Хто портить телекомунікаційні мережі українських Інтернет-провайдерів?

Хто портить телекомунікаційні мережі українських Інтернет-провайдерів?

Леонід Ошеров, голова Ради операторів зв'язку «Телас», заявляє, що в 2016-му році численні крадіжки привели асоціацію до серйозних збитків (близько 400 мільйонів гривень).

Чому грабіжники не бояться закону

Інтернет-компанії нарікають: за день їм доводиться реєструвати від 10-ти до 15-ти випадків крадіжок Інтернет-обладнання. Роман Хіміч, консультант телеком-компаній, вважає, що настільки часті крадіжки спровоковані зовсім не агресивними вандалами і хуліганами. Він упевнений: телекомунікаційне обладнання знищується навмисно.

Українцями рухає бажання легкого заробітку. Вони займаються мародерством — крадуть важкі металеві кабелі та перепродують їх скупникам брухту за чималі гроші. Разом з тим окрім вандалів до шкідливих дій приступають і організації, які не гребують нанесенням економічних збитків конкуруючим компаніям.

Генеральний директор організації «Фрінет» Віктор Фролов підкреслює величезні суми збитків, які потерпають Інтернет-компанії. Щодня в Україні крадуть обладнання загальною вартістю в десятки тисяч гривень. «Фрінет» зафіксувала 21 випадок крадіжок протягом усього лише 2-х місяців. Збитки компанії від цих крадіжок склали понад 500 000 одиниць національної валюти.

Представник ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов приводить власні підрахунки з цього приводу. За 2016 рік компанія «Укртелеком» задекларувала до 19-ти тисяч випадків крадіжок і псування устаткування. Розкрадання призводять до серйозних неполадок в мережі — перебої з Інтернетом довелося відчути на собі приблизно одному мільйону абонентів. На жаль, і на даний момент не всім користувачам вдалося відновити колишню якість мережі.

Михайло розповідає: головна складність ремонту пошкоджених вандалами мереж полягає в безперервній діяльності злочинців. Більшість злодіїв добре відомі компанії. Ці особи вже неодноразово затримувалися правоохоронцями, деякі навіть по 3-4 рази. Українські правоохоронці таким порушникам приписують всього лише штраф. А ця міра покарання недостатньо сильно лякає сучасних злодіїв. Шуранов підкреслює: порушники заслуговують більш істотного покарання.

Оператору доводиться виділяти додаткові гроші на покупку нового обладнання, витрачати дорогоцінний час на його установку. При цьому все більше абонентів змушені довго залишатися без доступу до Інтернету, про що додає Олександр Федієнко, голова Інтернет Асоціації України.

Тарифи на Інтернет-послуги піднімуться?

Українці, втрачаючи можливість мати доступ в Інтернет, відразу ж нарікають на неякісну роботу провайдера, навіть не підозрюючи про справжні причини неполадок. Більшість абонентів не поспішають повідомляти оператору про проблему і просто чекають відновлення мережі, повністю бездіючи. Нарахування абонентської плати в цей момент проводиться в повному обсязі. Користувачеві необхідно своєчасно зареєструвати у оператора відсутність з'єднання, щоб абонплата за ці дні перестала нараховуватися.

Багато українців не чекають вирішення проблеми і втрачають інтерес до свого провайдера. Вони шукають більш надійного оператора і йдуть до конкурентів. Частково вирішити проблему з крадіжками операторам допомагають ЖЕКи і ОСББ. Ці служби ставлять додатковий захист на приміщення з телекомунікаційним обладнанням.

Оператори скаржаться на збитки, але заспокоюють своїх користувачів: на тарифах крадіжки не позначаться. В основному всі умови компенсацій з боку провайдера для абонентів розписуються в договорах. Якщо Інтернет-з'єднання не вдається відновити на тривалому проміжку часу, оператори надають своїм користувачам більший обсяг послуг або перераховують оплату за дні відсутності з'єднання, про що заявляє Тетяна Попова, експерт по телекомунікаційним зв'язкам.

Консультант телеком-компаній Роман Хіміч допускає, що зовсім скоро компаніям все ж таки доведеться підвищувати вартість своїх послуг, щоб хоч якось справлятися зі збитками від постійних крадіжок. Він додає, що на даний момент ці витрати не перевищують допустимої межі. Але, на жаль, ситуація погіршується, і незабаром збитки можуть істотно зрости.

Деяким операторам через псування устаткування і крадіжки приходиться навіть повністю згортати свій бізнес, не справляючись з фінансовими збитками. У столиці та Дніпрі «Київстар» збирається частково відмовитися від використання мідних кабелів. Замість цінних для злодіїв мідних проводів оператор збирається використовувати оптичні.

Злодюжки будуть покарані

Експерти вважають, що боротися зі злодюжками слід шляхом змін в українському законодавстві. Крім цього, всі приватні особи, які займаються скупкою металу, повинні повністю відмовитися від прийому певних видів мідних кабелів, а їх діяльність повинна чітко регулюватися законом. Законопроект з відповідними нормами вже підготовлений фахівцями. У найближчий час цей документ повинні зареєструвати в Парламенті.

Олександр Данченко, голова комітету з питань інформатизації та зв'язку, в новому законопроекті звертає особливу увагу на окрему статтю, згідно з якою за псування ліній зв'язку українець може отримати від 1–2 років тюремного ув'язнення. Голова заявив, що збирається зареєструвати описані зміни в Кримінальному кодексі найближчим часом.

Вигідна пропозиція від компанії «КЛТ КРЕДИТ»! Оформляйте кредит на сайті компанії і отримуйте миттєве зарахування коштів на свою картку. Щоб скористатися послугою, Вам потрібно ввести мінімальний обсяг особистих даних і витратити кілька хвилин вільного часу.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
15.12.2019
Чому не дають кредит у банку: причини відмови і що робити в такій ситуації?
21.03.2017
Полювання за неоформленими працівниками набирає нових обертів
10.05.2017
Жителям України варто підготуватись до підвищення цін на електроенергію
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X