Ціна вигідних умов кредитування: підводні камені поручительства

Ціна вигідних умов кредитування: підводні камені поручительства

Ваш друг чи родич збирається взяти кредит з поручителем? Будьте готові, що близька людина попросить про допомогу саме Вас. Але чи готові Ви до такої відповідальності, чим вона загрожує для Вас і Вашого майбутнього? Ознайомтесь із деякими аспектами поручительства, перш ніж погоджуватися.

Для чого необхідно поручительство

Навіщо банкам потрібен поручитель по кредиту? Надання кредитору надійних гарантій, що клієнт виплатить йому всі заборговані гроші, автоматично знижує відсотки по кредиту. Це вигідно не тільки банку, але й позичальнику. Таким чином можна заощадити десятки тисяч гривень!

Якщо розглядати дану угоду з боку поручителя, то вигоди для цієї людини абсолютно ніякої немає. Швидше за все, її чекає тільки головний біль. Безліч недобросовісних людей «підставляють» своїх друзів / родичів, які поручилися за них в банку. Як наслідок довірливі люди залишаються наодинці з величезним грошовим боргом.

Крім цього, якщо банк зафіксує будь-які порушення з Вашого боку, як поручителя (невиплата за відсотками чи штрафами, ігнорування будь-яких вимог банку й не тільки), очікуйте відповідних записів в своїй кредитній історії. Байдуже, що Ви всього лиш поручитель — на Вас лягає відповідальність за виплату кредиту не менша, аніж на самого позичальника. З такими записами в кредитній історії отримати допомогу банку в майбутньому буде проблематично.

Чи годитеся Ви для поручительства?

Потенційні поручителі для кредиту розглядаються банком з такою ж вимогливістю, що й позичальники. Можливому поручителю необхідно зібрати такий же пакет документів, що і його другові / родичу, який оформляє кредит. У нього повинна бути постійна робота і певний стаж на цій посаді (в деяких випадках має складати 1 рік, в інших — ще більше, що залежить від типу кредиту та особливостей надання послуг банком).

Особлива увага звертається на заробітну плату поручителя — цієї суми повинно вистачати на можливу виплату кредиту. В кредитній історії не повинно бути будь-яких негативних записів. У поручителя не має бути судимості, психоневрологічних розладів, наркологічної залежності. В іншому випадку його особистість не задовольнить вимоги банку, договір з цією людиною не буде підписаний.

Деякі види кредитів передбачають залучення до угоди з банком відразу декількох поручителів. В цьому випадку необхідно уважно ознайомлюватися з договором, який пропонує Вам банк. Підписуєте документ про поручительство на пару з іншою, менш заможною за себе людиною? Будьте готові до неприємних сюрпризів.

В тому випадку, якщо Вам все ж довелося виплачувати відсотки замість позичальника, а другий поручитель нічого крім скромної зарплати не має, будьте впевнені — основні витрати ляжуть на Ваші плечі. Іноді банки можуть розділяти частини кредиту між поручителями та фіксувати це в договорі. Підписуючи що-небудь, переконайтеся, що Вам не загрожує виплата боргів самотужки.

Як погасити борги та повернути виплачене

Друг або родич збирається взяти кредит з поручителем і просить стати його гарантом перед банком саме Вас? Вам потрібно знати декілька правил, які допоможуть зберегти власні гроші при будь-якому варіанті розвитку подій.

Коли кредитор висилає Вам вимогу, як поручителю по кредиту, про виплату заборгованостей, не поспішайте здійснювати оплату. Спочатку офіційно повідомте про це позичальника. В тих випадках, коли банк висуває Вам вже не вимоги, а позов — подавайте клопотання про залучення до наявного розгляду і самого боржника (він зобов'язаний виступати в цій справі Вашим співвідповідачем). Ви не були достатньо поінформовані та не виконали вищеописані дії? В такому випадку боржник не зобов'язаний виплачувати Вам що-небудь.

Пам'ятайте: Ви, як поручитель, який виконав обов'язки позичальника, маєте повне право вимагати від боржника повернення сплачених Вами коштів! В цьому випадку Ви будете виступати в ролі банку, адже тепер позичальник буде повинен саме Вам, а не фінансовій установі. Не нехтуйте офіційними повідомленнями в адрес боржника, збирайте всі документи про виконані Вами дії щодо кредиту і вимагайте повернення коштів від позичальника в судовому порядку. Зверніться за консультацією до юриста, щоб не проґавити своє право на повернення витраченого.

І ще про недоліки поручительства...

Крім того, що Ви берете на себе серйозну відповідальність за чужі дії, певною мірою Ви обмежуєте свої можливості в плані власного кредитування. На питання про те, чи можна поручителю взяти кредит вже на своє ім'я, не можна дати однозначну відповідь.

Формально Вам надається право брати кредит. Але по факту у Вас можуть виявитися занадто низькі доходи для цього. Коли Ви подасте заявку в банк про бажання отримати кредитні кошти, він проаналізує Ваші доходи і відніме від них суму, яка є своєрідною запорукою у кредиті, де Ви вже є поручителем. Таким чином, від Ваших основних доходів залишиться лише їх частка, і, швидше за все, Вам відмовлять через брак вільних коштів. Вам можуть надати кредит, але в цьому випадку його розмір буде надзвичайно малий і навряд чи задовольнить Ваші очікування і потреби.

Порука — абсолютно невигідна справа, яке несе позитивний характер виключно в моральному плані. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію у майбутньому, користуйтеся кількома порадами від досвідчених юристів:

- перевірте особу позичальника, перш ніж погоджуватися на його прохання;

- дізнайтеся все про доходи людини, що оформляє кредит;

- перевірте паспортні дані позичальника (чи відповідають вони дійсності, особливо прописка);

- при укладанні договору погоджуйтесь лише на субсидіарну відповідальність (первинна відповідальність за борг лягає на позичальника).

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» працює швидше, аніж будь-який банк! Отримайте зарахування кредитних грошей на свою картку, не виходячи з дому. Скористайтеся доступом в Інтернет і оформіть кредит всього за декілька хвилин. Більше не потрібно збирати документи, оформляти додаткові карти і шукати поручителів. «КЛТ КРЕДИТ» спрощує Вашу задачу і надає кошти в день подачі заявки.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
30.11.2017
Експрес-кредити по паспорту — оперативне вирішення фінансових труднощів
20.10.2016
Швидкий кредит без застави: зручно, але дорого
28.02.2018
Як правильно використовувати кредитні карти з пільговим періодом?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X