Державна допомога бізнесу: настав час серйозних перевірок

Державна допомога бізнесу: настав час серйозних перевірок

Новий закон про видачу державної допомоги вступає в силу в серпні 2017 року. Його ухвалення обумовлене приведенням українського законодавства у відповідність до європейських антимонопольних норм.

Система моніторингу та контролю вже діє

Антимонопольному комітету доручено ведення реєстру всіх видів допомоги, що надається державою суб'єктам господарювання, а також розробка процесу повідомлення про вже наявні і новопризначені субсидії з держбюджету.

Уже проведено пілотний аналіз енергетичних підприємств, які задіяні в існуючих на сьогоднішній день програмах державної підтримки. Чому були обрані саме підприємства вугільної, нафтогазової та електроенергетичної промисловості? Ще восени 2014 року Європейське енергетичне співтовариство (ЄЕС) подало протест про необхідність використання не менше 50% вітчизняного обладнання при розробці альтернативних джерел енергії. Але європейські партнери прийшли до висновку, що таке положення суперечить правилам конкуренції, встановленим СОТ, і принципам роботи ЄЕС.

Однією з умов врегулювання цієї суперечки стало рішення про проведення досліджень щодо цільового використання бюджетних коштів, виділених на альтернативну енергетику.

Перевірка 26 програм показала, що всього 11 з них дійсно мають ознаки державної допомоги, а 8 програм і зовсім не відповідають необхохідним критеріям. У висновках комісії містяться рекомендації органам, що здійснюють виділення бюджетних коштів на розвиток бізнесу, і розроблені критерії, які дозволяють призначати таку допомогу при різних видах діяльності. У квітні очікується початок публічних обговорень нового закону, що дозволить підприємцям висловити свої зауваження і взяти участь в його остаточному формуванні.

Що являється держдопомогою?

Новий закон визначає, які саме дії вважаються підтримкою держави, і вказує, що державні ресурси повинні бути однаково доступні і дрібним підприємцям, і великому бізнесу. При цьому надання фінансової підтримки якому-небудь підприємству або компанії не повинно впливати на їх конкурентоспроможність, тобто, не ставити інші підприємства або компанії в менш вигідні умови.

На сьогоднішній момент розроблені три види держпідтримки:

- індивідуальна, що виділяється конкретній юридичній особі;

- у вигляді програми, адресованої кільком суб'єктам господарювання, об'єднаним за будь-якою ознакою;

- інші види допомоги, в яких задіяні ресурси держави або регіональної влади.

Нові функції Антимонопольного комітету

З прийняттям нового закону Антимонопольний комітет отримає розширені повноваження, які дозволять йому приймати рішення про припинення фінансування або про повернення вже отриманих коштів. До речі, компанії, які отримали держдопомогу більше 10 років тому назад, звільняються від необхідності повертати виділену державою фінансову допомогу.

Перевірка цільового використання бюджетних коштів буде проводитися за двома напрямками. Перший напрямок – моніторинг всіх діючих програм, другий – перевірка на підставі заяв, поданих іншими учасниками ринку. Основна мета комітету – виявити всі випадки незаконного надання або нецільового використання державної підтримки та повернення цих коштів до бюджету країни. Деякі експерти впевнені, що нестачі в заявах і скаргах не буде – підприємці самі зацікавлені в збереженні рівних умов ведення бізнесу та прекрасно інформовані про діяльність своїх конкурентів.

Слід зазначити, що на даний момент розроблені не всі підзаконні акти і нормативи, що визначають діяльність по виявленню порушників. Однак порядок повернення бюджетних коштів вже проходить правову експертизу в Мін'юсті, що дозволяє сподіватися на своєчасне впровадження нових законодавчих актів і очікуване поповнення бюджету країни.

У кожному законі є винятки, і нові функції Антимонопольного комітету не зможуть торкнутися підприємств військової промисловості, сільськогосподарського і риболовецького секторів економіки. Також не підлягають перевіркам АКМУ організації, які надають державні послуги населенню на некомерційній основі.

Ваші фінансові проблеми набули статусу невирішуваних? Не залишайтеся наодинці зі своєю проблемою – звертайтеся в компанію "КЛТ КРЕДИТ"! Онлайн-кредитування доступне з будь-якої точки країни, не потребує великої кількості довідок і документів, не супроводжується простоюваннями в чергах і довгими очікуваннями позитивної відповіді. "КЛТ КРЕДИТ" – це оперативність, комфорт і миттєва допомога в будь-якій важкій фінансовій ситуації! Високі суми і низькі відсотки – саме те, про що Ви мріяли!

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
27.02.2018
Великі мегаполіси починають відмовлятися від автотранспорту
01.11.2017
Про найпопулярніші будівельні афери первинного ринку
14.04.2017
Допомогу безробітним замінять на допомогу у відкритті бізнесу
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X