Історія мікрокредитування

Історія мікрокредитування

Сьогодні, ми звикли до різноманітності кредитних напрямків, починаючи від іпотечних, закінчуючи короткостроковими позиками до зарплати. У тому числі, вражають своєю різноманітністю і види фінансових організацій, що надають такі послуги.

Тому дистанційні онлайн кредити вже ні для кого не новина, а навпаки, клієнти активно розвивають і користуються мікропозиками все частіше. Але при цьому, мало хто знає, завдяки чому виникли подібні організації, і якою була історія перших мікрокредитів.

Мікрокредитне «батьківство»

Позики до зарплати - це альтернативна форма звичних для всіх банківських кредитів. Така боргова форма була створена з метою підняття фінансового становища незахищених верств населення, оскільки, для великих банків така аудиторія вважалася ненадійною з точки зору їх платоспроможності. У зв'язку з відсутністю фінансової підтримки, малозабезпечені були позбавлені можливості покращувати свій рівень життя.

Це і стало причиною виникнення основної мотивації у боротьбі з бідністю. Засновником мікрокредитування став професор економіки і підприємець  - Мухаммад Юнус, який у 2006 році отримав Нобелівську Премію Миру за створене ним рішення у даному питанні.

Експеримент, який дійсно вдався

Ідею ​​Юнуса супроводжувала вже давно нагальна проблема бідності. Вчений вважав, що такі верстви населення мають достатню кількість перспектив, ідей і можливостей, але не можуть їх реалізувати через недостатню кількість матеріальної бази.

Таким чином, голод 1974 року в Бангладеш став останньою краплею, і поставив крапку, яка розмежувала роздуми та активні дії, спрямовані на вирішення проблеми.

Підприємець створив фінансову організацію під назвою Grameed Bank, що в перекладі означає «Банк сіл». Дана інституція, на перших порах своєї роботи, функціонувала виключно у тестовому режимі, адже важливо було розуміти, виходячи з практики: чи будуть користуватися попитом послуги мікрокредитування.

Але дуже швидко, теорія отримала своє підтвердження, і вже в 1976 році зі своїх особистих коштів, Юнус видав перший кредит у розмірі 27 доларів жінкам, які займалися виготовленням меблів з бамбука. Раніше, підприємниці не мали великого успіху в своєму бізнесі, адже чистими їх заробіток становив близько 2-х центів, яких навіть за мірками 20-го століття ні на що не вистачало.

З тих пір, основною цільовою аудиторією Grameed Bank були жінки. Адже на думку його засновника, на відміну від чоловіків, слабка стать більш раціонально використовує кошти з метою добробуту та розвитку власних сімей. Цікавий факт: на сьогоднішній день, співвідношення власництва акцій даного банку на 94% належить місцевим жителям, переважно жінкам. Решта, у розмірі 6% -  належить державі.

Своя незалежність

Фінансова структура виправдала свої надії в тестовому режимі, тому вже в 1983 році Grameed Bank отримав статус незалежного банку.

Далі, Юмус почав активні дії для розвитку свого бізнесу. Одним з нововведень стала система групової відповідальності. Технологія такої роботи полягала в наступному: мікрокредити видавалися не одному позичальнику, а цілій групі, що складалася з 5-ти чоловік. Кожен з них був поручителем один одного. Якщо клієнт вчасно не розраховувався з боргами - інші учасники позбавлялися права на отримання грошей у кредит.

Можливо, Вам буде корисна стаття «ТОП-5 завдань, які вирішує мікрокредит».

Також,для збільшення клієнтської аудиторії - зовсім малозабезпеченим людям кредит видавався безвідсотково та з невеликими термінами.

Така система дуже добре вплинула на статистику повернення, оскільки, вона становила 98,5%, що було досить ефективним показником. Винятками були лише форс-мажорні обставини, наприклад такі як: повінь через частоту мусонів у регіоні, або бойкот, організований у зв'язку з тим, що мікрокредитування збільшувало значимість жінок у мусульманському соціумі.

Вищезазначені фактори вплинули на те, що банк двічі перебував на стадії закриття, але на щастя, керівництву вдалося впоратися з неприємностями. Тому на сьогоднішній день, компанія зуміла допомогти 50 млн. позичальникам, і видала кредитів на суму понад  5 мільярдів доларів. Зараз, банк має більше 2 тис. відділень з 17 тисячами працівниками.

Свій успіх Юнус все також планує розділити з бідними верствами населення, і витратити отримані від Нобелівської Премії кошти на новий бізнес з виробництва дешевої висококалорійної їжі для малозабезпечених. До речі, вже зараз, Grameed Bank має ряд компаній, які працюють під його заступництвом. Сюди входять: ткацька фабрика, а також, телефонна та енергетична компанії.

 

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X