Допомогу безробітним замінять на допомогу у відкритті бізнесу

Допомогу безробітним замінять на допомогу у відкритті бізнесу

Допомогу безробітним замінять на допомогу у відкритті бізнесуЧиновники вирішили компенсувати відсутність вакансій на ринку праці, надаючи безробітним можливість відкрити свій бізнес. У Києві та Харкові вже відкрилися перші центри розвитку підприємництва, незабаром такі ж центри з'являться і в деяких інших обласних центрах України. Передбачається, що тут буде відбуватися підготовка майбутніх бізнесменів, організація зустрічей для обговорення перспективних проектів, а також пошук бізнес-партнерів і необхідного персоналу.

Економічна ситуація в країні на даний момент досить складна, і працевлаштування звільнених в результаті масових скорочень працівників стає непосильною ношею для держави. А відкриття власного бізнесу могло б вирішити цю проблему, забезпечити зростання особистого добробуту, оживити економіку країни, підвищити податкові виплати до бюджету.

Правда, соціологічні опитування свідчать, що підприємницькою діяльністю хотіли б зайнятися всього лише 7% українців, в той час як в Західній Європі і в США частка таких людей досягає 80%.

Чому будуть вчити новачків?

Пропозицію про відкриття своєї справи в першу чергу отримають ті, для кого на біржі з працевлаштування не знайшлося вакансії. Якщо тести з профорієнтації виявили у претендента підприємницькі задатки, його чекає подальше навчання за спеціальною програмою, в якій розглядаються основи маркетингу, оподаткування, бізнес-планування.

Головне питання, яке належить вирішити за час навчання – визначення виду діяльності. Перше, що спадає на думку починаючим підприємцям – заняття торгівлею. Однак на сьогоднішній день набагато актуальнішими є інші напрямки, наприклад, надання послуг населенню, відкриття виробництва по переробці вторинної сировини, впровадження інноваційних розробок. До речі, деякі з цих видів бізнесу не вимагають закупівлі дорогого устаткування або орендування виробничих площ.

Нерозв'язною проблемою для багатьох новачків стає написання бізнес-плану, в якому повинні знайти відображення всі заплановані витрати. Найчастіше не беруться до уваги витрати на оренду приміщення або обладнання, оплата комунальних послуг, витрати на прибирання приміщення та інше.

Після написання бізнес-плану належить провести його захист перед комісією, яка складається з представників місцевих органів влади і вже зайнятих підприємців. Якщо план не викликає зауважень і є перспективним в плані реалізації, комісія приймає рішення про виділення одноразової допомоги, яка перераховується на банківський рахунок після процедури реєстрації підприємця.

Перспективи бізнесу

На яку ж суму можуть розраховувати вчорашні безробітні? В середньому, державна допомога становить близько 20 тис. грн. Максимальний розмір такої допомоги не перевищує 64 тис. грн, а мінімальну суму в 5,4 тис. грн отримають ті, хто жодного разу не платив єдиний соціальний внесок.

Можливо, розмір державної допомоги не дуже вражає, але у перспективних бізнес-проектів є шанс отримати додаткову фінансову підтримку на місцевому рівні або із залученням міжнародних організацій. Наприклад, можна скористатися Інтернет-платформою, створеною на базі ООН, за допомогою якої можна знайти безліч інвесторів з різних країн.

Завдяки програмі підтримки бізнесменів-початківців в 2016 році підприємництвом зайнялися близько 4 тис. осіб. Щоправда, невідомо, наскільки успішним був цей старт для кожного з них, адже статистичні дані в Україні не надто оптимістичні – майже 80% всіх бізнес-проектів приречені на невдачу. Багато експертів вважають, що такі низькі показники успішності обумовлені відсутністю навичок з розвитку бізнесу, низьким рівнем інформованості населення про правила і закони ринку, невмінням більшості підприємців вистояти в конкурентній боротьбі.

Багато бізнесменів реєструються як фізичні особи-підприємці. Цього статусу досить для ведення бізнесу в сфері сільського господарства, інформаційних технологій, надання побутових послуг населенню. Якщо ж для реалізації бізнес-проекту потрібні значні інвестиції, краще відкривати ТОВ або інші форми комерційних підприємств.

В даний час фахівці служби зайнятості проводять серйозну аналітичну роботу для визначення найбільш економічно вигідних і актуальних для конкретного регіону країни напрямків бізнес-діяльності. Зібрану інформацію планується розмістити на єдиному порталі, де також будуть відображатися результати всіх бізнес-проектів, щоб згодом визначити найбільш успішні старт-апи, які зможуть стати прикладом для майбутніх поколінь підприємців.

До навчання нинішніх безробітних, які вирішили зайнятися бізнесом, будуть залучатися фахівці з різних видів підприємницької діяльності, які допоможуть у відкритті та розвитку нових проектів, нададуть консультаційну допомогу і проведуть необхідну роз'яснювальну та інформаційну роботу. Крім того, служба зайнятості веде переговори з деякими банками про можливість надання випускникам центру розвитку підприємництва пільгових кредитів або безкоштовного обслуговування в перші місяці роботи. Але поки що представники фінансових структур не надто охоче йдуть на будь-які поступки з приводу цих питань.

До сих пір не розроблений механізм контролю за цільовим використанням державної допомоги. І хоча психологи і фахівці з профорієнтації запевняють, що здатні визначити людей, дійсно бажаючих почати свій бізнес, невідомо, скільки з них витрачають виділені з бюджету гроші на свій розсуд. На даному етапі ефективність видачі одноразової допомоги залишається вкрай сумнівною, так як новоявлені бізнесмени не несуть відповідальності за отримані гроші. Але, що справедливо відзначити, і служба зайнятості не несе ніякої відповідальності перед безробітними за допомогу у відкритті своєї справи.

З іншого боку, скористатися такою допомогою держави можна тільки один раз, і, якщо отримана фінансова підтримка не стала трампліном у світ великого бізнесу, другого шансу у бажаючих стати підприємцями за казенний рахунок не буде.

Проблеми з отриманням кредитів і законодавчі неузгодженості

Багато фахівців вважають, що для докорінної зміни ситуації з дрібним і середнім бізнесом недостатньо вживати заходів з навчання основам підприємництва. Будь-який бізнес потребує постійного притоку фінансів, але, як уже згадувалося вище, існує проблема отримання державного кредиту. При цьому мова йде не про безконтрольну роздачу грошей з держбюджету, а про розробку цільового кредитування дрібного бізнесу, в якій держава візьме на себе компенсацію відсотків. Тут же доречно згадати про корупційні явища, коли окремі фірми і компанії отримують підтримку з державної скарбниці, збагачуючи при цьому не дуже педантичних чиновників.

Зараз на компенсацію відсотків може розраховувати тільки аграрний сектор. Для цих цілей розроблена державна програма, що передбачає виділення близько 300 млн. грн. Але реально взяти участь в цій програмі зможуть далеко не всі фермери і сільськогосподарські кооперативи. За умовами програми, для отримання компенсації необхідно мати адекватне за вартістю заставне майно і налагоджену систему фінансової звітності.

Виправити ситуацію може прийняття нового законопроекту. Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року планують затвердити вже в квітні, але підприємці знайшли чимало недоліків у запропонованій законодавцями версії. Найбільшій критиці піддалося рішення про часткове скасування спрощеної системи оподаткування, що змусить дрібний бізнес знову піти в тінь або призведе до масового закриття приватних підприємств.

Критика і рекомендації, запропоновані підприємцями, швидше за все, приведуть до чергового перегляду законопроекту. Наскільки це вплине на його новий варіант, і коли закон вступить в силу, поки що складно передбачити. Однак зрозуміло, що без допомоги держави подальша доля нових підприємців залишається невизначеною, і навіть якісне навчання не зможе гарантувати їм успішного розвитку бізнесу. Проте, бажання змінити своє життя на краще, відсутність страху перед можливими невдачами і вміння долати неминучі труднощі – такі якості можуть допомогти новачкам добитися успішного розвитку свого бізнесу, приведуть до накопичення необхідного досвіду, який, можливо, стане в нагоді в майбутньому і іншим підприємцям-початківцям.

Отримайте миттєвий кредит від компанії «КЛТ КРЕДИТ», головною умовою чого є Ваше повноліття. Всі інші відомості про розмір Вашого доходу і кредитна історія для нас не важливі – ми готові надати допомогу кожному, хто потребує нашої підтримки!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X