але найбільше — зарплати виконавчого персоналу. Цей нюанс можна розглянути на конкретному прикладі.

Зі ста гривень, витрачених українцем на холодну воду, приблизно 38 гривень та дві копійки відійде на зарплату співробітникові місцевого підприємства. На електроенергію, яку споживають насоси, відійде трохи більше 27 грн, а на банківські послуги та перевірку облікового обладнання — близько 21 гривні. Залишок грошей буде розділений на:

  • сплату податків і різних зборів (одна гривня п'ятдесят копійок);
  • виплату відсотків за кредитами (сімдесят копійок);
  • ремонт (чотири з половиною гривні);
  • амортизацію (шість з половиною гривень).

Ще в лютому поточного року київська влада зауважила, що громадяни використовують набагато менше цінного ресурсу, ніж розраховувалося під час складання тарифів. Як не дивно, але така економія призводить тільки до подорожчання послуг. Чим більше підприємство зможе продати води, тим нижчими стануть ціни на його продукт. Українці не згодні з такою думкою та активно економлять ресурс, а подорожчання комуналки тільки погіршило ситуацію.

Нещодавно в країні були прийняті важливі нововведення: платіжки за воду будуть розраховуватися за новим принципом. Громадяни як і раніше будуть платити за власними лічильниками, які встановлені в їхніх квартирах. При цьому кожен багатоквартирний будинок обладнають одним загальним лічильником. Таке ноу-хау необхідне для того, щоб водоканал не зазнавав збитків через недобросовісних користувачів, які «відмотують» показники лічильників, а також через витоки води в підвальних приміщеннях чи на сходових майданчиках — стверджує Юлія Грамотна, представниця КМДА.

Отже, якщо кількість кубів, за які заплатять всі мешканці будинку, в сумі виявиться меншою ніж та, яку покаже головний лічильник, громадянам доведеться оплачувати різницю.

Наприклад, лічильник, який розміщений на будинку, може показати, що всі його жителі в сумі витратили 600 кубів води. Після того, як жителі оплатять послуги, виявиться, що всі квартири в сумі витратили не 600, а 570 кубометрів. Оплату за ці «втрачені» тридцять кубів розділять на всіх мешканців будинку.

Скільки доведеться платити, та як економити воду?

Підрахунки експертів демонструють, що середньостатистична сім'я, що складається з 4 осіб, в місяць витрачає 7,2 куба холодної води. У столиці за такий обсяг рідини доведеться заплатити 113 гривень та 60 копійок. Після того як новий план подорожчання платіжок затвердять, все тій ж сім'ї доведеться платити 132 гривні та 90 копійок.

У НКРЕКП нарікають, що громадяни недоцільно витрачають запаси рідини. За добу «в нікуди» спливає близько тисячі літрів цінного ресурсу через те, що:

  • із несправного крана капає вода — 24 літри / добу, 720 літрів / місяць;
  • кран помітно протікає — 144 літри за 24 години, 4 000 літрів за один місяць.

Будь-яка держава розраховує середні норми витрат води на одного громадянина. Дані показники потрібні, щоб коректно формувати ціни на послуги підприємств і нараховувати субсидії.

Не так давно, на думку держави, один українець за добу споживав 260 літрів води. У Німеччині та Чехії цей показник набагато менший — сто п'ять та сто двадцять п'ять літрів відповідно. Українська держава вирішила переглянути статистику та затвердила: норма добового споживання води для одного українця становить близько 140 літрів.

Комунальні послуги подорожчали, і громадяни почали тотальну економію ресурсів. Експерти дають наступні поради щодо економії:

  • включати кран тільки в той час, коли рідина дійсно потрібна, тобто вимикати душ, поки людина милить обличчя, або закривати кран, поки чистить зуби. Цей простий метод дозволить заощадити декілька сотень гривень за рік;
  • обладнати крани на кухні та у ванній водозберігаючими насадками-аераторами. Такі пристосування розпилюють воду та істотно скорочують швидкість її витоку за хвилину;
  • встановити в туалеті зливний бачок, більш економічний в плані витрати води (з енергозберігаючою системою), або в старий бачок поставити пляшку з водою (такий спосіб, в порівнянні з іншими, малоефективний);
  • купляти пральні машини з відповідним класом енергоспоживання (починаючи від А + та вище). Також експерти стверджують, що пральну машину не можна перевантажувати — це призводить до споживання великих обсягів електрики.

І остання порада від експертів: краще купатися не у ванні, а під душем. За п'ять хвилин, проведених під душем, людина витратить до сто літрів води, а щоб наповнити ванну, рідини потрібно в два рази більше.

Бракує коштів, щоб розплатитися за комуналку, а позичати у знайомих не хочеться? Візьміть гроші в борг через Інтернет. «КЛТ КРЕДИТ» запропонує Вам найкращі умови оформлення онлайн-кредиту.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
27.02.2017
Де можна отримати кредит готівкою з 18 років?
19.10.2019
4 ворога успіху, від яких варто позбутися якнайшвидше
06.10.2016
Де краще взяти кредит? Гроші в борг, не виходячи з дому - реальність
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X