Іпотеки будуть коротші

Іпотеки будуть коротші

Національний банк України порекомендував банківським установам скоротити терміни іпотек до 5-10 років або ж впровадити обмеження, які відповідали б даним тимчасовим рамкам. В 2016 році стала розповсюджуватися наступна тенденція: ріст відсоткових ставок по іпотеці поряд зі скороченням строку остаточного погашення кредиту. Це викликало масу невдоволень серед українців, які вирішили оформити іпотеку в новому році. Такі нововведення були початі через набрання чинності постанови №458 НБУ. У новому положенні зафіксовані нові методики, використовувані для розрахунків адекватного співвідношення активів до капіталу.

Це було зроблено для виправлення певних помилок у банківській системі, зокрема для скорочення розриву ліквідності. Протягом багатьох років НБУ негативно відгукувалися про терміни іпотек, що становлять 25-30 років. На думку Володимира Стрельмаха, такі заходи сприяють збільшенню банківських ризиків. Із цієї причини було вирішено впровадити більш тверді заходи. Згідно з новою постановою банкам без адекватної ресурсної бази, які продовжують здійснювати активні операції довгострокового характеру, потрібно впровадити новий коефіцієнт ризику. Даний коефіцієнт повинен складати 50%. Через нововведення великій кількості банків доведеться зіштовхнутися зі зменшенням показників, що визначають активність капіталу. Багато фінансових установ повинні будуть скоротити терміни іпотек, щоб рівень адекватності капіталу не впав до мінімально оцінки.

Для банків існує оптимальний вихід. Він полягає в тому, щоб наростити капітал за короткий період часу. Однак для багатьох фінансових організацій це є малоймовірним. Єдиним рішенням у ситуації, що склалася стане скорочення терміну погашення заборгованості по іпотеці. Рядові громадяни опинилися між двох вогнів. Їм доведеться вирішувати, чи оформляти кредит на нетривалий термін зі збільшеними відсотками або ж зовсім відмовитися від банківських послуг.

Стрімке зростання цін є ключовою тенденцією на ринку нерухомості України. Для більшості громадян, що планують взяти іпотеку на 20-25 років, виплатити кредит за 10 років стане практично неможливим. Через зменшення терміну кредитування будуть введені більш жорсткі умови надання іпотеки. Це в першу чергу позначиться на збільшенні розміру щомісячного платежу. Також будуть змінені певні вимоги до розміру офіційного доходу позичальника.

Скорочення терміну й збільшення відсотків по кредиту – це не популярні заходи. З метою не нашкодити власному іміджу багато банків не повідомляють про зміни. Вони йдуть на різні виверти, зокрема збільшують вимоги до застави або ж уводять додаткові пункти. Велика кількість банківських установ не видають кредит позичальникам, які не можуть надати заставне майно, крім нерухомості, що купується в рахунок іпотеки. Багато фінансових організацій уже зважилися на збільшення відсоткової ставки, яка в середньому підвищилася на 0,5-1%. На думку експертів, вартість іпотеки буде зростати. Це буде відбуватися через нововведення НБУ й високого рівня інфляції. Очікується, що ціна довгострокового кредиту збільшиться на 5-8%.

В 2007 році склалася патологічна ситуація на ринку кредитування. У той період відсотки по кредитах у такій валюті, як долари США, були суттєво нижче показників інфляції. В 2008 році буде відбуватися перегляд ставок з урахуванням фактичного рівня інфляції.

Вживання даних заходів стане причиною зменшення темпів кредитування. Це невигідно для банків, тому їм треба буде розв'язати проблему зі швидким нарощуванням капіталу. Фінансові установи, активи яких поповнювалися завдяки депозитам, будуть змушено розробляти більш привабливі тарифи на депозити довгострокового характеру й переглядати дотичні їхні відсотки. Банки продовжать займатися випуском облігацій на термін 5-7 років з передбаченій річній офертой. Такий захід спрямований на збільшення кількості коштів короткострокового типу. Для даного пасиву буде характерний тривалий номінальний термін.

Щоб збільшити капітал, банки направляють свою діяльність на залучення інвесторів з інших країн і одержання коштів за рахунок позик на закордонних ринках. Експерти дають неоднозначну оцінку таким заходам, адже згідно з положенням НБУ банки повинні заморожувати 4% від суми коштів, які залучаються з інших країн. Існує велика ймовірність того, що залучення коштів з-за кордону стане занадто дорогим для банків, а значить невигідним.

Варто відзначити, що це не занадто турбує банківські установи. Вони розробили численні виверти для відволікання уваги регулятора. Вони показують, що подовжили пасиви та скоротили терміни надання іпотеки. Однак одночасно банки прибігають до хитростей, зокрема можливості перекредитувати клієнта або ж «перепідписати» договір. Українці зможуть достроково отримати депозитний внесок за умови, що вони погоджуються на те, що термін розміщення буде споконвічно більш тривалий. Багато банків підготовляють численні комбіновані іпотечні програми, де обмовляється можливість надання кредиту на короткий період часу із продовженням на більш тривалий, яке буде обов'язковим.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
09.01.2017
Що вигідніше сучасним позичальникам – кредит готівкою або на карту?
28.09.2017
Способи нарахування та розрахунку відсотків за кредитним договором
26.01.2017
Терміново потрібні гроші! Куди краще звернутися для оформлення кредиту?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X