Гроші під розписку

Гроші під розписку

З фінансовими труднощами може зіткнутися будь-яка людина, на будь-якому етапі свого життя. Незалежно від віку, соціального статусу, сімейного стану - проблема виникає, як правило, несподівано, і вимагає негайного вирішення. Знайти гроші в борг у стислі терміни досить важко. Можна розраховувати на отримання кредиту в банку, але терміни оформлення, умови і вимоги до позичальників часто ще на початковому етапі оформлення документів змушують добре подумати, перш ніж покласти на себе такі зобов'язання. Наявність поганої кредитної історії - ще один момент, який не дозволить оформити банківський кредит. Другий варіант в пошуку грошей – позика в мікрофінансової організації. Його можна розглядати в тому випадку, якщо потрібна невелика сума і на нетривалий термін.

Як бути, якщо потрібна велика сума, і порівняно на великий термін? Друзі в даній ситуації, швидше за все, допомогти не зможуть, оскільки кожен розраховує на свої можливості і планує свій бюджет. Одним з варіантів вирішення стане звернення до приватних осіб, які надають фінансову допомогу, але при цьому потрібна розписка про борг.

Хто такі приватні інвестори?

Нерідко у фінансовій сфері говорять про приватних інвесторів. Хто вони? Як правило, приватний інвестор - це фізична особа, яка має певний капітал. Він пропонує гроші в борг під відсотки, і при цьому оформляється розписка позики грошей. Інвестор заробляє на відсотках, які оплачують йому позичальники. Така послуга популярна в Україні вже дуже давно. Вона, як і будь-який інший вид кредитного фінансування, має свої позитивні і негативні сторони.

Пропозицій про послуги приватних інвесторів сьогодні дуже багато. Вони рекламують себе на сайтах оголошень, а також на тематичних форумах. Кожен з них пропонує свої умови співпраці і висуває до позичальника певні вимоги, щоб убезпечити себе і мінімізувати ризики, пов'язані з несплатою боргу. Але є умова, яку висуває кожен приватний інвестор - це розписка про позику грошей в Україні.

Як отримати гроші в борг під розписку?

З огляду на часті випадки шахрайства і невиплати боргу позичальниками, приватні особи, які пропонують отримання грошей в борг, уважно вибирають тих, кому дати гроші. Але і позичальникам також варто бути максимально обережними і передбачливими. Ідеальним варіантом буде звернутися до приватного інвестора через знайомих або за рекомендаціями друзів. Так ви будете знати, що ця людина надійна, і з ним можна співпрацювати.

Ті, хто готовий ризикувати і надати розписку про отримання грошей в борг в Україні від незнайомої особи, часто знаходять пропозиції на дошках оголошень в інтернеті. У тому випадку, якщо призначена перша зустріч з кредитором, позичальникові рекомендується:

 • Йти з товаришем, родичем або другом.
 • Обговорити всі деталі позики - умови, суму, термін, відсотки, спосіб отримання і повернення грошей.
 • Вирішити питання з приводу можливих прострочень.
 • Обговорити, яким чином буде завірена розписка позики - нотаріально або в приватному порядку.
 • Упевнитися в наявності грошей у приватного інвестора перед підписанням документів. Це пов'язано з частими ситуаціями шахрайського характеру.
 • Дізнатися, як можна більше інформації про інвестора.

Адже в разі виникнення конфліктної ситуації і при необхідності звернення до правоохоронних органів, позичальник або позикодавець зможе надати більше інформації, яка допоможе вирішити проблему.

На яких умовах видаються гроші під розписку?

Перед тим як правильно оформити розписку про позику грошей у приватної особи, важливо заздалегідь обговорити всі умови співпраці. Перш за все, це стосується доказів і гарантій з боку позичальника. Як правило, в більшості випадків крім розписки в отриманні грошей за договором позики, потрібно надати заставне майно, вартість якого покриє всі втрати в разі невиплати коштів. Заставним майном часто виступає:

 • рухоме майно;
 • нерухомість;
 • коштовності;
 • цінні папери і документи.

Також від позичальника і від приватного інвестора потрібно буде надати достовірну інформацію про себе, включаючи паспортні дані, а також іншу інформацію, яка фіксується в розписці на гроші під відсотки.

Варто враховувати, що процентні ставки по таких позиках значно перевищують ті, що пропонуються в банках і мікрофінансових організаціях.

Чим приваблюють позики під розписку?

Незважаючи на достатній розвиток кредитної галузі, і велика кількість пропозицій від банків і МФО, багато хто все ж вважають за краще брати гроші в борг по розписці. У чому особливість і переваги такого співробітництва? Спробуємо розібратися:

 • Мінімальний пакет документів. Позичальник надає тільки паспортні дані, і оформляється розписка на гроші в борг.
 • Позичальник може просити будь-яку суму, на будь-який термін.
 • Кредитна історія та наявність працевлаштування приватних інвесторів не цікавлять. Їм важлива застава, яка стане гарантією повернення грошей.
 • Оформлення розписки можливо, як з нотаріальним посвідченням, так і без нього. За умови правильного складання документ має однакову законну силу.

Це та інші критерії найчастіше стають вирішальними при виборі джерела кредитування в важких ситуаціях, в яких опинилася людина. Погодьтеся, простіше знайти такого інвестора, підписати розписку і отримати гроші готівкою. Так економиться час і сили.

Що таке розписка на гроші в борг?

Перед тим як брати в борг гроші у сторонньої особи, важливо оформити розписку. Приклад розписки позики сьогодні нескладно знайти в інтернеті або у нотаріуса, і внести свої дані і прописати умови, погоджені з приватним кредитором. Всі ваші слова, рішення і умови, які були обговорені з приватною особою, що дає гроші, повинні бути викладені на папері. Цей документ надалі допоможе захистити інтереси кожної зі сторін у разі судового розгляду або інших форс-мажорних ситуацій.

Про те, як скласти розписку про позику грошей, ми розповімо пізніше. Зараз давайте обговоримо, що ж являє собою розписка для позики грошей? Визначення такої розписки передбачено в законах України, і звучить воно приблизно так: розписка є документальне підтвердження передачі позикодавцем і отримання позичальником певної суми грошей. Тобто, розписку можна вважати підтвердженням підписання договору про позику. Звичайно, назвати розписку договором не вийде, через велику кількість відмінностей в тексті і принципі складання, але вона є підтвердженням того, що такий договір був укладений.

Як писати розписку про позику грошей?

Правильна розписка про позику грошей - гарантія безпеки як позикодавця, так і позичальника, а значить, вона повинна бути складена і оформлена належним чином. Існує ряд критеріїв, висунутих до цього документа. А саме:

 • Розписка повинна бути написана власноручно позичальником, без використання друкарської техніки і шрифту. Це дозволить при необхідності провести почеркознавчу експертизу на справжність документа і спростувати можливі підробки документів і підписів.
 • Наявність підписів свідків, які підтверджують факт передачі та отримання грошей в позику, є необов'язковим.
 • Розписка про позику грошей повинна містити інформацію про двох сторін - позикодавця і позичальника. Вказуються паспортні дані, місце проживання.
 • Розписка в отриманні суми позики повинна містити інформацію про місце здійснення передачі грошей, а також дату і час здійснення прийому / передачі.
 • Обов'язково варто вказувати термін повернення позики. Якщо ж такої інформації документ не містить, законом передбачається термін повернення - 30 днів.
 • У тому випадку, якщо позика оформляється під відсотки, ця інформація також фіксується. Якщо ця інформація не зазначена в документі, то розмір відсотків може бути визначений рівнем облікової ставки НБУ.
 • Прописуються обумовлені заздалегідь штрафні санкції в разі, якщо позичальник не повертає позику в зазначений термін.
 • Обидві сторони ставлять підписи.

Розписка в отриманні позики складається в двох примірниках, кожен з яких має рівноправну силу. Всі числа і суми прописуються прописом, щоб уникнути підробки та внесення змін до підписаного документа.

Згідно з чинним законодавством, розписка є підставою для стягнення грошей протягом трьох років. Такий термін позовної давності даного документа.

Важливо знати

Ми розглянули, як правильно скласти розписку про позику грошей. А як діяти приватному інвестору в разі, якщо позичальник в обумовлений термін не повертає борг? Насамперед, позичальнику надсилається рекомендований лист з вимогою повернути суму боргу і відсотків (якщо вони передбачені розпискою), із зазначенням крайньої дати. Якщо ж дата не вказана, з моменту отримання позичальником листа відраховується 30 днів, і ця дата є днем повернення.

Якщо ж розписка про позику та надісланий лист не принесли результатів, позикодавець має право звернутися до суду з позовом про стягнення на його користь суми позики, відсотків, неустойки.

Чи можна взяти гроші в борг без розписки?

Багатьох позичальників цікавить питання: чи обов'язкова розписка про отримання грошей в борг? Або, може, можна обійтися без неї? Звичайно, якщо ви звернетеся до родича, сусіда, товариша, з проханням позичити вам певну суму, під відсотки або без, розписка в отриманні грошей в борг може і не складатися. Тоді відносини приймають виключно довірчий характер, і в разі виникнення конфліктних ситуацій, а гроші, як ви знаєте, псують відносини, жодна зі сторін не зможе довести факт позики.

Сторонні особи, для яких роль позикодавця є прибутковою і іноді навіть є основним джерелом доходу, не бажають ризикувати, і намагаються всіляко убезпечити себе і підстрахувати. Якщо немає заставного майна при позиці, розписка вважається обов'язковою умовою.

Тому, якщо ви маєте намір скористатися послугами приватних інвесторів, або позикодавців, тоді вам знадобиться знайти і вивчити приклад розписки про позику грошей.

Як вирішити фінансові проблеми швидко і вигідно?

У тому випадку, якщо від розписки на гроші ви вирішили відмовитися, та й взагалі, співпраця зі сторонніми приватними особами вас бентежить, ви завжди можете звернутися в мікрофінансові організації, і швидко оформити позику на карту під вигідний відсоток. Подібну послугу пропонує МФО KLT CREDIT, і скористатися нею можна в будь-який час доби, в святковий і вихідний день. Лояльні умови і мінімальні вимоги до позичальників вас приємно здивують.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
От 7 голосов
3.7
5
1
7
Читайте також
03.12.2016
Що ж таке експрес позика онлайн? Довідайтеся, як швидко отримати позику
06.03.2018
Між НБУ й Кабміном конфлікт, чого очікувати простим українцям?
31.05.2017
Мікрокредит онлайн заявка. Правильне оформлення при отриманні
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X