Інтернет сприяє поширенню контрафактної продукції

Інтернет сприяє поширенню контрафактної продукції

Інтернет сприяє поширенню контрафактної продукціїМожливості Інтернету дозволяють замовляти будь-які товари, в тому числі з багатьох зарубіжних країн, не особливо замислюючись на рахунок їх походження. Але замовляючи дешеві підробки відомих компаній, українські споживачі можуть не дочекатися вже оплаченого товару. Незабаром митники отримають право вилучати і знищувати усі товари, які не матимуть доведеного походження і порушують права інтелектуальної власності. У Митний кодекс уже до кінця цього року будуть внесені відповідні зміни.

У зв'язку зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС Україна мала три роки на приведення митного законодавства у відповідність з європейськими нормами і вимогами. Якраз в кінці цього року закінчується даний термін, тому шанси на своєчасне прийняття поправок досить великі, хоча на даний момент законопроект все ще перебуває на обговоренні в комітетах Верховної Ради.

Контрафактна продукція все частіше потрапляє в руки споживача за допомогою замовлення через Інтернет-магазини. Легкість пошуку, оплати і замовлення різноманітних товарів прямо з власного будинку приваблює все більше споживачів, обсяг онлайн-торгівлі збільшується з кожним днем. Таке зростання кількості покупок в Інтернеті викликає стурбованість у багатьох вітчизняних і зарубіжних експертів, а тому боротьба з торгівлею підробленими виробами повинна особливо загостритися саме в цьому напрямку.

Митниця не справляється з великою кількістю вантажів

Не можна казати, що Україна відстає в плані впровадження міжнародного законодавства щодо захисту інтелектуальної власності. Уже кілька років митниця веде облік таких об'єктів. До реєстру вносяться товарні знаки, промислові зразки та інші об'єкти авторського права. При перетині кордону товари, що викликають обґрунтовані підозри в порушенні прав власників торгової марки, затримуються митниками. Також нашим законодавством передбачені процедури досудового врегулювання і знищення контрафактних виробів.

Але всі ці заходи вкрай рідко закінчуються судовими розглядами. Так, за відомостями митної служби України, з майже 3 тисяч випадків провезення контрафактного товару за перший квартал 2017 року було відкрито всього 5 справ, наслідком чого стало оформлення адміністративних протоколів на суму близько мільйона гривень. Такі незначні суми пов'язані зі складністю оцінки контрафакту — вартість підробок невелика, а процедура оцінки ціни оригінальної продукції досі не розроблена.

Поки митники не в змозі перевіряти дрібні партії товару, на сьогоднішній день багато часу витрачається на боротьбу з недосконалістю видачі патентів. Сьогодні є можливість отримати патент на звичайнісінькі споживчі товари, починаючи від зубочисток і закінчуючи медичними рукавичками, реєструючи їх на відомі бренди. Отримання патенту дає право здійснювати зовнішньоекономічні операції, хоча насправді ці товари є тим же контрафактом. Але скасувати дію патенту можна тільки через суд, що дає можливість багатьом фірмам безкарно порушувати закони про захист авторських прав.

Крім того, існує і такий парадоксальний факт: якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності не внесений до списку імпортерів будь-якої торгової марки, то його торговельні операції з цією продукцією є порушенням, навіть при наявності всіх необхідних документів, які доводять їх легальне походження.

При затриманні такого товару правовласник ставиться до відома про спробу провезення, і протягом 10 днів він повинен проінформувати митну службу про своє рішення: заборонити ввезення продукції, передати справу в суд або почати процедуру знищення. Якщо прийшло підтвердження, що порушень інтелектуальної власності не виявлено, товар проходить подальше митне оформлення.

Дрібний бізнес з Китаєм залишиться в минулому

Інтернет-торгівля з Китаєм розвивається, разом з цим зростає і кількість контрафактних виробів, що потрапляють на територію України. Як правило, це дрібні партії товару сумнівної якості. Саме на боротьбу з ними і спрямовані нові правила митного оформлення.

Тепер замовляти продукцію можна тільки у офіційних імпортерів, в іншому випадку митниця має право не інформувати власника торгової марки, а відразу переходити до процедури знищення.

Реально це буде виглядати приблизно так. Невеликі міжнародні поштові відправлення вагою до 2 кг будуть проходити митний огляд нарівні з великими оптовими партіями. При виявленні контрафакту митні служби будуть зобов'язані довести до відома декларанта про знищення товару. Протягом 10 днів покупець повинен письмово погодитися з цим рішенням або відмовитися. У разі згоди товар знищується, а при відмові відбувається наступне. Інформація про контрафакт надходить правовласнику, який має право передати справу до суду, а в якості забезпечення позову призупинити оформлення даної продукції.

Якщо ж правовласник не має наміру починати судове переслідування, посилка відправиться до свого одержувача, при умові, що не буде виявлено інших порушень митних правил. Тоді вже покупець має право вимагати відшкодування збитків, пов'язаних із затримкою товару, від власника торгової марки.

Працівники митниці переконані, що ці нововведення допоможуть поставити перепону неякісній продукції і забезпечать повний і надійний захист авторських прав та інтелектуальної власності.

Не знаєте, де взяти гроші в разі форс-мажорних обставин? Часто потреба в грошах викликана необхідністю термінового лікування, проведення ремонту поламаної побутової техніки або затримкою зарплати. Де ж отримати гроші, не обтяжуючи проханнями родичів, сусідів і товаришів по службі? «КЛТ КРЕДИТ» видає кредити онлайн за першою вимогою наших клієнтів. На банківську карту або готівкою, на тиждень або на місяць, невелику суму або значні фінансові кошти — в нашій компанії враховують усі потреби клієнта й надають термінову допомогу всім нужденним.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X