Кабмін проведе реноваційні заходи у старому житловому фонді

Кабмін проведе реноваційні заходи у старому житловому фонді

Кабінет міністрів ще раз підняв питання щодо проведення робіт з реконструкції міських районів із «шістдесятирічними» будинками. Чиновники хочуть знести «хрущовки», що знаходяться в аварійному стані, і замість них відбудувати нове житло. Альтернативою служить ідея перебудувати старі будинки відповідно до сучасних вимог до ергономіки та безпеки.

Чому реконструкція не проводиться?

У 2016 році було прийнято закон щодо проведення реконструкційних робіт у кварталах зі старими будинками, однак на практиці його не застосували. Потенційні інвестори оцінили розселення мешканців з «хрущовок» як невигідне вкладення коштів.

«Потрібно здійснити колосальну будівельну роботу. До того ж всю відповідальність повинна взяти на себе організація-забудовник; і переселення мешканців, і створення плану забудови, і інші формальності. Тому цим ніхто не хоче займатись. В результаті закон не виконується», — зазначив 1-й віце-президент Будівельної палати України С. Сташевський.

Заступник голови КМДА А. Спасибко озвучив три основні проблеми, які не дають процесу розвинутись.

Перша проблема. Не існує стандартної угоди, що укладається із вкладником коштів.

Друга проблема. Для того, щоб вкладник почав займатися будинком, повинна бути отримана згода з боку кожної людини, що проживає в цьому будинку. А оскільки закон передбачає проведення реконструкційних робіт на великих площах (квартали та навіть мікрорайони), то завдання істотно ускладняється.

Третя проблема. Закон стосується лише житлових п'ятиповерхівок.

Держава не поспішає виділяти кошти на реконструкцію, а інвестори-забудовники поки що не планують розселяти українців, оскільки потенційна вигода може бути меншою, ніж витрати на проведення робіт. До того ж ні мешканці «хрущовок», ні самі забудовники не вірять державним обіцянкам. Мешканці не вірять, що їм нададуть нові квартири (і незрозуміло, де їм жити під час проведення будівельних робіт). А інвестори не вірять, що існуючий закон зміниться.

Які варіанти пропонують?

Щоб досягти позитивного результату в роботі із забудовниками, Мінрегіон збирається внести зміни в законодавчий акт. Прикладом буде служити досвід німців, які проводили реконструкційні роботи старих житлових фондів в містах колишньої НДР.

«Ситуація була проаналізована, і старий закон дійсно потребує змін. Права вкладників-забудовників потрібно захищати, щоб процес не був затягнутий через різні судові розгляди», — коментує начальник юрвідділу Конфедерації будівельників України А. Маломуж.

В результаті проведеного конкурсу визначено, що розробляти правки для закону буде «Український державний НДІ проектування міст Діпромісто» ім. Білоконя. Заступник директора інституту Ю. Палеха повідомив, що у грудні фахівці продемонструють таблицю із існуючими і розробленими для порівняння нормами. Заключна версія правок буде запропонована в квітні наступного року.

На даний момент існує тільки «ескіз» майбутнього документа.

«Ухвалення нового статуту по перетворення кварталів із «хрущовками» — процедура важлива. Права повинні бути рівнозначними і у мешканців, і у забудовника. Ми теж зацікавлені в правильній зміні чинного офіційного документа», — відповідає Ю. Палеха.

У міській адміністрації м. Києва вже створено типову угоду, за допомогою якої можна залучати інвесторів. Також ця організація вважає, що можна делегувати право уряду на затвердження угод місцевим органам управління. Це дозволить зробити договір більш гнучким і придатним для певної ситуації.

У той же час вимоги до передачі житла повинні бути чітко обумовлені. Замість стовідсоткової згоди мешканців можна встановити значення в сімдесят п'ять відсотків — інша частина незгодних громадян буде виселятися через суд.

Щоб знати конкретні обсяги робіт, Київська Рада поставила завдання перед адміністрацією міста розробити реноваційний проект, де першим пунктом є проведення заходів щодо інвентаризації застарілого житлового фонду. Згідно з отриманими даними, в Києві нарахували дві тисячі будинків, які слід або знести, або реконструювати.

Але поки ще не зрозуміло, як будуть відбуватися процедури по реновації і залученню капвкладень. Будівельна палата вважає, що одним із варіантів покриття витрат в реконструкції старого житла є використання фінансових коштів місцевих бюджетів, які завдяки децентралізації солідно розширилися.

«Можна передати право керування окремими підрозділами міністерств місцевого характеру міській владі. Це дозволить реалізувати частину програми. Саме місцеві органи самоврядування зобов'язані цікавитися у будівельників, в чому ті потребують для здійснення планів з реконструкції», — коментує С. Сташевський.

У той же час в Києві відбувається розселення цілих кварталів на вулицях Дніпровського району без прийняття нового закону.

«Захід щодо розселення затягнувся на вісім років. Труднощі створюють мешканці, які висувають великі вимоги за свої квартири», — розповідає А. Спасибко.

Людей теж можна зрозуміти, їм скоро доведеться вирішувати деякі питання знову: хто заплатить за євроремонт, який був зроблений недавно, яким чином можна вмовити стару людину переїхати, коли та зібралась «вмирати в рідному місці» і т.д. Кожен пункт правил щодо відселення повинен бути передбачений та відрегульований.

Українська фінансова компанія «КЛТ КРЕДИТ» пропонує свої послуги в області мікрокредитування. Це загальновизнано одна із найкращих МФО в країні з високим рейтингом на ринку фірм, що реалізують кредитні продукти. Доступні позики, високоякісне обслуговування, лояльне ставлення до клієнтів — головні складові роботи «КЛТ КРЕДИТ». Звертайтеся, і Ваші грошові проблеми будуть вирішені моментально!

За матеріалами Finance.UA 

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
12.11.2016
Мікрокредит онлайн в Україні: чому варто брати і чого побоюватися
26.04.2019
Що таке список заборгованостей по кредитах
08.03.2018
Як отримати кредит, перебуваючи в «чорному списку» у більшості банків?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X