Де простому українцеві зберігати криптовалюту? Основні характеристики гаманців

Де простому українцеві зберігати криптовалюту? Основні характеристики гаманців

На даний момент існує величезна кількість різних варіантів носіїв біткоїнів. Тому в Інтернет-просторі постійно з'являються все нові та все більш захищені гаманці, які прийнято називати криптовалютними.

Головна особливість електронної валюти — кошти належать виключно їхньому власникові. Людина може витрачати свої віртуальні гроші на що завгодно та в абсолютно будь-який час. Безготівкові гроші можна швидко переводити в будь-якої точки світу, перебуваючи на роботі, вдома, в гостях або в громадському транспорті.

Загальна інформація про криптовалютні гаманці

Гаманець для криптовалюти — еквівалент традиційної сумочки для грошей. Тільки в даному випадку фінансові кошти складаються не з паперу, а з комп'ютерного коду, і знаходяться не в традиційному, а у віртуальному сховищі.

Отримати доступ до певного рахунку може тільки той користувач, у якого є ключ. Без приватного коду витратити кошти не вдасться. Саме тому приватний ключ завжди повинен залишатись максимально засекреченою інформацією.

Існує п'ять видів криптовалютних гаманців, за допомогою яких користувачі можуть розпоряджатися своїми коштами. Від виду сховища безпосередньо залежить місце знаходження Вашого приватного ключа. Наприклад, якщо користуєтеся електронною програмою — ключ буде «захований» в глибині Всесвітньої павутини. А за допомогою матеріального носія особисті дані будуть зберігатися далеко від доступу сторонніх осіб та електронних програм.

Гаманець, який схожий на флеш-карту

Апаратний гаманець вважається одним із найнадійніших варіантів зберігання цифрових грошей. Такий пристрій має невеликі розміри, зовнішнім виглядом нагадує звичайну USB-флешку, тому дуже зручний у використанні. Щоб скористатися послугами такого пристосування, необхідно підключити пристрій до комп'ютера, планшета або навіть телефону.

Головна перевага пристрою — високий рівень захищеності ключа. Ви можете бути впевненими в безпеці приватної інформації, навіть підключаючи апарат до комп'ютера, де є доступ до Інтернету, або на якому встановлена шпигунська програма. Ключ знаходиться в добре захищеному середовищі, віддаленому від агресивних Інтернет-явищ. Навіть якщо зловмисникам вдасться заволодіти апаратом, гроші, що зберігаються всередині, для злодіїв залишаться недосяжними. Пристрій захищається Вашим власним ПІН-кодом.

На жаль, в апарата є істотний недолік — його легко втратити. Як багато флешок, телефонів, mp3-плеєрів втрачено розсіяними людьми? Крипто-гаманець може чекати така ж доля. У разі втрати, пошкодження або крадіжки пристрою власникові необхідно здійснити ініціалізацію сховища та отримати спеціальний код для відновлення доступу до власних активів.

Такий апарат простий у використанні, налаштувати його може практично будь-яка людина, що володіє базовими навичками роботи з сучасними гаджетами. Як видно із вищенаведеної інформації, апаратний гаманець має дуже мало вразливостей.

Десктопні програми

Даний вид гаманців використовується виключно на комп'ютерах та має досить високий рівень безпеки зберігання приватного ключа й самих крипто-грошей. Гаманець, який встановлюється на комп'ютер, буває двох видів:

  1. «Товстим». Не найкращий варіант, оскільки програма завантажується разом з усім обсягом блокчейна, який з часом збільшується та займає на пристрої багато простору.
  2. «Тонким». Не має потреби в завантаженні всього блокчейна, але через це гарантує більш низький рівень безпеки грошей та ключа. Гаманець постійно звертається за додатковою інформацією до сторонніх ресурсів, тому збережена тут валюта стає вразливою перед шахраями.

Додаток для смартфона

Мобільний крипто-гаманець — найзручніший варіант витрати крипто-грошей в повсякденному житті. Ця програма оптимальна для людей, які роблять багато транзакцій протягом одного дня. Додаток встановлюється на смарт-телефон. Програма влаштована досить просто та зрозуміло, дає змогу в найкоротші терміни переводити свої активи на сторонні рахунки.

Схоже, єдиним, але все-таки суттєвим недоліком мобільного додатку є низький рівень безпеки криптовалюти. Клієнт не може користуватись локальним блокчейном, тому що той просто не може бути завантаженим на смартфон. Програма працює з онлайн-серверами. Саме тому експерти не радять зберігати в мобільних додатках великі обсяги валюти.

Онлайн-гаманці

Скористатися своїми активами можна практично з будь-якої точки світу, головне — мати доступ в Інтернет. Онлайн-гаманець має вигляд звичайного веб-сайту, на якому зберігаються Ваші кошти. Таким чином здійснювати різні онлайн-транзакції можна швидко та досить просто.

Користувачам Інтернет-гаманців слід взяти до уваги той факт, що їхній криптовалюті загрожує багато небезпек: крадіжка приватної інформації, злом гаманця за допомогою шкідливого програмного забезпечення, атаки хакерів і не тільки. Саме тому великі обсяги крипто-грошей не радять зберігати на рахунках онлайн-сховищ.

Паперові аналоги криптовалютних гаманців

Даний гаманець представлений спеціальним документом, в якому є копія приватного та публічного ключа. Як працює цей механізм? Найчастіше інформація такого документа зашифрована в QR-коді. За допомогою спеціального додатку власник рахунку може просканувати код і швидко перевести кошти.

Придбати документ можна на спеціалізованих сайтах, де звичайні біткойн-адреси перетворюються в спеціальні зображення, два QR-коди:

1. Адреса для отримання крипто-грошей.

2. Ключ, який знадобиться під час відправки коштів на інший криптовалютний гаманець.

Очевидна перевага паперового гаманця — надійне зберігання ключа від небезпек з Інтернету. В даному випадку приватній інформації не страшні хакери або системні несправності, адже ключ знаходиться на звичайному папері.

Звісно, документ вразливий перед вологою та вогнем. Також Вашими активами зможе заволодіти будь-яка людина, яка вкраде важливий папір.

Де зберігати активи? Висновки

Власники великих обсягів криптовалюти повинні вибирати високонадійні сховища для зберігання коштів, які мають перевірені механізми захисту особистої інформації та грошових коштів. Такими носіями є апаратні чи десктопні гаманці.

Фінансово активним особистостям, які часто переводять криптовалюту іншим користувачам та потребують швидкого сервісу, експерти радять купувати мобільні додатки або онлайн-сховища. Але не варто забувати, що зберігати великі суми на таких рахунках ненадійно.

Паперовий документ складно назвати надійним або дуже зручним. Швидше за все, такий варіант стане оптимальним для консервативних особистостей, які люблять зберігати гроші в готівковому вигляді, завжди поруч з собою.

Незважаючи на простоту використання вищеописаних гаманців, більшість українців як і раніше користується звичними банківськими рахунками. На сьогоднішній день практично будь-який громадянин протягом 15 хвилин може отримати на такий рахунок кредитні кошти, не полишаючи меж свого будинку. Де роздають зручні експрес-позики? Про це Вам допоможе дізнатись інформаційний ресурс «КЛТ КРЕДИТ».

За матеріалами Finance.UA

Отримати гроші

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
11.02.2020
Прострочення по кредитній карті: що робити?
19.05.2019
Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся
13.11.2017
Звичайні банкомати — уже пережиток минулого!
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X