Чому не дають кредит у банку: причини відмови і що робити в такій ситуації?

Чому не дають кредит у банку: причини відмови і що робити в такій ситуації?

Щоб залишатися конкурентоспроможними банки прагнуть створити максимально комфортні умови для клієнтів у сфері обслуговування. Створюються електронні сервіси по видачі кредитів, що дуже зручно для тих, хто не має можливості в робочий час відвідати відділення банку. Але традиційні способи дотепер залишаються популярними, і одержати кредит можна в найближчому відділенні банку. Незважаючи на запропоновані зручності й масу пропозицій бувають випадки, коли банки не дають кредит. У такій ситуації виникає закономірне питання, чому не дають кредит і відмовляють у позиці?

Причини відмови в кредиті

Кожний може зіштовхнутися із ситуацією, коли в банку на запит по кредиту приходить відмова, і менеджер чемно вам це повідомляє. Здавалося б, усі документи надані, формальності дотримані і немає причин для відмови, але вам не дають позику. У такій ситуації в позичальника виникає питання: хто схвалює кредити в банках і як дізнатися, чому не дають кредит? Як показує практика, відповіді можна не одержати тому, що банки за собою закріпили право не називати причин відмови. У результаті ви залишаєтеся не тільки без грошей, але і конкретних пояснень. Не варто впадати у відчай, адже сьогодні безліч фінансових організацій, готових піти на зустріч. Щоб не потрапити в таку ситуацію варто розглянути найпоширеніший причини, чому можуть не дати кредит у банку і хто схвалює кредит, щоб надалі ви були краще підготовлені.

Отже, самими вагомими причинами для відмови вважаються:

 1. Споконвічно менеджер дивиться на поведінку клієнта, якщо той нервує, на запитання відповідає незрозуміло і постійно плутається це не залишиться непоміченим. Важлива не тільки ваша мова, але і зовнішній вигляд.
 2. Не схвалили кредит, коли зарплата позичальника занадто мала або висока. У цьому випадку критерії в позичальника й банківського працівника будуть значно відрізнятися. Якщо, на думку банківської установи, ваша зарплата низька, то надалі з таким клієнтом можуть виникнути проблеми при погашенні заборгованості. І навпаки, якщо дохід клієнта для банку вважається високим, то це може стати причиною відмови. При такому варіанті позичальник має можливість виплатити весь кредит достроково, що позбавляє банк доходу.
 3. Причина, якщо не дають кредит полягає в зіпсованій кредитній історії. Будь-який банк першою справою перевіряє позичальника на наявність прострочень по кредитах і позик в інших фінансових організаціях.
 4. Підстава, чому банки не схвалюють кредит, може стати вік позичальника. У більшості фінансових установ установлений віковий поріг для позичальників 21-65 років. Тобто видається позика тільки працездатним громадянам, які на період дії договору можуть гарантувати повернення коштів. Є організації, які розширили вікові границі, але й умови за договором більш тверді.
 5. Причини, за якими не дають кредит полягають у вказівці завідомо неправдивих даних в анкеті. Варто пам'ятати, що кредитор завжди ретельно перевіряє дані про свого клієнта і якщо знаходить, хоч якусь невідповідність, дає відмову навіть на незначні суми кредитів. Це розраховується, як обман, а з такими клієнтами банки, не працюють.
 6. Банки не видають кредити людям із судимостями і це цілком зрозуміло, так, як кримінальне минуле не викликає довіри.
 7. Ще одним приводом, чому банки не видають кредити, є відсутність постійного місця роботи або часта його зміна. Також відмовити вам можуть, якщо ви працюєте сезонно або перебуваєте на випробному терміні.
 8. Відмову можно отримати і вагітна жінка. Чому зараз не дають кредити вагітним? Після пологів жінка не буде мати доходів і не зможе погашати заборгованість.
 9. Відмовити в позиці можуть клієнтам, чия робота пов'язана з ризиком для життя.
 10. Ще підстава через що не дають кредит – незатребувана на ринку праці професія позичальника. Підвищується ризик того, що до закінчення дії кредитного договору клієнт банку може бути звільнений.
 11. Для деяких банківських установ приводом для відмови може стати відсутність у позичальника вищої освіти.
 12. Причина, чому не видають кредит, полягає в наявності трьох і більш неповнолітніх дітей або непрацюючого чоловіка/подружжя.
 13. Якщо є близький родич із поганою кредитною історією. Це одна з вагомих причин, чому банки зараз не дають кредити.
 14. Відмову можуть одержати чоловіки, у яких немає військового квитка або приписного з оцінкою про відстрочку від військової служби.
 15. Відсутність у розпорядженні позичальника будь-якої власності.
 16. Місце проживання зареєстроване там, де банк не працює.
 17. Наявність поточних позик і кредитних карт із лімітом, нехай навіть і невитраченим. Це розцінюється банком, як наявність кредиту, яким у будь-який момент ви можете скористатися. От чому банки не дають кредит власникам кредитних карт.

Не схвалюють кредит у кожному з перерахованих вище випадків, як окремо, так і в сукупності. Навіть якщо позичальник має позитивну кредитну історію і його дохід повністю відповідає банківським вимогам, він може отримати відмову тільки тому, що в нього є кредитні карти або непогашена позика. Існує ймовірність відмови, коли відбулася помилка з вини банку.

Що робити, якщо банк із якихось причин не дає кредит?

Ознайомившись із тим, з яких причин можуть не дати кредит, виникає наступний не менш важливе питання: як можна довідатися, чому не дають кредит і що робити, якщо ви одержали відмову? У такій ситуації є кілька варіантів, які можуть допомогти вам вирішити дану проблему:

 • Якщо в банку вам відмовили в кредитуванні, то можна звернутися в іншій. У кожної організації є свої критерії вибору, тому тут вам можуть видати кредит. Знову одержали відмову і не знаєте, чому не дають позику, то краще або відмовитися від цієї ідеї або продовжувати пошуки альтернативи.
 • Якщо кредитна історія не ідеальна, радимо виправити досьє шляхом погашення наявної заборгованості або звернутися в бюро кредитних історій, якщо помилка допущена банківською установою.
 • Знаючи, чому можуть не дати кредит, але гроші потрібні терміново, зверніться по допомогу до своєї близької родичів із чистою кредитною історією, які зможуть оформити позику на себе.
 • Якщо причиною відмови стала недостатньо висока зарплата, ви можете запропонувати банку заставне майно, яким ви володієте. Частіше організації йдуть назустріч і розглядають подібні варіанти.
 • Ви знайшли, як дізнатися, чому не схвалюють кредит у банку і установили причину, можна залучити поручителів, для зм'якшення умов кредитування.
 • Відмова через недостовірні дані в анкеті, радимо її написати заново, але вказавши правдиві відомості, і звернутися в інший банк.

 При черговій відмові, поцікавтеся, чому не схвалили кредит, і постараєтеся виправити ситуацію у свою користь. Зіпсувати кредитну історію можна легко, але відновити довіру буде набагато складніше, тому намагайтеся не брати занадто більших кредитів, які потім стануть для вас непосильним вантажем.

Як банки перевіряють позичальників?

Причин того, чому банки можуть не схвалити кредит, як бачимо досить багато. Тому при запиті на одержання кредиту будь-яка банківська установа проводить перевірку позичальника по декільком критеріям і виносить остаточне рішення. Як схвалюють кредит у більшості банків? Першим, що перевіряється менеджером - це місце роботи клієнта і його кредитна історія. У тому випадку, якщо позичальник користується послугами банку не перший раз і має позитивну кредитну історію, то його шанси на одержання чергової позики значно підвищуються. Крім того, банк може запропонувати своєму постійному клієнтові більш лояльні ставки по відсотках. Обов'язковою є перевірка коректності наданих даних клієнтом, а також його особистості. Ця перевірка заснована на телефонній верифікації всіх номерів, які вказує позичальник в анкеті. При обдзвоні родичів, колег по роботі і знайомих позичальника співробітник банку підтверджує працевлаштування та правдивість зазначених в анкеті даних.

Що потрібно для оформлення кредиту?

Чому не дають споживчий кредит? Причин може бути багато, і основні ми розглянули вище. Щоб ваші шанси підвищилися в кілька раз потрібно ретельно підготуватися. Знадобляться документи: паспорт, ідентифікаційний код і довідка з місця роботи о доходах. Це основний пакет документів, який потрібно надати в будь-якому банку. На вимогу кредитора пакет документів може розширитися. Перш, ніж звернутися за позикою довідайтеся, чому не дають кредит у банку і причини можливої відмови.

Банки не дають кредит найчастіше через відсутність довідки про доходи або якого-небудь заставного майна, особливо якщо мова йде про значну суму. Не дають кредит у банку раніше засудженим, позичальникам із зіпсованою кредитною історією та неплатоспроможним. У всіх інших випадках запит на кредит найчастіше задовольняється.

Із усього вищесказаного випливає, що ніхто не застрахований від відмови банку в кредитуванні, тому завжди повинні мати альтернативу на випадок негативної відповіді. Мікрофінансова організація KLT CREDIT за час своєї роботи заслужила довіру і визнання безліч клієнтів, які змогли з її допомогою швидко вирішити свої фінансові проблеми. До важливих переваг МФО належить:

 • Оперативний розгляд заявок на кредитування в онлайн режимі;
 • Цілодобова робота;
 • Вигідні умови по кредитах;
 • Відсутність схованих комісій;
 • Безпека персональних даних;
 • Лояльне відношення до клієнтів.
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X