Іпотека без першого внеску – реальний погляд

Іпотека без першого внеску – реальний погляд

Іпотечне кредитування припускає сплату першого внеску, який може досягати половини вартості квартири. Такі умови звужують коло осіб, яким доступна іпотека. Чи можна придбати житло без однократної виплати великої суми?

Особливості іпотеки без первісного внеску

«Кредит на квартиру без першого внеску» – така пропозиціярідка зустрічаєтьсяв переліку банківських послуг. Хоч і, на перший погляд, воно повинне бути привабливим для широких верств населення, банки не поспішають видавати великі позики особам, що мають незначні фінансові можливості. Але й для самого позичальника такий кредит зовсім невигідний, тому що передбачає досить значні додаткові витрати.

Насамперед, слід знати, що відсоткова ставка при такому кредитуванні трохи вище, чим при класичній схемі, що за весь період користування кредитом складе значну суму переплати. Щоб зрозуміти різницю, знайдіть на сайті будь-якого банку калькулятор кредиту на квартиру, і здійсніть розрахунки. Можливо, вони стануть переконливим доказом нерентабельності подібного виду кредитування для клієнта.

При оформленні звичайної іпотеки як станового майна виступає куплене житло. Видаючи кредит на квартиру без початкового внеску, банк зажадає від Вас додаткового забезпечення, у ролі якого виступає ще один об'єкт нерухомості. Справа в тому, що, як правило, вартість застави повинна перевищувати суму кредиту, тому та квартира, для придбання якої Ви берете кредит, не може задовольнити “апетити” банку. А оформлення під заставу іншої квартири служить своєрідним авансовим платежем, але спричиняє додаткові витрати, у які входить:

- сплата держмита;

- проведення експертної оцінки майна й послуги нотаріуса;

- страхові виплати.

Якщо у Вас немає власної нерухомості, претендувати на одержання такого кредиту Ви не зможете. Крім того, банк ретельно перевірить Вашу платоспроможність, щоб упевнитися у Вашій можливості повернення грошей.

Як бачимо, відсутність початкового платежу не є перевагою, яка могла б привернути до таких кредитів велику кількість клієнтів банку.

Чому такий кредит невигідний банку?

Розглянувши недоліки іпотечного кредитування, що не вимагає сплати першого внеску, невигідність такої пропозиції для позичальників, може здатися, що банки повинні бути зацікавлені у видачі подібних кредитів. Насправді для банку кредитування без сплати первісної суми означає більші ризики, які не можуть покрити навіть завищені відсоткові ставки.

Що із себе представляє клієнт, який не має можливості зібрати суму для першого внеску? Це пояснюватися двома причинами:

- низька зарплата;

- нераціональне керування особистими фінансами.

І в тому, і в іншому випадку банки остерігаються видавати кредит готівкою на квартиру людям, які навряд чи зможуть вчасно і регулярно виплачувати великі щомісячні платежі протягом декількох років.

Для кого цікаві такі пропозиції?

Виникає цілком логічне запитання: якщо іпотека без сплати початкового внеску невигідна клієнтам і несе ризик одержання збитків для банку, чому ж все-таки така послуга існує?

Виявляється, деяким категоріям населення така пропозиція підходить як не можна краще. Наприклад, більша частина Вашого стану вкладена в цінні папери або інвестована в бізнеси-проекти. Виводити гроші для сплати початкового внеску означає позбутися частині прибутку, а виплачувати іпотеку частинами з одержуваних дивідендів набагато вигідніше.

Існує і ще один вигідний для позичальника варіант, що дозволяє без проблем виплачувати банку великі суми. Якщо Ви розраховуєте здавати придбану в кредит квартиру і зможете отримувати орендну плату, порівнянну із щомісячними виплатами, то відсутність необхідності платити первісний платіж виявиться для Вас набагато вигідніше стандартного кредитування.

Чи можна знайти альтернативу початковому внеску?

Якщо у Вас немає коштів на перший внесок по іпотеці, і Ви не є власником майна, яке можна надати банку під заставу, а придбати житло все-таки потрібно, існує ще одне прийнятне рішення. Спробуйте взяти звичайний споживчий кредит на суму, рівну початковому платежу. Звичайно, цей варіант теж припускає більші витрати по поверненню кредиту, і іпотеки, але серед численних банківських пропозицій можна вибрати оптимальні умови з мінімальним розміром відсоткової ставки.

Збираєтеся оформити іпотеку? Вам слід оцінити свої сили, зробити аналіз своїх доходів, оптимізувати витрати, розрахувати кредит на квартиру і знайти банк із самими щадними умовами. Навіть якщо потреба у власному житлі занадто велика, не варто ухвалювати такий відповідальне рішення спонтанно, без урахування своїх можливостей і оцінки фінансових перспектив.

Щоб дістати згоду банку на видачу кредиту, Ваш дохід повинен бути достатньо великим або мати тенденцію до зростання. Але навіть це не головне. Виплата іпотеки затягнеться на тривалий період часу, а виходить, Ви повинні вміти розпоряджатися отриманим доходом, мати навички фінансової грамотності і дисципліни, уміти протистояти спокусам, що нав'язують рекламою споживчих товарів. Ви ж прагнете не потрапити в боргову залежність і при цьому скоріше стати повноправним власником власного житла?

Одержання кредиту – складне завдання, але, приміром, мікрофінансова організація “КЛТ КРЕДИТ” допоможе вирішити Ваші фінансові проблеми в лічені хвилини. Онлайн-Кредитування –сучасний, зручний і вигідний інструмент одержання потрібної суми в потрібний час.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.2/5
От 73 голосов
3.2
5
1
73
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X