Газові платіжки будуть розраховуватися за новими правилами

Газові платіжки будуть розраховуватися за новими правилами

Газові платіжки будуть розраховуватися за новими правиламиРахунок за газ, спожитий українцями, буде розраховуватися за новими вимогами. Комісія з енергетики та комунальних послуг 26.01.17 винесла постанову №84, в якій вказала нові вимоги до платіжок за газ. Тепер такі служби, як обл- і міськгази вказуватимуть у своїх квитанціях не тільки спожитий обсяг «блакитного золота», але і кількість його енергії, представлену в кількох вимірах: кВт/год, Гкал, МДж. Дія постанови набуває чинності 1 квітня 2017 року.

Нову форму платіжки запровадила європейська модель газового ринку, яка відтепер активно практикується і в Україні. Комісія вважає, що українець повинен платити не просто за використаний обсяг газу, але й за його якість. Поки що громадяни платять за старою системою, і далеко не кожен українець знає, як зміниться підсумкова цифра в його платіжці після вступу в дію нової постанови комісії.

Як розраховується якість газу

Розраховувати ці дані буде нелегко, але, якщо не брати до уваги складні технічні особливості, можна виділити поверхневу схему визначення якості спожитого газу. Операторами ГТС і ГРС будуть визначатися маршрути, за якими здійснюється постачання газу, і точки, на яких фахівці будуть проводити виміри його енергетичної цінності. Такі виміри необхідні для отримання більш точних даних про якість речовини, адже вона може поставлятися споживачеві в змішаному вигляді, тобто з різних джерел. Теплотворність буде визначатися максимальним середньозваженим значенням теплоти згорання для кожного маршруту окремо. Щомісяця оператор ГТС буде збирати ці дані, і відправляти їх керуючим розподільними мережами, а також публікувати інформацію на своєму веб-сайті. Цю процедуру він зобов'язаний здійснювати не пізніше 5-го числа кожного нового місяця.

Міськгаз і облгаз повинні діяти аналогічно, і до 8-го числа кожного місяця оновлювати цю інформацію на своїх сайтах. Крім цих даних, від них вимагається онлайн-публікація спеціальних коефіцієнтів, які застосовуються для приведення об'єму газу до стандартних умов. Ця інформація знадобиться тим людям, чий прилад обліку не оснащений функцією автоматичної корекції. Необхідність у всіх подібних розрахунках пояснюється деякими законами фізики, які визначають, що кількість «горючки» в одному кубометрі газу може варіюватися в залежності від температури і тиску.

Варто зауважити, що вникати в усі тонкощі такого розрахунку українцям ще рано, спочатку всі коефіцієнти теплотворення будуть приводитися в якості загальної інформації, наданої лише для ознайомлення. На суму до оплати поки що ці дані ніяк не впливають.

Перерахунок неможливий

Експерти стверджують, що, скоріш за все, споживач не зможе добитися перевірки даних, які він отримає в платіжці. Експертиза, яка визначає якість газу - утопія, в яку не варто вірити звичайним громадянам. Замовити послугу не вийде хоча б через її дорожнечу. Така експертиза може обійтися українцю в 2-12 тисяч гривень.

Багато українців вважають таке нововведення недостатньо прозорим. Професор Геннадій Рябцев згоден з такою думкою. Він зазначає, що постачання газу населенню в Україні здійснює одна компанія, вона ж виробляє контроль його якості і приймає оплату від споживачів. Тому всі рахунки українцям надає тільки облгаз і сподіватися на будь-які перерахунки не доводиться.

Геннадій також зазначає, що нововведення спровоковано по більшій мірі вимогами ЄС, а не бажанням уряду зробити життя українців простішим. Адже ті споживачі, які не мають лічильника газу, від наданої інформації не отримають ніякої вигоди. А таких українців дуже багато. Тепер громадяни хіба що зможуть порівняти витрати на газ і електрику, щоб виділити для себе кращий, більш економний варіант. Можливо, комусь буде вигідніше скористатися електрочайником, аніж гріти воду на газовій плиті.

Досвідчений економіст Валентин Землянський зазначає, що «полегшити життя» українцям міг би перегляд тарифів на поставку газу, нижчого по якості. У свою чергу, Рябцев побоюється, що після того, як в дію вступлять нововведення комісії, українці можуть бути приголомшені вимогою влади про доплату за спожитий газ більш високої якості. Адже на сьогоднішній день, згідно з офіційними деклараціями, якість українського газу – вище норми.

Немає коштів на оплату чергової квитанції? Компанія «КЛТ КРЕДИТ» – порятунок для тих, кому терміново потрібні гроші. Зайдіть на сайт компанії. Витратьте кілька хвилин свого часу, і протягом півгодини отримайте на свою банківську карту зарахування кредитних коштів!

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X