Імпортний одяг і взуття вже не по кишені киянам

Імпортний одяг і взуття вже не по кишені киянам

Сергій Костецький, співробітник відомої консалтингової фірми SV Development, заявляє, що плата за оренду приміщення і комунальні послуги, яка постійно зростає, провокує в столиці масове закриття бутиків.

Чому так дорого?

Через збільшення в цьому році тарифів на «комуналку» власники приміщень переклали всі витрати на своїх орендарів, істотно підвищивши вартість щомісячної орендної плати. На жаль, ці суми виявилися непосильними для багатьох магазинів. Костецький відзначає нераціональну політику власників нерухомості, які вперто не хочуть помічати, що попит на їх пропозицію стрімко падає. Вони стабільно підвищують ціни і шокують орендарів новими фінансовими запитами.

Куди мігрують бутики?

Навіть найбільшим торговим центрам довелося зазнати серйозних збитків і пережити закриття своїх модних бутиків. У число таких центрів входить і знаменитий ЦУМ. Адміністратори магазинів торгового центру нарікають, що змушені працювати на грані своєї рентабельності. Відвідувачів стає все менше, а число робочого персоналу скоро перевищить кількість відвідувачів. В центрі столиці з цієї причини можуть закритися понад десятка магазинів. Антон Гливинський, представник «ЕСТА Холдинг», заявляє, що сьогоднішній стан ринку дійсно залишає бажати кращого, але скаржитися на масову міграцію орендарів не доводиться.

Слід зауважити, що багато магазинів не позбавляються виключно своїх приміщень, а повністю зупиняють торгівлю. Це відбувається через невисокий прибуток, який останнім часом стабільно падає в столичних бутиках. Яскравим прикладом цього є минулорічне закриття двох великих торгових точок на Хрещатику: бутиків від відомого британського виробника Marks & Spencer і його конкурента – американської зірки Gap.

Деякі магазини перебираються з центральних районів столиці на її околиці в надії на відновлення прибутку. Костецький відмічає, що незабаром ця ситуація призведе до серйозних наслідків. До столиці перестануть надходити нові бренди одягу, так як постачальники усвідомлюють, що особливої рентабельності від продажу в Києві не буде. Для такого висновку достатньо прикладу недавно відкритої Lavina Mall, в якій все ще пустує безліч квадратних метрів. Основна кількість рітейлерів відправляється в Білорусь. В цій державі, як показує практика, створені більш сприятливі умови для торгівлі, ніж в Україні.

Ствердження Костецького спростовується Сергієм Заїкою, директором по розкрутці бізнесу UTG і за сумісництвом брокером Lavina Mall. Спеціаліст пояснює порожні приміщення ТРЦ «не сезоном». Багато брендів розуміють, що вони не отримають вигоди від продажів, помістивши на свої вітрини під кінець зими колекції теплих речей. Бутіки вирішили витримати незначну паузу і заїхати в приміщення вже зараз. Заїка стверджує, що на даний момент в ТРЦ залишилося зовсім небагато вільних місць – їх кількість не перевищує 15% від загальної площі.

Прогнозується зростання цін на модні бренди

Бутіки не збираються знижувати свої ціни навіть при нинішньому падінні попиту на імпортні речі і низьку платоспроможність жителів столиці. Асоціація постачальників торговельних мереж в особі свого голови Олексія Дорошенко називає причину банкрутства багатьох магазинів. Всьому виною, за його словами, несприйняття покупців підвищень вартості імпортних товарів. Але знизити ціни магазини не можуть, адже достатніх обсягів продажів для цього немає. Ціни на одяг будуть тільки рости, і головна причина цього – підвищення вартості комунальних послуг. За словами Дорошенко, столичні бутики вже сьогодні змушують своїх покупців оплачувати націнку магазину в розмірі 200%!

ТЦ не дозволяють їздити на ліфтах

Власники ТЦ намагаються заощадити на комуналці. Яскравий приклад цього: один з ТРЦ Шевченківського району міста Києва вирішив заощадити на електриці і знеструмити розетки одного з фуд-кортів. Це викликало справжнє обурення у відвідувачів, адже тепер тут не можна підзарядити ні ноутбук, ні телефон.

В іншому великому і дорогому ТРЦ адміністрація підійшла до питання економії з особливим «креативом» та заборонила співробітникам центру користуватися ліфтами. Цей факт став відомий після того, як один з працівників ТРЦ дав своє інтерв'ю. Він розповідає про сувору вказівку, яка надійшла від адміністрації – не користуватися ліфтами. В іншому випадку працівників, незгодних з таким правилом, погрожують звільняти. На даний момент подібних інцидентів поки що не було. Тих, хто порушив правило, просять писати пояснювальну записку.

Немає грошей на нову одежину? Зверніться по допомогу в компанію «КЛТ КРЕДИТ». Отримайте кредит вже сьогодні! Для оформлення угоди досить зайти на сайт компанії і приділити кілька хвилин свого часу заповненню заявки.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
09.10.2017
Новий рівень підтримки середнього класу в Україні: відновлюємо втрачене
28.12.2016
Як отримати гроші, коли в них виникла термінова необхідність
17.03.2017
Газові платіжки будуть розраховуватися за новими правилами
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X