Хто може розраховувати на підвищення пенсійних виплат в Україні?

Хто може розраховувати на підвищення пенсійних виплат в Україні?

Головною особливістю нової пенсійної реформи стане те, що розмір середнього заробітного окладу, який враховується при всіх розрахунках та обчисленнях, збільшиться в три рази. Варто згадати й про коефіцієнт оцінювання стажу, який буде зменшений.

Якщо ж вірити думці експертів, то сучасні пенсіонери отримають надбавку до своєї пенсії вже восени. А ось ті, хто ще працює, після прийняття законопроекту про перерахунок пенсій отримуватимуть менше.

У разі якщо в другому читанні все ж таки приймуть новий законопроект, більшість українців вже в жовтні зможуть отримати збільшену пенсію. І таких пенсіонерів налічується вже понад 5,9 мільйона. Згідно зі статистикою, майже мільйон громадян України, які перебувають на законному відпочинку, отримають надбавку в розмірі 1 000 гривень. А ось більша частина вітчизняних пенсіонерів може очікувати на збільшення пенсії від п'ятисот до однієї тисячі гривень.

У Міністерстві розповіли, що значного збільшення виплат варто очікувати тим, хто вже на пенсії з 2007 року; має стаж роботи, який, в свою чергу, перевищує 30 років; мав досить суттєвий заробіток на колишньому місці роботи (який вище в декілька разів від середнього показника по країні).

В процесі пенсійного розрахунку середню українську зарплату за 3 попередні роки перемножують на співвідношення середнього показника окладу до власного. І ту цифру, яка була отримана під час подібних розрахунків, множать на 1,35%, а також на стаж роботи. Але після того, як реформа буде прийнята, дана формула трохи видозміниться й буде виглядати наступним чином: для розрахунків буде використовуватися 1% замість 1,35%. Втім, показник, що використовувався при розрахунку середньої зарплати, вже застарів, і на сьогоднішній день буде використовуватися новий, тобто актуальний.

Українські пенсії будуть індексуватися виходячи з мінімального показника. Більш наочно та зрозуміліше — на прикладі. Отже, візьмемо мінімалку (1000 гривень), та соцстандарти, які будуть індексовані на 10%. Це означає, що й тим, у кого виплати становлять 2000 гривень, й тим, у кого 1000 гривень, буде додано по 100 гривень. У підсумку завдяки таким реформам та індексаціям «прірва» між минималками та великими пенсіями буде помітно скорочуватись.

Для наочності наведемо такий приклад: візьмемо громадянина України, який має стаж роботи понад 40 років, і раніше у нього була заробітна плата, яка в два рази перевищувала середню. У 2007 році він отримував пенсію, що дорівнювала 1 293 гривням. Подібні виплати триразово перекривали мінімалки. На сьогоднішній день ця людина може розраховувати на виплати, які складуть 2135 гривень, а це, в свою чергу, лише в 1,6 раз більше мінімальних. Можна зробити висновок, що ця пенсія за десять років впала в ціні практично в 2 рази.

Які пенсіонери зможуть розраховувати на надбавку в 1 000 гривень?

Надбавку до пенсії понад п'ятсот гривень може здобути пенсіонер, який відпрацював більше 40 років, той, хто мав оклад значно вищий, ніж середня плата по всій державі, та той, хто вийшов на пенсію до настання 2007-го року. Якщо до прийняття нового законодавства такий пенсіонер отримує близько 2780 гривень, то після розгляду та прийняття законодавства його пенсійні виплати можуть збільшитися до 4500 гривень та навіть вище. Але справедливості заради варто відзначити, що заробітна плата перевищує середню в два рази тільки у програмістів, менеджерів середньої та старшої ланки, а також у працівників авіаційного господарства. Саме тому подібні пенсії будуть далеко не у всіх українців.

Але залишається ще досить багато пенсіонерів, які не одержують зовсім ніякої надбавки. До таких можна віднести тих, які вийшли на заслужений відпочинок з 2014 по 2017 рік. Зарплатна база у них залишилася практично колишньою, а якщо її перерахувати за новими правилами, то страхова частина може вийти ще й нижчою, аніж на сьогоднішній день. Звичайно ж, ніхто пенсійні виплати зменшувати не буде, проте й ніяких надбавок в подібних випадках теж не передбачається. Та й перегляд мінімалки їх також не торкнеться, адже вона у них значно вища, ніж прожитковий мінімум.

Що чекає українську пенсійну систему?

У майбутньому Кабмін планує створити накопичувальний рівень, який стане обов'язковим. Даний законодавчий проект свідчить, що достатньо трьох рівнів: накопичувального обов'язкового, солідарного, добровільно накопичувального.

До останнього можна віднести пенсійні фонди, які працюють на приватній основі. До них приєдналося 800 000 громадян. На сьогоднішній день в державі налічується 26 мільйонів жителів, які мають потенційну можливість відкладати на пенсію.

Галина Третьякова, яка є чинним експертом з даної теми, переконана, що виключно солідарний рівень не зможе забезпечити громадянам гідну пенсію. І тому пустити в дію накопичувальний рівень — єдиний варіант і спосіб забезпечити собі старість.

У цій ситуації українцям, які працюють, необхідно буде перераховувати на виплати іншим пенсіонерам 22% від власної пенсії, і віддавати на власні накопичення додатковий відсоток. Коштами, які накопичаться за все життя, можна буде користуватися виключно після досягнення певного віку. Завдяки подібному законодавству українці отримуватимуть одночасно дві пенсії — солідарну та накопичену.

Представники Міністерства соцполітики заявили, що втілити подібне законодавство в життя можна буде тільки після повного погашення дефіциту ПФ. Необхідно відзначити, що в попередньому році цей дефіцит становив цілих 145 000 000 000 гривень. Але в поточному році, слідуючи аналітиці фонду та його бюджету, ця нестача буде знижена й досягне 141 мільярда.

Відчуваєте брак в особистих коштах? Тоді «КЛТ КРЕДИТ» Вам допоможе. На головній сторінці нашої компанії Ви довідаєтесь про всі умови співпраці. Ми зацікавлені в тому, щоб воно було взаємовигідним та довгостроковим.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
01.12.2016
Швидкі гроші всім бажаючим: позики онлайн без відмови
19.05.2019
Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся
03.02.2020
Розмір відсоткової ставки - при оформленні кредиту
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X