Економимо на побутовій хімії правильно

Економимо на побутовій хімії правильно

Міфів про побутову хімію досить багато, так що варто розглянути найпопулярніші, щоб чітко зрозуміти, де економія буде виправдана, а де — ні.

Міф 1. Краще використовувати домашній засіб, ніж куплений

Інтернет переповнений рецептами «народних» засобів, за допомогою яких можна нібито якісно вимити посуд. Зазвичай такий склад містить терте мило, харчову чи кальциновану соду, а також ефірне масло. Залежно від рецепту, зустрічається і «екзотика», наприклад, абразив.

Щоб приготувати такий засіб, запасіться мінімум годиною часу, а також будьте готові до досить трудомісткого процесу, який не кращим чином буде діяти на нерви. Результат:  піниста маса, яка вже через декілька годин знову стане шматком жорсткого мила.

Купити миючий засіб у магазині можна за 30–50 грн, «народне» обійдеться приблизно вдвічі дешевше, але його ефективність буде нижча за середню. А витрачені, крім грошей, ресурси нівелюють різницю у вартості.

Міф 2. Не купуйте засоби для миття скла, замінюйте їх простим розчином

Готується такий розчин з:

 • води (250 мілілітрів);
 • оцту (1 ст. л.);
 • ефірного масла (приблизно 10 крапель, мета — прибрати оцтовий запах).

Цей розчин відмінно відмиває як дзеркала, так і звичайне скло. Розводи при цьому не залишаються, а бонусом йде приємний лимонний запах.

Висновок: спеціальні засоби  коштуватимуть приблизно 40–60 грн. за півлітра, а приготований самостійно розчин практично не вимагає вкладень і дає непоганий результат. Отже, міф підтверджено.

Міф 3. Не витрачайтесь на дорогі пральні засоби

У складі як елітних, так і більш бюджетних пральних порошків лежать приблизно одні й ті ж складові. Це:

 • Від 5 до 15 відсотків АПАВ. Вони потрібні для розчину жирних плям та бруду, забезпечують пінистість. Молекули з негативним зарядом здатні на деактивацію в умовах жорсткої води.
 • Близько 5 відсотків НПАВ. Елементи, що не мають заряду, не бояться навіть найбільш жорсткої води. Прекрасно справляються навіть з найважчими для виведення жирними плямами.
 • Полікарбоксилати. Застосовуються у пральних порошках, де відсутні фосфати чи де їх зовсім небагато. Потрібні для пом'якшення води, зважування частинок забруднення, що, в свою чергу, не допустить виникнення осаду в інших місцях. Підвищують ефективність процесу прання.
 • Фосфонати. Потрібні для нейтралізації іонів кальцію, магнію, знижують ККД АПАВ. Іншими словами, потрібні для пом'якшення води та більш ефективного використання ПАР. Аналогічну роль, до речі, виконують цеоліти, які також є у складі багатьох пральних порошків.
 • Лужні агенти, які застосовуються для пом'якшення жорсткості води. Сюди відносять, в першу чергу, карбонат натрію. Зустрічається також і силікат натрію.
 • Гіпохлорит натрію, що застосовується як хлоровмісний відбілювач.
 • Кисневий відбілювач. З пероксидом водню у своєму складі він відмінно каталізує реакції з частинками забруднення, особливо ефективний проти органічних типів забруднення, оскільки здатен легко зруйнувати їх, позбавити кольору.
 • Оптичні відбілювачі. Застосовуються для того, щоб зробити пожовклу тканину знову білою.
 • Ензими, які допоможуть прибрати забруднення, наприклад, кров'ю чи травою.

Полічивши ціну разового прання (за умови дотримання інструкцій щодо необхідного обсягу використання), можна виявити майже 20-відсоткову різницю між дешевим порошком та розрекламованими гелями. Водночас склад дешевих порошків містить меншу кількість ПАР і не настільки багатий цеолітами, полікарбоксилатами, фосфонатами чи ензимами. А отже, якість прання такими порошками буде відрізнятися в гірший бік.

Висновок: дорогі порошки краще використовувати для виведення «важких» плям, а для тих, які вивести не важко, краще використовувати дешевший порошок. Ефект буде майже той, а ось витрати помітно знизяться.

Міф 4. Купувати дитячий порошок немає потреби

Дитячі порошки часто коштують набагато дорожче, ніж звичайні. Але чи є за що переплачувати, чи склад дійсно приблизно однаковий? Обидва склади матимуть приблизно одну й ту ж кількість аПАР (від 5 до 15%) і нПАР (до 5%). Втім, тут уже все залежить від конкретного порошку, так що варто уважно знайомитися з інформацією про нього.

Деякі дитячі порошки містять мінімальну кількість аПАР, так що під час їх використання не варто боятися подразнення чутливої шкіри чи алергічних реакцій. З іншого боку, це значно знижує ефективність прання.

Висновок: так, дитячий порошок дійсно дорогий, але якщо дитина страждає шкірними проблемами чи алергією на деякі речовини, то іншого вибору немає.

Міф 5. Засоби треба закуповувати у великих обсягах, тому що так дешевше

«Якщо брати більше, ціна за грам / кілограм знижується». Один з найпоширеніших стереотипів, про який прекрасно знають виробники порошків. Це призводить до появи дивних цін (наприклад, 59.9 грн) і обсягів (2.97 л замість звичних трьох). Покупець  дещо збитий з пантелику.

Для того щоб чітко знати, чи дешевше купувати той чи інший порошок або очищувач великими партіями, просто перерахуйте ціну за грам. Може вийти дешевше, а може й ні. Залежить від конкретного виробника.

Міф 6. Сода та лимонна кислота — ефективні очисники ванної та унітазу

«Народні» засоби дійсно гарно справляються з вапняним нальотом. Ще однією важливою їхньою перевагою є відсутність неприємного запаху хімії, який зустрічається під час використання деяких очищувальних порошків з магазину.

Є кілька основних рецептів. Для першого слід змішати кальциновану соду з харчовою, додати воду до утворення консистенції каші. Далі засіб наноситься на забруднену ділянку, залишається там на півгодини. Після чого потрібно залити це оцтом, почекати ще 30–40 хв, а потім змити водою.

Другий рецепт базується на лимонній кислоті. Вона насипається на забруднену ділянку, яка попередньо змочується водою, після чого відбувається очищення звичайною щіткою. Чекаємо півгодини, змиваємо водою.

Висновок: використання «народних» засобів для чищення дійсно не поступається в ефективності сучасним. А додатковим бонусом є відсутність неприємного запаху хімії, який залишається в результаті їх використання.

Міф 7. Можна використовувати саморобний освіжувач, а не купувати в магазині

Магазинні освіжувачі містять понад сотні шкідливих речовин, починаючи з етанолу та формальдегіду, закінчуючи бензолом, толуолом, ксилолом, напівлетучими органічними речовинами, фталатами. Вони можуть призвести до появи головного болю, нападів астми, утрудненого дихання, дерматиту, проблем зі слизовою.

Для поліпшення запаху в домі можна спробувати зробити освіжувач самостійно. Він дійсно буде набагато безпечнішим, але ефективність у нього нижча — настільки якісно прибрати неприємний запах він не зможе. Тому слід самостійно зважити всі за і проти та вирішити, що для вас краще.

Висновки

Серйозно економити кошти на миючих засобах і пральних порошках ви не зможете. Так, від них можна відмовитись практично повністю, використовуючи «народні» методи, саморобні освіжувачі і так далі. Але витративши менше грошей, ви витратите набагато більше інших ресурсів, в першу чергу, час. Вартує воно того чи ні — питання індивідуальне.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X