Іпотечне кредитування: чи є сенс в його відродженні?

Іпотечне кредитування: чи є сенс в його відродженні?

Весна 2017-го року ознаменувалась цікавою подією: комерційні фінустанови разом із забудовниками організували спільний проект — іпотечне кредитування. Будівельні організації уклали договори з банками про спільне партнерство, що надає їхнім клієнтам право отримати кредит на придбання житла з відсотковою ставкою до 7 річних.

Уже на початку літа цього ж року ПриватБанк заявив про своє прагнення допомагати розвиткові українського іпотечного кредитування разом із Державною іпотечною установою.

Дані маніпуляції фінансових організацій стали причиною виникнення чуток про те, що, можливо, невдовзі ціни на нерухомість зметнуться вгору. Тому було вирішено дізнатись, чи дійсно є причина для занепокоєння?

Гроші «роздають»?

Проблеми з кредитуванням житла виникли в Україні після «чудового» 2008 року, коли на всесвітньому ринку нерухомості появились серйозні проблеми з іпотечними кредитами. Далі стан речей погіршив обвал ринку валют. Тільки до 2013 року банківські установи змогли отямитись, однак сталася Революція, яка підняла вартість долара та кредитні ставки на немислимий раніше рівень.

Банки опинились у складній ситуації. Поголовне неповернення кредитів змусило змінити правила видачі позик; збільшився розмір першого внеску та до обґрунтування фінансової заможності клієнта стали висуватись серйозні вимоги. У 2016 році лише 5 відсотків від усього обсягу здійснених кредитних операцій з нерухомістю припало на іпотечний кредит.

На початку 2017 року стався рестарт іпотечного кредитування. Нацбанк України повідомив, що у першому кварталі цього року банками видана іпотека в загальній сумі на 178 млн гривень, що на вісімдесят відсотків більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Така активізація пов'язана швидше за все зі зниженням розмірів середніх відсоткових ставок. Для пересічного українця розмір ставки впав до 22 відсотків (2017 рік) проти 34 відсотків (2016 рік). Хоча навіть при такому зниженні ставок покупка житла в кредит не має сенсу — сплачувані кредитні відсотки значно перевищать тіло кредиту.

Але будфірми внесли пропозицію про часткове відшкодування банкам кредитних ставок зі свого боку, і тепер їхні клієнти отримали можливість купувати квартири в кредит за пониженими ставками.

Два банки (Кристалбанк та Укргазбанк) пропонують такі види кредитів людям, які купляють квартири у Київміськбуду під 5 та 7,5 відсотка річних в перший рік. Причому ставка в таких випадках підвищується в залежності від тривалості кредитування.

Укргазбанк видає п'ятивідсоткові кредити клієнтам «Інтергал-Буду». Розмір першого внеску (як і в Київміськбуді) дорівнює тридцяти відсоткам від вартості житла. До того ж клієнтам доведеться внести додаткові суми у вигляді комісійних внесків. Але, незважаючи на суттєвість переплати, даний вид кредитування залишається більш привабливим для громадян, які потребують нового житла, аніж звичайні банківські кредити.

Керівник наглядової ради «MA Group» Я. Чапко вважає, що активізація будкомпаній — необхідність. «У даний час на ринку житла пропозиція перевищує попит в рази, причому на обох ринках: первинному та вторинному. Для більшості людей ціни на квартири — захмарні», — розповідає експерт.

За словами Чапко, навіть той факт, що забудовники дають можливість оплатити перший внесок в розстрочку та знижують його до десяти-тридцяти відсотків, сильного впливу на ситуацію не має. При першому внеску 30% за житло по ціні в районі восьмисот тисяч гривень щомісячна сума до виплати (з урахуванням відсотків) складе близько 20 000 грн, що для звичайної української сім'ї доволі дорого.

Прогнози на ціни

За таких обставин іпотечний кредит міг би вплинути на попит. Він сприяв би пролонгації терміну кредитування на п'ять-десять років та знизив би щомісячні платежі. Крім того, саме цей вид кредиту став би причиною зростання цін на українську нерухомість, чого так побоюються співвітчизники. Але щоб така ситуація стала реальністю, обсяг придбаного іпотечного житла повинен становити близько тридцяти відсотків від загального обсягу всіх кредитних угод. Реальний стан справ показує, що до кінця поточного року кількість таких придбань в кращому випадку буде складати 15 відсотків.

На порядку денному залишається питання й щодо ставок за кредитом. «Щоб зробити іпотечний кредит масовим, його ставки в гривні повинні бути меншими, ніж п'ятнадцять відсотків, навіть на довгий період, що наразі неможливо», — каже Я. Чапко.

Спільні програми з плином часу можуть виявитись для забудовників абсолютно неефективними, адже пільгові ставки для своїх покупців вони повинні забезпечувати за свій рахунок.

«Активізація іпотеки носить скоріше поверхневий характер. Сьогодні про спільну програму заявило чимало банків, але беруть участь в ній лише окремі організації. Багато клієнтів не відповідають вимогам, які встановили банки. Ніхто не хоче ризикувати грошима», — заявила комерційний директор РК RiverStone А. Деревлєва. До того ж, як вона стверджує, клієнтам не подобається «плаваюча» ставка — її необхідно зробити фіксованою хоча б на декілька років.

Наприкінці можна відзначити: практично всі контрагенти ринку нерухомості вважають, що найближчого зростання цін на житло не буде. «У цілому вони залишаться на тому ж рівні. Забудовники можуть підвищити вартість максимум на десять відсотків. Інші ж будуть раді, якщо попит на їхнє житло зрушиться з «мертвої» точки», — висловився про спільні програми кредитування керівник девелоперської компанії «Greenol» О. Приходько.

Бракує грошей на щомісячний внесок за квартиру? Тоді Вам допоможе «КЛТ КРЕДИТ» — мікрофінансова організація, з якою придбання власного житла стане реальністю! Без довідок та поручителів, без виснажливих очікувань Ви станете володарем відсутньої суми, оформивши заявку на мікропозику на сайті «КЛТ КРЕДИТ». Купівля квартири за допомогою «КЛТ КРЕДИТ» — легше не буває!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
03.11.2017
Експрес-гроші: особливості та переваги
21.03.2018
Кредит в 10000 грн: швидкі гроші на карту
04.01.2018
Чи можна кредит погасити іншим кредитом?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X