Електронні гаманці українців можуть оподатковувати

Електронні гаманці українців можуть оподатковувати

Податкові служби України зацікавилися електронними грошима громадян. Уже в квітні цього року фінансовим комітетом, працюючим при Верховній Раді, було завершене опрацювання законопроекту №5361, який передбачає внесення змін до методів контролю та регулювання грошових потоків.

Даний проект закону кардинально змінює підхід держави до випуску та обігу коштів між електронними гаманцями. Так, висувається ініціатива, слідуючи якій випуском електронної валюти зможуть займатись не тільки державні банківські установи, а й фінансові компанії, які мають відповідні дозволи.

Адвокат Марія Золотарьова, яка представляє акціонерне товариство «Вдовичен і партнери», вважає, що прийняття даного законопроекту позначиться на збільшенні обороту електронних коштів серед українських громадян. На її думку, це буде обумовлено розширенням діапазону пропонованих послуг і можливостей. Припускається, що оборот електронних коштів повинен зрости до 10 мільярдів гривень на рік.

Відзначається, що Нацбанк України станом на минулий рік зафіксував близько 40 мільйонів активних електронних гаманців, сумарний оборот яких незначно перевищував 3 мільярди гривень на рік. В масштабах держави сума ця досить незначна, особливо в порівнянні з обсягами податкових зборів, які досягли в 2016 році 500 мільярдів гривень. Але вона невпинно зростає, що не може не цікавити державні фінансові інститути.

«Спірні» гроші

Протягом декількох років податкові служби невпинно сповіщають громадян, що при подачі декларацій в обов'язковому порядку слід зазначати власні електронні гаманці та наявні тут кошти. Як наслідок, потрібно сплатити ПДФО. Однак на даний час переважна більшість людей вважає своїм правом приховувати подібну інформацію, оскільки відстежити її неможливо.

В колі фінансових та банківських інститутів пропонований законопроект вважається досить абсурдним, спірним та вимагає ретельного опрацювання. Обумовлено це тим, що податкові служби планують враховувати електронні гроші як засоби доходу, але в більшості випадків Інтернет-гаманці використовуються лише для отримання та відправки переказів, розрахунку в межах мережі Інтернет. Таким чином, електронні гроші жодним чином не впливають на реальний стан економіки країни.

Найбільш розумно прирівняти внутрішню електронну валюту до цінних паперів, тоді й процедура оподаткування буде більш лояльною та зрозумілою.

Реальна відповідальність за дії в Мережі

Незмінність позиції податкових служб загрожує тотальним відстеженням операцій з електронними коштами та донарахуванням ПДФО. Навіть зараз такі прецеденти не нові, оскільки в рамках кримінального слідства банки зобов'язані розкривати будь-яку інформацію про своїх клієнтів. Більш того, при виявленні незадекларованих коштів податкова служба має право порушувати кримінальну справу за ухилення від сплати ПДФО.

На електронних гаманцях порожньо, як і на банківській картці? Зверніться до «КЛТ КРЕДИТ». Тут Вам готові надати кредитні кошти протягом 15 хвилин!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X